Egyéb: képernyőképek és egyéb szokásos tesztinfók nincsenek, abból van egy rakat, itt csak a személyes tapasztalatok lesznek. Az itt leírtak nem szentírások, tehát az én igényeimről szólnak. Másnak lehet, hogy jó az, ami nekem nem, s vica versa. :)
Bár az Ubuntu nyűgjeitől akarok megszabadulni, gondoltam, adok még egy esélyt, megnézzük, mit tud a kistesó.
Telepítés után az asztalt átfazoníroztam a hagyományos Gnome megoldásra (megszokás). Elsőként a sebességre voltam kíváncsi. FF és Evolution indítás, ezzel az Ubuntu mindig eljátszadozik. Meglepetésemre a Mint iszonyú sebességet produkál ezen a téren az Ubuntuhoz képest. Úgy néz ki, a Mint nem csak egy átszínezett és flash-el előtelepített disztró, hanem ténylegesen faragnak rajta valamit.
Lássuk a kardinális kérdések válaszait:
- a bejelentések szerint a Mint nem a Unity-vel szállítja következő kiadását, hanem Gnome3 - Gnome-Shell megoldással, azaz tartják magukat az eredeti, anno még Ubuntu esetében is hírbe hozott ütemtervvel (mára tudjuk, hogy Ubuntu fordított ezen).
- Ubuntunál problémám volt az, hogy ha egy mysql szervert feldobok, s kiveszem indításkori futásból, akkor is elindul. Mysql, PHPMyadmin, Webmin telepít. Webminben kikapcs, reboot, mégis fut. Irány a konzol, /etc/init.d/mysql stop, update-rc.d -f mysql remove. Reboot, fut.... Ez sajnos itt sem változott, itt már az Ubuntu alapban lesz a hiba. Ugyanez jó pár más szolgáltatással is.
- Szintén gond volt azzal is, hogy boot után az sshd 9-12 példányban elindul, a gép kiakad, kb. 5-6 percig iszonyú tetű. Ez itt is előjött sajnos.
Konklúzió: bár a sebesség területén a Mint nagyban elhagyja szülőjét, viszont rengeteg bug-ot megörököl a közös tárolók és az "Ubuntu based" miatt. Számomra a Mint csupán félmegoldást jelentene (Gnome-Shell irányvonal). Lehet, hogy a tavaszi kiadásban ezek javítva lesznek az anyarendszerben, de azt gondolom, hogy ameddig a Canonical a megfelelés politikáját folytatja, innovációi nagyrészt csak a külsőségekre alapul, addig jelentős javulást nem fogok tapasztalni.
Eredmény: nem vált be.
Következő teszt-áldozat: Fedora 14.
- Névtelen blogja
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- 1204 megtekintés
Hozzászólások
Nem lehet, hogy a Firefox és az Evolution csak azért indul gyorsan, mert üres a profilkönyvtáruk? Húgom böngészőjével is csodát tett, amikor kitöröltem belőle két évnyi (!) böngészési előzményt ☺ Akkor speciell már az sqlite adatbázis sem bírta a dolgot, valami vicces hibát produkált.
int getRandomNumber() { return 4; } //szabályos kockadobással választva. garantáltan véletlenszerű. xkcd
← aláírás
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Mivel alapvetően webfejlesztek, kb. 2 naponta ürítem a cache-t, s kb. mindent, ami létezik. A két program clean install esetén is lassú a Mint-hez képest.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
debian based mint?
http://linuxhogyanok.blogspot.com/2011/03/linux-mint-debian-tokeletesre…
sosem próbáltam, kíváncsi vagyok hogy van vele más
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Lehet, hogy teszek egy próbát, viszont Debian stabil ágban hosszú távon maradni desktop szinten nem szeretnék. Szerverre nagyon jók az agyontesztelt, régebbi csomagok, de napi használatként szeretnék naprakész lenni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az LMDE telepítéskor Debian testingre állítva érkezik.
---
Mostly Harmless
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Tesztingről tapasztalataimat az előzményekben már leírtam. Volt sokáig testing debilányom, még lenny volt akkor testing, sokszor meggyűlt vele a bajom sajnos :S
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem értelek téged.
Stabil ág -> agyontesztelt, ezért nem szeretnéd
Testing ág -> tapasztalataid alapján problémás, nem szeretnéd
Azt hiszem, akkor ezzel minden Debian verziót és lészármazóit kilőtted (mert hát Sid a rossz fiú szoba sem jön ugye).
Hoppá!: a lányom egy jól irányzott reset alkalmazásával újraindította a gépet miközben ezt a hozzászólást írtam, de a Chromium mentette és visszaállította az eddig beírtakat. :)
---
Mostly Harmless
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
agyontesztelt == régi (nem túl naprakész)
testing == problémás időnként (eltűnnek csomagok pl.)
sid == :)
Igen, úgy érzem, a Debian, mint desktop, kilőve.
Fáj is a szívem, mert ezzel a vonallal kezdtem nagyon sok éve. De hát ez van, ha valami már nem váltja valóra azt, amire szükségem van, akkor marad a váltás. Pl.: autót sem vesz ugyanolyan márkát az ember, ha az évek alatt az új autói már nem kényelmesek.
Szerverre természetesen megmarad a Debian stabil ág. Arra továbbra is nagyon jónak tartom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ha vallalkozo kedvu vagy, tehetsz egy probat rogton Fedora 15 alpha-val, mar default Gnome3-al erkezik.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Filóztam rajta, de nem akarom, hogy téves eredményeket kapjak egy esetleges bug miatt, amit még nem javítottak. Első körben mindenképp a 14 lesz, s ha tetszik, akkor valószínűleg kipróbálom az alpha-t is.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nemrég frissítettem Ubuntut, és több fenomenális újítással találtam szembe magam.
Mi az hogy nincs xorg.conf?
Automatikusan felismeri a beállításokat, aha, kyrofb fagyott. Aztán kiderült(google) hogy lehet "generáltatni" vele egyet, és azóta rendben van.
A pulse csatorna le volt némítva és nagyon sokáig nem esett le hogy azt kéne felhangosítani.(nem az alsa nak vagy az oss-nek a csatornáját)
A grub is sokat változott, de azzal végül elég jól kibékültem. A grub.conf-ot már nem közvetlenül kell szerkeszteni, hanem automatikusan generálódik, ugyanakkor mégis lehet egyéb nem grafikus beállításokkal(grub.d) befolyásolni a generálás eredményét. Tehát önmagában is megállja a helyét, de lehet konfigurálni is a szükséges. Ez követendő példa lenne szerintem a többi konfigurációs rendszer számára is. Nem lehetetlen feladat megvalósítani az ubuntu célkitűzéseit, csak kicsit hosszabb távon kéne gondolkodni a konfigurációs megoldásokkal kapcsolatban.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
érdemes kipróbálnod Funtoot vagy esetleg a Sabayont. Gentoo alap, de az anyaprojektnél összeszedettebbek.
illetve az Arch linux is érdemel egy próbát.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Köszönöm, Sabayon-t nézegettem egy időben, lehet, hogy meglesem. Arch listában van, de prioritásban hátrébb, van a családban olyan, aki annyira nem ért a géphez, viszont előfordul, hogy telepítenie kell, s kell egy tényleg összeszedett grafikus csomagkezelő is, amit Archon kevésbé láttam még.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
subscribe
--------------------------------------------------------------------------
színes
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni