- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- 7303 megtekintés
Hozzászólások
Hát kb. ugyanezt nyújta a Slimjet is.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ezt most vehetjük kritikának a Mozilla mai állapotáról?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Vagy csak valami cselekvesi kenyszer.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Venni a chromiumot és belegyógyítani pár ficsőrt szerintem is cselekvényi kényszer. Azt hittem csinál valami újat.
--
arch,debian,openelec,android
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Vehetjük. Ùjra kellene írni az egész Firefox-ot a nulláról, de inkább csak egyre eröforrásigényesebb és lassabb lesz.
--
robyboy
"Gondolkozni nehéz, ezért legtöbben ítélnek." - Márai Sándor
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Elvileg csinálják, ott a Servo. Bár mire abból szállítható termék lesz...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Előbb összehozták hozzá a Rust programnyelvet.
----
"Kb. egy hónapja elkezdtem írni egy Coelho-emulátort, ami kattintásra generál random Coelho-kompatibilis tartalmat."
Instant Coelho
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Egyszer már újraírták a Netscape-et nulláról, abból lett a Firefox.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Akkor volt a legjobb, ahogy telik az idö, egyre gányabb.
--
robyboy
"Gondolkozni nehéz, ezért legtöbben ítélnek." - Márai Sándor
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Miért gányabb? Egy böngésző ma már egy nagyon komplex cucc ám. Szerintem a weboldalak gányok.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A firefox is egyre gányabb. Ott van pl. a retró ui-s preferences, amit belepakoltak. Szerintem senki se kérte.
De legalább kiszórták belőle a régi kódot, nehogy vissza lehessen kapcsolno.
Amúgy egy böngésző pedig legyen böngésző, ne pakoljanak bele mindent ami épp eszükbe jut, pláne ha szar.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Weboldalak miert ganyok? Mer anno a bongeszok megengedtek nekik. "Majd mi kitalaljuk mit akartal".
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Elvileg hamarosan jön némi átalakítás:
https://developer.mozilla.org/en-US/Firefox/Multiprocess_Firefox
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Na remélem ezzel nem sietnek nagyon, mert nem akarok még más böngészőre migrálni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Miért akarnál emiatt? Nem szivatásból csinálják :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Eddig csak 1 magot evett meg, ha épp olyanja volt a kedves programnak. A többit hagyja meg másnak, ha kérhetem...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Erre is van megoldás ;)
https://github.com/sicambria/sh/blob/master/system/cpulimiter.sh
---
Informatikai Biztonság Wiki
http://www.informatikaibiztonsag.net/
https://facebook.com/informatikai.biztonsag
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Semmi se jó. Ha lassú, mert nem használja ki a rendelkezésre álló CPU magokat, akkor az a baj.
Ha egy programhiba vagy egy túlbuzgó JS, vagy plugin miatt kifagy egy lap helyett az egész böngésző, akkor az a baj.
Ha lépéseket tesznek ennek megelőzése érdekében, és szétbontják processzekre a böngészőt, akkor az a baj.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem jól látod. Az a baj hogy nincs hivatalos és kényelmes kontroll ezek felett.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az a baj, hogy az emberek többségének fogalma sincs mi az a processz, cpu mag, teljesen szükségtelen neki kontroll ezek felett. Az a néhány ember akit pedig érdekelne, vagy tuningolná a rendszerét elég okos amúgy is, hogy külső programokkal megoldja a dolgot. Miért kellene a böngészőt bonyolítani ezzel?
Egyébként az, hogy nem jól látom. Nem az álláspontomat közöltem hanem tényeket :) Mindenféle kommentek, blogbejegyzések, cikkek alapján, amiket olvasok nap mint nap.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem értek egyet azzal hogy ez csak egy elenyésző számú ember csoport problémája. Több átlagos oldalt megnyitva és nyitva tartva ledögleszti az i5-ös gépemet 16 GB RAM-mal. Mindegy hogy hozzáértő-e a user, látszik egy technológiai trend, amelynek erősen érzékelhető negatív hatása van.
Az is világos, hogy ez a hatás a szabad póráz miatt van. Habár tudnia kellene a fejlesztőknek hogy hogyan érdemes gazdálkodni az erőforrásokkal, saját önnön vagy egyéb cél érdekében vagy valamilyen ebből származó előny miatt - vagy mert nem tudja - mégsem a takarékos irány a jellemző. Ezt is le tudjuk írni hogy miért. Például JS-ből való visszajelzések, valós idejű adat frissítések, csilli villi dolgok mellyel több felhasználót remélnek, egyéb interface fejlesztések melyek pár réteggel feljebb történnek mint kellene stb.
Az a helyzet, hogy adni kellene erre már régóta egy technológiai választ. Mégpedig azért, mert sok erőforrást vesz el tőled és mástól, mely realizálódhat időben (amely elég drága) vagy lemerülő eszközökben.
Itt van egy potméter, amelyet a technológiai szereplők ide oda húzkodnak, mindenki a saját érdekét szem előtt tartva érthető módon. Továbbra is azt gondolom, hogy neked mint user-nek kellene ettől függetlenül egy kontroll, hogy te mondhasd meg hogy mit akarsz, ne átlag pistike. Álljon meg a menet: az legyen a gépemen amit én akarok. Aki ezzel nem ért egyet, az érvelje meg hogy miért.
Még egyszer: nem ilyen vagy olyan alapértelmezésről beszélek - az legyen olyan ami a nagy átlagnak kell. Hanem arról, hogy legyenek beállítások melyek a problémát csökkentik. Miért adjad ki a kontrollt a kezedből ezüst tálcán kínálva a saját magad által kifizetett gépeden a saját internet előfizetéseddel mindenféle fenntartás nélkül?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"Több átlagos oldalt megnyitva és nyitva tartva ledögleszti az i5-ös gépemet 16 GB RAM-mal"
Azért ezt sarkításnak érzem kicsit. Nem azt mondom, hogy nem mondasz igazat, de milyen néhány átlagos weboldal zabál fel 16 gigányi memóriát, vagy dögleszt meg egy i5-ös procit? Biztos nem más dolog van a háttérben?
Csak azért kérdem, mert hasonló konfigurációval, bőven elférek a 8 gigában úgy, hogy mindenféle weboldal nyitva van egész nap, és futtatok mellette komoly memóriazabáló alkalmazásokat is, pl az IDE amit használok. Pedig nézek elég heavy oldalakat is.
"Az is világos, hogy ez a hatás a szabad póráz miatt van. Habár tudnia kellene a fejlesztőknek hogy hogyan érdemes gazdálkodni az erőforrásokkal [...] mégsem a takarékos irány a jellemző.
Amit leírtál az igaz, csak ez nem csupán a böngészőkre igaz. Nézd meg akármelyik másik operációs rendszert. Ott az android, amiből érkeznek az újabb és újabb verziók, minden bejelentéssel dicsekednek a teljesítménynövekedés miatt. Érkeznek az újabb és újabb hardverek erősebb procival, több memóriával. A fejlesztők első dolga pedig az, hogy belehízlalják ebbe az alkalmazásaikat. Ugyanez desktopon.
És mondhatod, hogy az operációs rendszer és a böngésző nem ugyanaz, de valójában, ebből a szempontból igen. Mindkettő alkalmazásplatform, ami szoftvereket futtat. Mindkettőre lehet írni jól optimalizált és erőforráspazarló alkalmazásokat. Egyik esetben sincs szabályozva a platform által komolyan, és mindkét esetben a fejlesztő felelőssége, ha olyat ír, ami felzabálja az erőforrásaidat.
A probléma hogy amikor a memóriád elfogy neked sem az az első gondolatod, mint sokaknak, hogy a probléma tényleges okozóját keresed fel, és próbálsz megoldást találni, hanem az alkalmazásplatformot hibáztatod.
Nincs ez másképp máshol sem. Szarazandroid, Szaratelefon, holott (például) a FB alkalmazás hízott meg többszáz megabájtra, amiből ráadásul kettő van.
"Álljon meg a menet: az legyen a gépemen amit én akarok. Aki ezzel nem ért egyet, az érvelje meg hogy miért."
Ezzel tökéletesen egyetértek. Lehetőséged van arra, hogy olyan böngészőt használj, ami az igényeidet kielégíti, pl lassítja a js-t, nem engedi futni, vagy csak egy szálon fut. Megheteted, hogy a túl erőforrásigényes weboldalakat egyszerűen nem látogatod, ezzel is elkerülhető a probléma.
Sejtem mi volna erre a válaszod. De egy dolgot válaszolj meg előtte. Ha nem webalkalmazásokról beszélnénk, amik a böngészőben futnak, hanem a számítógépeden, vagy a telefonodon futó appokról, mennyiben lenne más a reakciód mindezekre? Holott nem kellene, hogy különbözzön.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Válaszolok: attól függ hogy mire vagyok a piac szempontjából "rákényszerítve".
Mobil oprendszereken nem láttam lassulást, pedig van USA-ból vett NExus-om is ami mindig a legfrisebb androidot hozza. A családban az iPad-ek és egyéb iOS-ekkel sincs gondom - már ami az alap rendszert illeti. Mobilon is gyomlálom és kidobom ami túl sok erőforrást zabál és nem vagyok rákényszerítve.
A webbel nem a memória a problémám. Azzal sosem volt gondom. Az i5-ömnek a prociját zabálja le totál. Facebook oldalak (melyeket kénytelen vagyok megtekinteni sajnos), meg egyéb trendi cuccok (főleg a trendiekkel van gond). Sok mag megy, pörög a venti, melegszik mint az állat. Amint bezárom ezeket az oldalakt, felszabadul a gépem.
Amit írsz hogy "igaz csak éppen nézd meg az..." szerintem nem mérvadó. Attól még hogy más terület hibájára mutatsz, ez nem ellenérv arra, hogy ezen területen ne akarjam megszüntetni a mindennapos gondot. Én arra várok ellenérvet, hogy miért ne akarjunk beállítási lehetőségeket, melyek igen csak hasznosak lennének - szemben sok más funkcióval - amelyek ellen nem kampányolok.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"Én arra várok ellenérvet, hogy miért ne akarjunk beállítási lehetőségeket, melyek igen csak hasznosak lennének - szemben sok más funkcióval - amelyek ellen nem kampányolok."
Nem tartom rossz ötletnek, hogy mondjuk szabályozható legyen hány szálat használjon a böngésző, vagy mennyi cpu időt engedhessen meg magának. A helyzet az, hogy már most is megteheted ezt külső eszközök segítségével. Ezek nyilván nem az átlag felhasználó számára készülnek, de az átlag felhasználó vélhetően egyébként se tudna mit kezdeni a beállításokkal akkor sem, ha a böngésző szerves része lenne.
Szóval az igény érthető, de már meg van valamennyire oldva. Milyen más beállítási lehetőséget szeretnél?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Bocs de mi van megoldva? :)
Az, hogy leszabályozod a böngésző processz erőforrási lehetőségeit hogyan oldja meg azt, hogy tudjam nézni a fontos weboldalakat a következő módon:
- ne kelljen percenként megnyitni meg becsukosgatni az oldalakat, hanem had hagyjam nyitva őket hosszabb időre (akár 20 percre vagy napokra)
- ezzel együtt ne dögöljön le a gép és a weboldalak is használhatók maradjanak, tehát ne az legyen hogy 1 weboldal miatt a többit sem lehet használni
- hivatalos megoldás legyen, ne pedig nem publikált API-kat használó kiegészítővel érhessem ezt el
- erőforrásokból mindent vihet egyébként, ha tudom görgetni és használni a többi weboldalt.
Annyira kampányolsz a létező megoldások mellett, szívesen várok erre javaslatot ;)
Egyébként most a gépemen egyetlen oldal van nyitva kikapcsolt kiegészítőkkel, ez a jofogas.hu. Szarrá olvad a notebook-om és fogy az akksi töltés villámgyorsan. Még görgetni is alig lehet az oldalt a javascript trükközések miatt. Persze amint becsukom, megszűnik a probléma. 2 magos gép, memória alig van használatban.
Pedig milyen gyönyörűen meg lehetne csinálni statikusra minimál JS-sel meg nagyíthatókra a betűket, csak hát az a kibaszott trend.. :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem akarok nagyon beleszólni ebbe a vitába csak érdeklődés szintjén kérdezném, hogy mi értelme folyamatosan napokig nyitva tartani egy-egy weboldalt? Vagy mi értelme több száz weboldalt nyitva tartani?
Ha pl. megunok egy játékot akkor azt a programot is leállítom és nem mellé indítok el egy másikat. Az összes feltelepített több tucat játékprogram sem fut egyszerre hanem csak az amit éppen használok. Vagy a rajzolóprogramban sincs megnyitva az összes kép amit az elmúlt évben szerkesztettem, az office programban sincs folyamatosan megnyitva az elmúlt 3 év dokumentuma...
Tehát egy böngésző esetén miért elvárás ez?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Kutatás (piac, tool-ok után, megoldások, válaszok problémákra, hirdetések, fórumok bejegyzéseinek követése, egyéb). Nagyon sok infót kell rendezni és fenn tartani míg eljutok odáig hogy el tudom érdemben olvasni. Nem egyértelműen eldönthető mindig, hogy eldobható-e az infó a munka befejeztéig (pl. egy doksi kell végig). Ha bezárom, akkor nagyon fárasztó módon a kedvencekből kell vissza böngészni. Túl sok értékes energiát vonna el más hasznos dologtól.
Párhuzamosan sok feladatot viszek egyszerre egy időben (5+ fajta munka) hogy minél hatékonyabb lehessek. Szerintem sokan sok témát meg tudnának ide írni hogy milyen lapokat tartanak nyitva.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
...nagyon fárasztó módon a kedvencekből kell vissza böngészni.
Akkor a nem megfelelő könyvjelzővel és/vagy annak nem megfelelő használatával van probléma szerintem.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ha szorzod a klikkek számát 4-gyel, az már nem jó. Verseny futás van, hogy legalább az adót kitermeljük hónapról hónapra. Ez nem az a hely ahol szépen ráérünk.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nálam általában 1000+ tab van nyitva kb. tucatnyi böngészőablakban.
Van egy csomó cikk, amit valamikor megnyitottam új lapon, hogy majd egyszer elolvasom. Aztán ha elolvastam, akkor majd bezárom.
Aztán van egy csomó olyan "project", amivel párhuzamosan foglalkozom, hogy is mondjam, szóval kisebb intenzitással. Legyen az valami DIY project, sw, vagy épp olyasmi hogy venni akarok valamit és azzal kapcsolatban nyitottam meg pár oldalt. Itt is van 5-50 tab nyitva általában (per project).
És igen, nyilván bohóckodhatnék könyvjelzőkkel, vagy txt file-ba írogathatnám a linkeket, de ez egyrészt pita, másrészt jó eséllyel soha nem keresném ezeket elő onnan. Így pedig egyszer ha kellenek kéznél vannak, ha pedig nem kellenek akkor majd becsukom a fenébe.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nálam általában 1000+ tab van nyitva kb. tucatnyi böngészőablakban.
És akkor a böngésző megeszi az erőforrásokat? ;D
De most komolyan. Hatékonyabb több mint ezer weboldalt állandóan nyitva tartani a böngészőben majd ezek közül előguberálni azt amelyiket el akarod olvasni, mint sem egy szisztematikusan rendezett, rövid megjegyzésekkel ellátott könyvjelző esetén?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Sokkal.
Nincs olyan opció a böngészőben, hogy jobb-klikk, TODO-ra tűz. (meg, nincs is TODO lista benne)
Erre például csak a fül használható.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem eszi meg, mert:
- van annyi memória benne ami ehhez a mutatványhoz kell, és
- a procigyilkos dolgok ki vannak kapcsolva (js, flash, video, animated everything) a FF-ban.
Persze ettől függetlenül néha el-elszabadul valami, de azt levadászom.
Az izgőmozgó szarokhoz pedig általában chrome-ot használok, ott ritkán van sok tab nyitva, de néha a kevés is sok.
Amúgy hatékonyság témában 2 részből áll a történet:
- van az olvasásra félretett párszáz tab (érdekes hírek, whatever), ennek akkor szoktam nekiesni amikor olvasni van kedvem (szeretek olvasni)
- és van a tematikus része, mittomén openwrt alá backup WAN mobilnettel, ennek anno utánaolvastam, és pártucat oldal megnyitása után maradt egy "keménymag", ami elvan egy ablakban. És ilyenből van még néhány.
És nem, egyiket se akarom könyvjelzőzni. Az olvasnivalót azért nem, mert nem tudom mik azok, csak cím alapján érdekesnek tűntek.
A tematikus témát pedig azért nem, mert baromi sok időt elcsesznék azzal, hogy mindent elolvasok, elemzek és gondosan tag-elek, és elhelyezek egy struktúrában, hogy gyorsan megtaláljam azt az adott oldalt, amit keresek. Ha pedig ezt a sok időt nem tenném bele, akkor csak elcseszném az időt azzal, hogy elteszem egy "openwrt mobilstick" kategóriába ezt a 10+ lapot, aztán ha nekilátok ennek akkor vagy megnyitnám megint mindet (plusz idő), vagy hagynám és ismét nekiállnék megkeresni ugyanezeket az oldalakat.
Mindezt csak azért, hogy a böngésző ne zabáljon ennyi erőforrást olyan oldalakkal, amikkel konkrétan _semmit_ _se_ _kellene_ _csinálnia_.
Nem kell megnyitnia, nem kell betöltenie, nem kell semmit se csinálnia, csak egy nyomorult title-t és egy linket eltárolnia, és kirakni egy tab-nek látszó semmit egy window-nak látszó semmibe az oldal "címével", és ha rákattintok akkor megnyitnia az url-t. De addig semmit. Meg esetleg egy favicon-t is eltárolhat, de ez nem szükséges.
Már bocsánat, de a böngésző legyen már értem, és ne én a böngészőért. A böngésző dolgozzon értem, és ne fordítva.
A jelenlegi beállításokkal ez így működik. Persze lassan indul a firefox, ez kétségtelen. De nem szoktam becsukni és ilyen beállításokkal pedig kirohadni se szokott, szóval hetente 1-2 alkalommal belefér 1-2 perc firefox indítás.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én valamit nem értek. Ha el akarsz olvasni egy fél evvel ezelőtt megnyitott és azóta is nyitott weboldalt, akkor honnan tudod, hogy merre van? Memorizálod, hogy a 14. böngésző 72. ablakában van a keresett információ? Vagy ha nem memorizálod akkor felírod valahová? Vagy ha nem írtad fel akkor végigkattintgatod az összes ablakot míg megtalálod?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A tematikus témák témánként egy tab-en vannak. És a könnyebb megtalálhatóság érdekében a vps-emen csináltam egy minimál kis "weboldalt", ami annyit tud, hogy a GET-ben kapott paramétert beírja a head/title-be és a body-ba is 90px betűmérettel, és egy ilyen tab az aktív az adott window-ban.
Szóval ha a fentebb említett "openwrt mobile stick" témát keresem, akkor néhány alt-tab után a témánál vagyok.
Olyan pedig nem nagyon lesz, hogy egy specifikus lapot keresek közülük, mert ha pl. a fél éve kitalált "backup internet" témának akarok nekimenni, akkor elolvasgatom pl. az openwrt multiwan doksit, a hüvely XYZ típusú stick opernwrt alatti belövéséről szóló blogot, és persze az egyebeket amiket megnyitottam anno, amikor felmerült bennem ez a téma.
(Csak persze család és meló mellett low prio, és sokszor ha időm lenne is rá kedvem nincs. De majd egyszer ez is meglesz, készre ütöm, aztán a releváns 2-3 link bekerül kommentként a configfile-ba, netán írok egy doksit arról hogy hogy lőttem be. Aztán törlöm ezt az ablakot.)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
> ...tematikus témák témánként egy tab-en vannak.
De akkor ez nem olyan mint a tematikus rendbe szedett könyvjelző? Azzal a különbséggel, hogy a könyvjelző esetén nem kell erőforrásokat pazarolni a működéshez.
> ...bohóckodhatnék könyvjelzőkkel...
VS
> ...a könnyebb megtalálhatóság érdekében a vps-emen csináltam egy minimál kis "weboldalt"...
Végül is mindenki úgy szórakoztatja magát a saját számítógépén ahogy akarja :-D
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Igen, olyan mint a könyvjelző, csak épp nem kell azzal bohóckodni, hogy elmentem egy könyjelző-struktúrába, aztán ha kell akkor előásom onnan.
