Hátha ismerős valakinek ez a két szó :(
Röviden: új gép, új hosting. Az első levélnél a yahoo ts03-as üzit dobál. Köcsög módon 400-asnak nevezi, de úgyse engedi be, szóval csak maguknak generálják a bajt.
Form megtalál, kitölt, válasz megérkezik, hogy hehe, nem jó még mindig, de nem mondjuk meg miért, próbálkozz tovább.
SPF feltámaszt, bekonfig, megnéz, megy. Form újból, megint jön a válasz, hogy hehe, köszi, de még mindig nem jó, de nem mondjuk meg miért, szopjá' tovább. Közben smtp konfig átnéz, az összes talált stmp validátorral ellenőrizve (open relay, nevek, feloldás, rbl-ek, miegyéb, mind szuperzöld), kerek minden.
A szolgáltatót megkérdeztem, hogy wtf, enyhe szomorúsággal a hangjukban mondták, hogy sajnos ők is küzdenek a yahoo-val, mert ez az IP cím tartomány amit kaptunk, korábban senkinek se volt kiadva, de a yahoo azért bulk sendernek nézi, biztos ami tuti. De tudnak adni címet olyan tartományból, amit már szeret a yahoo.
A kérdéseim, kéréseim:
- ugyan most fel kéne sorolnom azokat az STMP ellenőrzőket amiket már próbáltam, de ha tud valaki tutit, akkor írja meg (másnak se árthat esetleg).
- valaki elérte már, hogy a ts03-ból kikerüljön, de úgy, hogy közben nem is bulk sender?
- hogy lehetne a yahoo nem kicsit elítélhető magatartását valahol megtámadni és vazelin nélkül felnyomni nekik?
Egyelőre úgy néz ki, hogy az egyetlen megoldás az az, hogy ha elmenekülök abból a tartományból.
- 2895 megtekintés
Hozzászólások
Talán reggel valaki..
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
...vagy ebéd után?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Csak a hajónapló számára: új IP címen ugyanaz a gép, ugyanazokkal a beállításokkal lazán megfelelt a yahoo-nak. Tehát konkrétan az IP címmel van/volt bajuk, így kb. fejre is állhattam volna, akkor se történt volna semmi - hacsak véletlenül el nem találom, hogy miért fáj nekik az a tartomány, ami nehéz, mert "We cannot provide you with specific information other than to encourage you to evaluate your mailing policies and practices..."
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én is belefutottam. Semmit nem változtak.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni