( timi | 2016. 08. 26., p – 20:23 )

Az előzőhöz még: Ma már adathordozásra is teljesen alkalmatlanok ezek az eszközök (pendrive, ssd). Smartphoneok és tabletek korában hova csatlakoztatod a pendriveot?!

Itt te vagy tévedésben! A realitás az, Google Drive ma már backup (+ archiváló) szolgáltatás is. Mennyi cégnél használnak ma rendszeresen streameres mentést?! RAID még csak-csak akad, de a cégek többségénél ez a maximum. Otthoni adatok biztonságos mentésénél pedig de facto nincs alternatívája a megbízható felhős szolgáltatónak. Egy kezemen meg tudom számolni azoknak az ismerőseimnek a számát, akik otthon szalagos mentéseket csinálnak.
A Google Drive mellett betörések (cyber és valódi), tűz, villám, stb. esetén is biztonsággal őrzi a mentett adatokat egy távoli biztos helyen. Ehhez "házon belül" drága hardver, sok munka és legalább egy tűzbiztos páncélszekrény kell minimum.

up.: látom közben szerkesztetted a hsz-ed.

Ma már kevés hely van ahol egyáltalán nincs internetes kapcsolat. És ahol nincs internet egyre kevesebb dolgot lehet kezdeni egy számítógéppel. Szerver ilyen nettől elzárt helyen csak kevés funkcióra jöhet szóba. Ami a felhasználói appokat illeti sok, főleg mobil app már fel van készítve a net nélküli működésre. Gmail többi emailező apphoz hasonlóan tudja cachelni a kimenő leveleket addig még lesz internetkapcsolat. Google Music le tudja cachelni a zenéidet offline használatra, sok online képességű videolejátszó szintén. Raktározó, készletnyilvántartó programok is cachelik az adatokat addig még szinkronizálni tudják.
Ritkán van példa olyan működésre, hogy egy alkalmazás legalább alkalmanként ne tudjon szinkronizálni adatokat az internetre. Backuphoz ez már bőven elég, onnantól mehetnek az adatok a felhős tárolóba.
Egy puszta közepén levő eldugott helyen is fel lehet állítani egy RONJA-t, ami 10mbps-ot tud.