És hogy ez erőforrást eszik, na az a böngésző hibája, már bocsánat.
Amúgy ezt a szórakoztatás nagy vonalakban valami ilyesmi volt:
<?php echo $_GET['param'];
De legalábbis nem sokkal bonyolultabb. Szóval túl nagy munka azért nincs benne :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
> És hogy ez erőforrást eszik, na az a böngésző hibája, már bocsánat.
És nem gondolod, hogy esetleg lehet összefüggés a böngésző magas erőforrás használata és a - Nálam általában 1000+ tab van nyitva kb. tucatnyi böngészőablakban - között?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
:) Oldják meg és kész. Mi az, hogy lassul a böngésző 1000+ tab miatt?!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Aha értem, nincs több kérdésem.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szerintem irónia volt.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Tudom, hogy irónia volt.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Mibe kerülne 3-5 elemet tenni a beállítások közé, amelyekkel be lehetne állítani, mennyi idő után milyen mértékben csökkenjenek a kiosztott erőforrások? Mibe kerülne ezt megfejelni egy menüelemmel a fülek és lapok helyi menüjében, amivel jelezni lehetne, hogy az adott oldal számára elérhető erőforrásokat nem kell korlátozni?
:)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Timcsike, először is szakadj le rólam. Aztán tanulj meg olvasni és értelmezni, mert az láthatóan nem erősséged.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én a preferences / general alatt látok egy olyat, hogy "Don't load tabs until selected", és ez nálam be van pipálva.
Szerintem ez elég egyértelműen azt jelenti, amit. Márpedig egy be nem töltött tab-nek túl sok erőforrást nem kellene használnia.
Márpedig nálam az 1000-ből mondjuk be nem töltött - hasraütve - 970.
Illetve még egy apróság: én nem panaszkodok arra, hogy sok erőforrást a eszik firefos, mert eléggé rendben van. (Jó, memóriából ehetne kevesebbet, de abból is van elég.)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"Nem kell megnyitnia, nem kell betöltenie, nem kell semmit se csinálnia, csak egy nyomorult title-t és egy linket eltárolnia..."
Ezt tudja, bookmark néven.
--
"In a cult, there is a person at the top who knows it's a scam. In a religion, that person is dead."
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Van már pszichiátriai szakszó a kényszeres böngésző-tab gyűjtögetőkre ?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Timcsikével konzultálj, aztán ha kitaláltátok akkor mehettek is szobára. Nyilván mindketten élveznétek.
Még a butábbik másodnick-et is behívhatnátok, az lenne az igazi buli...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Egen, meg kockás füzetbe is felírhatnám az url-eket megjegyzésekkel együtt.
De itt nem az a lényeg, hogy én hogyan használom a böngészőt. És nem is az, hogy szerintetek ez helyénvaló-e ez vagy nem. Mert ez nekem működik, a véleményeteket pedig - no offense, de - ebben a témában leszarom.
A lényeg az, hogy egy mai böngésző képes akár 5-10 tab-bel is leölni egy mai modern gépet a mai weblapokkal. És mivel a webkészítő jómunkásemberek - már tisztelet a kivételnek - nem képesek az önuralomra, ezért böngészőgyártóknak kellene újra használhatóvá tenni a webet.
Már az r=1 user számára, mert én néhány extrával megoldom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ez az 1000+ tab ezeddig az e-pénisz lengetés legabszurdabb formája. :p
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
remélem élvezted, timcsike xD
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
-
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Twitter feed, RSS reader es a ticketing rendszer 24/7 nyitva a gepemen. Azert, mert hasznalom oket, es egyszerubb nyitva tartani, mint mindig megnyitogatni ha kell. Plusz ha nyitva van, tud kuldeni notificationt (nem, mobilra nem, mert azon nem fogom bekapcsolni a netet amikor amugy is a gepnel ulok).
Az editoromban is folyamatosan meg van nyitva amin mostansag dolgoztam. Kb akkor zarok be valamit, ha az editort ujrainditom. Jelenleg kb 50 buffer van nyitva, de par napja ugy 500 volt, nem gond.
Tok jo lenne, ha ezt a bongeszom is tudna, leegyszerusitene a navigaciot, illetve a latott/ismert tartalmakban valo keresest. Szerencsere Emacs 25.1-be mergeltek pont egy featuret ami lehetove teszi egy WebKit beepiteset, igy jo esellyel hamarosan eteren is lesznek elorelepesek =)
--
|8]
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"Egyébként most a gépemen egyetlen oldal van nyitva kikapcsolt kiegészítőkkel, ez a jofogas.hu. Szarrá olvad a notebook-om és fogy az akksi töltés villámgyorsan. Még görgetni is alig lehet az oldalt a javascript trükközések miatt. Persze amint becsukom, megszűnik a probléma. 2 magos gép, memória alig van használatban."
Biztos nem nálad van a hiba? Értem én, hogy vannak heavy weboldalak, nálam is van olyan ami akadozva görget, meg ha nagyon sok minden van rajta akkor megizzasztja a gépet, de ez elvárható tőlük a tartalom jellege miatt. Azon se akadok fent, hogy skyrim közben izzik a gép.
Viszont az, hogy egy jofogas.hu szétpörgeti a géped, az túlzás. Nálam nem teszi, direkt kinyitottam, hogy megnézzem. Semmi. Pedig mellé még nyitva van csomó minden más is.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Lehet tesztelni, nalam mukodik: 46.0a1 (2016-01-21) ff nightly
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ubuntu (nem hivatalos?) arm kiadásában alapból firefox van telepítve, mint böngésző. Pi-n látszik, hogy nem használja az összes core-t, és valami baromira fos lassú. Chromium ellenben igen. Nagyságrenddel használhatóbb.
Pc-n passz, évek óta kerülöm.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Pont ez a lényege a fenti fejlesztésnek, ami még fejlesztői ágon van.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ja, ezért is említettem meg.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem vagy kisegítve vele, mert ha pl. 4 magod van és 4 javascript-es weboldal fut, máris megette az egész procit reggelire. Inkább olyan fejlesztések kellenének, melyekkel a gány weboldalakat lehetne szűrőkkel ellátni - JS tiltás domain-enként hivatalos támogatással - JS auto suspend meg ilyenek.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Tök jó, hogy aludjon a JS, míg nincs fókuszban a tab, de ezt magyarázd el egy webmail felhasználónak, miért lesz neki jó. Mert nem lesz az neki. Amíg az egyik tabon dolgozik, örülne neki, ha másikon futó Gmail dobna egy jelzést, ha levél esik be. Nem akkor akarja megtudni, hogy mit írtak, mikor odalép, hanem amikor valóban beesik a levél. És ez még csak egy példa volt azok közül, amit a Te általad képviselt 0.00001%-al ellentétben milliók használnak és várnak el egy mai modern IT megoldástól.
Az a baj, hogy amit lentebb is összeszedtetek listát, ma már baromira idejét múlt, a világ kissé megváltozott 2000 óta. A megoldás nem kézenfekvő. Magát a webes szabványt sem lehet pikkpakk lecserélni valami kevésbé erőforrás-igényes dologra, de a fejlődéssel járó interakciók háttéreszközeinek tiltása sem járható út (az olyan,mint mikor a taxisok mennek Uber ellen tiltakozni, vissza a kőbaltához megoldás).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem ismerek olyat, akiről tudnám, hogy így böngészik. (néhányat igen, akikről tudom, hogy nem)
Nem hiszem, hogy sokan lennének, nem nagyon erre tervezték a böngészőket.
(fehérlisták meg nem léteznek, nyilván minden ilyen jellegű képességnek kötelezően és mindenre kiterjedően kell működnie. 0 JS, 0 gif, 0 kép, 0 beépülő, 0 süti. Mert hülyék vagyunk.)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az hogy nem ismersz ilyet, az egy dolog (elég csak az idei HUP választást megnézni, torony magasan vezet a böngészőben futtatott Gmail). Én meg rengeteg céget ismerek, akik a saját domainükkel gmailt használnak böngészőben. Pl.: Ustream.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem azzal van a gond hogy az érdekeid mellett kampányolsz, hanem hogy másnak nem nagyon van hivatalos lehetősége úgy használni ahogy akarja. Szerintem a lehetőséget kellene megadni. Nem kell hogy olyan alapértelmezés legyen, amely a többség ellen megy.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Kampányol a fene, saját szerverem van és Evolutiont használok. Viszont a szakmában dolgozok és tudom, mik az igények. Hát nem az, ami az enyém, vagy a tiétek. Ez van, el kell fogadni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
attól nem lesz kényelmes vagy praktikus egy fület fenntartani a gmail-nek
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
wtf?
most te mondod meg úgy általában, hogy az embereknek mi lesz kényelmes?
