Orange Pi Plus 2

Hello,
Van valakinek tapasztalata a tárgyban említett kütyüvel kapcsolatban?
Üdv, Zs.

Hozzászólások

Elvileg ugyanaz a H3 SoC van rajta, mint az Orange Pi Pc-n, így nem nagyon van hozzá normális szoftveres támogatás. A gyári rendszer 3.4-es kernelre épül, a 4.x kernelekből meg még mindig hiányzik az ethernet, HDMI, GPU, stb... támogatás.
Szóval attól függ, hogy mire akarod használni. Androiddal talán jó valami médiadoboznak.

"Elvileg ugyanaz a H3 SoC van rajta, mint az Orange Pi Pc-n, így nem nagyon van hozzá normális szoftveres támogatás."

Azért ajánlja Androidra mert azon van rendes videó driver. E nélkül webre manapság minden alkalmatlan. Meg a kernel is nagy eséllyel hegesztett.

Email, web, office-ra tessék NUC és hasonló mini desktop felé nézegetni szerintem, nagyon szépen mennek. A legolcsóbb Celeron azért ott sem atom.

A másik út pedig másodkézből egy márkás gép.

Miért nem veszel inkább egy olcsó androidos tv boxot? 35 dolcsitól vannak, abból is van h3 chipsetes. Esetleg az mk808b plus, ami szintén 35 dolcsiról indul és amlogic chipsetes, mint az odroid c1+. De vannak már újabb chipsetesek is, amik az odroid c2 soc-jára épülnek. Gyári működő android és ha szerencséd van még jól is használható.

vadász-vadász...

az orange pi pc-m a dobozában várja, hogy a h3 támogatása bekerüljön a mainline kernelbe... linux alatt amíg csak minimális elvárásaim vannak, addig elmegy. De a nagyon régi kernel miatt újabb distrók is problémáznak. Androiddal még egyszer sem sikerült érdemben használni, mert lefagy.

Linux desktopra meg úgy képzeld el, mintha egy régebbi 4 magos procis pécébe tennél 1-2GB ramot és egy s3 trio videokártyát. Nem, ez nem jót jelent, hanem problémákat.

Ha armos cuccot akarsz, akkor olyat válassz, amire újabb kernel is van, ami nem 4 éves. Meg nem árt, ha van hozzá valamennyi hivatalos támogatás. Anélkül csak levélnehezék lesz belőle.

Nekem Orange Pi Plus lett véletlenül (PC helyett). Videóval kapcsolatos részekről nem tudok nyilatkozni. A Cubietruck helyére tettem be próba gyanánt. MPD, minidlna és rtorrent futott rajta. Az rtorrent havonta 1–2 letöltés végzett, tehát az sem volt nagy terhelés. Viszont ha nagyobb mennyiségű adatot másoltam a rádugott merevlemezre, akkor hajlamos volt túlmelegedés miatt leállni. Így egy ideje nem használom, de egy hete megrendeltem a hűtőbordákat. Ha megérkeztek, akkor azokkal is teszek egy próbát. -> Ha megrendeled, akkor azt javaslom, rendelj hozzá hűtőbordákat is.

A honlapjukról letöltött ubuntu vividdel használtam. Telepítés előtt el kell olvasni a README-t, és a megfelelő linkeket létre kell hozni, hogy a felbontás, és a board típusa stimmeljen.

Az Orange Pi Plushoz nem találtam tökéletes házat. Van amit úgy árusítanak, de a fényképek (és a hozzászólások) alapján, a csatlakozók környékén meg kell egy kicsit faragni. Ha házat választasz hozzá, akkor mindenképpen alaposan nézd meg a rendelés előtt, mert érhet meglepetés.

Szubjektív: Ha venni akarnék ilyet, akkor vagy a Raspberry Pi 3-t, vagy az Odroid-C2-t választanám.

-----

(&%;_98\<|{3W10Tut,P0/on&Jkj"Fg}|B/!~}|{z(8qv55sr1C/n--k**;gfe$$5a!BB]\.-

Ugyanazok az imagek vannak az orangpi pc-hez (nekem ilyen van), mint a plusz 2 -höz, csak a hardver leíró script.bin más alattuk (pontosabban ezt kell cserélni a megfelelőre, hogy adott eszközön működjön)
A hivatalos orangepi fórumon lehet olvasgatni még több tapasztalatot. De gyakorlatilag egy két külsős ember által tákolt rendszer van hozzá, a hivatalos imagekből van ami nem is igazán működik.

odroid c2
http://www.hardkernel.com/main/products/prdt_info.php
orange pi plus 2
http://www.aliexpress.com/store/product/Orange-Pi-Plus-2-H3-Quad-Core-1…

Egy usb wifi adapter 2 dolcsi alatt van (valsz realtek)
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=usb+wifi+nano&_s…

Androidon más készülékek moddolt képét is próbáltam, nekem mind fagyott. Talán jobb minőségű tápkábel kéne, vagy nagy méretű hűtő. Linux alatt legalább működik az órajel leszabályzás némelyik imagen, és ott nem fagy le túlmelegedéstől. Éppen azért akarlak lebeszélni az orange pi-ről, mert nagyon gyenge a gyártói támogatás hozzá. Szóval pár hét szívás után esélyes, hogy nehezéknek fogod használni, vagy valami erősen kompromisszumos használat mellett kötsz ki.

A 3.4-es kernellel akartam beüzemelni it9135 tunert, de ott az újabb 15.04 ubuntu nem passzolt a régi kernellel és nem tudta a tuner firmware-t betölteni. Az LTS ubuntunál már sikerült a betöltés, de ott meg a fekvő usb portok csak 1.1 sebességgel mentek (tudott keresni a tuner, de 5ös pidfilter miatt használhatatlannak bizonyult), az álló elvileg 2.0-ával (ezen ki lehetett kapcsolni a pid filtert, de nem tudott hangolni, talán a régi bugos driver miatt a 3.4-es kernelben).

Szóval még a hardver leíró fájl is lehet hogy hibás, vagy cserélgetni kell. A plus 2 esetén, ha jól emlékszem nem függetlenek a kivezetett usb portok, hanem belső hub-on közösek.

Végül új tápkábellel elindult az alap android rendszer is, amit a gyáró gányolt hozzá.
Egy nagyon optimalizálatlan és döcögös rendszer.

Ma láttam egy érdekes kis videót az opi zeroról. A készítőnek vannak más boardokról is érdekes videói.
https://www.youtube.com/watch?v=MzxLYGWQddA

A h3-asokról meg az armbian fórumán találtam egy jó összegzést. Hát nem éppen tökéletes. Arra külön érdemes figyelni, hogy melyik kernel változatnak mi a bánata:
https://forum.armbian.com/index.php/topic/1351-h3-board-buyers-guide/

Nem is azért írtam a hűtőbordát, mert problémás lenne a beszerzése. Hanem azért, mert szerintem hűtőborda nélkül használhatatlan. Gondos tervezés esetén már gyárilag szerelnék a hűtőbordát a processzorra és a memóriára. A hálózatról merevlemezre írás nem egy túl számításigényes feladat. Mi lenne, ha ténylegesen megdolgoztattam volna a processzort?

Kiegészítés: Azon sem lepődnék meg, ha a fentebb írt Orange Pi PC fagyás oka is a túlmelegedés lenne.
-----

(&%;_98\<|{3W10Tut,P0/on&Jkj"Fg}|B/!~}|{z(8qv55sr1C/n--k**;gfe$$5a!BB]\.-

Szia
Nekem Orange Pi PC Plus van, szeptembertől használom, eddig semmi komolyabb bajom nincs vele. Azért ezt választottam, mert 1GB RAM van benne, és WIFI. Próbaképp feltettem rá az armbian desktop változatát, csont nélkül ment vele, és a HD filmeket is simán lejátszotta. A proci valóban hajlamos túlmelegedni, erre a Firefox 1x-edik ablakának megnyitása után jöttem rá... Jelenleg az armbian server verzió fut rajta, mindenféle érzékelőkkel bekanócozva... Ehhez a szinthez viszont nem kell hűtőborda, így is normál a hőfok.
Ahogy néztem az ORANGE verziókat, akinek nincs szüksége sata csatlakozóra, annak ez az ideális választás.

Szia,
A kedvedért előkotortam azt az SD kártyát, amin a desktop verzió volt, és most ezen vagyok belépve.
Nem kellett semmiféle hókuszpókusz, az alapértelmezett mpv Media Player volt a lejátszó. Most kipróbáltam újra, simán usb kulcsról is lejátsza a filmeket (az igaz, hogy ilyenkor fűtőtestnek is jó :-) a proci )
Mielőtt kérdeznéd: uname a-
Linux orangepipcplus 3.4.112-sun8i #14 SMP PREEMPT Wed Sep 14 20:29:31 CEST 2016 armv7l GNU/Linux

Hello,
Mekkora hűtőborda van rajta, ha van? (tudom gyárilag semekkora...)
Illetve az érdekelne még hogy kb. milyen x86-os gépnek "felel meg" nagyságrendileg szerinted (firefox, openoffice, stb. futtatás terén..)
(Most ezt nézegetem: Orange Pi Plus 2E H3 Quad Core 1.6GHZ 2GB RAM, 40USD szállítással. :)

Szia,
Én nem a desktop verziót használom, hanem a server image-t, mert tele van aggatva szenzorokkal, meg vezérlő relékkel, így ehhez nem kell hűtőborda.
A Desktop verziónál, mint korábban is írtam, már a Firefox sokadik ablakánál is erősen melegedett, sőt volt, hogy le is fagyott, de egyértelműen a túlmelegedés miatt.
A sebességet nehéz összehasonlítani... A StarOffice, a böngésző, a filmek megnézése használható sebességen fut, én saccolnám egy P4-es teljesítményéhez, pláne, hogy ezen SD kártyáról megy minden, de még így is használható.
Ha már 40$ rászánsz, akkor inkább málna, mert ezek(összes Orange PI ) nem Win10 kompatibilisek.

Szia Diego!

Nekem is Orange Pi PC Plus van, de én sehogy sem tudom használni. Nem tudok oprendszert a TF kártyára installálni. A személyes segítségedet szeretném kérni, mert már "mindent" kipróbáltam, de nem megy.
Kérlek, hogy ha tudsz segíteni privátban folytassuk!

csapatti@gmail.com

csaba

hallottatok róla, hogy már létezik orange pi zero plus 2 is? :D

+H3 soc
+TF card reader
+8GB EMMC flash
+wifi+BT
+HDMI
-1 USB 2.0
-micro SD card reader
-ethernet

a weboldalon nem, csak az ali-n lattam.