és mond már meg, nekem miért nem kényelmes ott tartani egy tabot
--
blogom
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Mert elfoglalja a helyed, mert nem látod ha leveled jött (attól függ, átugrik-e a böngészõd autómatikusan oda), mert nem erre használod a füleket, stb.
Persze más aki notebookon használja és csak sleepel mindent, más aki programozik és egész nap egy asztali gép elõtt ücsörög.
Mondom, nem ismerek olyat, akirõl tudom hogy így tenné, és ne idõnként megnyitná, majd bezárná.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"Mert elfoglalja a helyed, mert nem látod ha leveled jött"
http://i.imgur.com/gKYwhdB.png
Sem azt nem érzem, hogy sok helyet foglalna, se nem maradok le az olvasatlan levelekről. Ráadásul amellett, hogy ott a faviconban a szám, még értesítést is küld a böngészőm. Az automatikus lapváltást utálnám, arra nincs is szükségem.
De egyébként itt teljesen hülyeségről megy szerintem a vita. Az, hogy neked, nekem, akárkinek mi a kényelmes nem jelenti azt, hogy az ellenkezőjére nincs igény. Azt írtad, hogy attól még, hogy a hup szavazáson toronymagasan vezet a webes felület még nem lesz kényelmes. De, az. Számomra. X számára. Y számára talán nem. A te számodra sem. Nem vagyunk egyformák, nincs ezzel gond :) Van létjogosultsága mindkét véleménynek, és eszközöknek mindkettő támogatására.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az egy dolog, hogy neked, vagy nekem kényelmes-e. A világ nagyobb részének az.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Forrás?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Írtam fentebb valahol, komplett Ustream (az nem 1-2 embert jelent).
De lentebb algernon is írt "párat":
http://hup.hu/cikkek/20160121/brave_uj_bongeszovel_allt_elo_a_mozilla_e…
Ott a HUP szavazás.
De említhetem az ügyfeleim 70%-át simán (ez úgy pár száz embert lefed), akiknek egy része Gmail, másik része Roundcube (RC is betolja faviconba a levelek számát, s még tán csipog is, ha kéred tőle). Ők sem tehetik meg, hogy lecsukják és néha néznek rá.
S persze mondhatnám azokat az ügyviteli és Support rendszereket, amik a praxisomban előfordulnak (az egyiken ül 10-15 ügyfélszolgálatos -> nekik webmail megy mellette, így hol ez, hol az van fókuszban, de képben kell lenni, ha a másikon jön valami).
S ha kutatnék a neten (ha érne ennyit ez a vita), tuti találnék hivatalos felméréseket is erről.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Beszélgess olyan emberekkel*, akik nem IT-esek. Lehet hogy nem tudják megmondani, hogy ez miért kényelmes nekik, de így használják. Az is lehet, hogy nincs igazuk, de ők vannak többen. Ugyan nem biztos, hogy az 1 milliárd „légynek” van igaza, de a böngészőket az ő igényeik kielégítésére készítik.
*: Sajnos ebben a kérdésben azok véleménye nem mérvadó, akiknek a gépe túl gyenge ahhoz, hogy legalább 3–4 tab nyitva legyen egyszerre.
-----
(&%;_98\<|{3W10Tut,P0/on&Jkj"Fg}|B/!~}|{z(8qv55sr1C/n--k**;gfe$$5a!BB]\.-
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nagyjabol 1000 embert ismerek csak itt a cegnel, akik igy dolgoznak. Egy masik korabbi cegnel meg par szazat. Szemelyesen tobb, mint szazat, itt a budapesti irodaban kb 30-at, csak igy kapasbol.
Gmail ful folyamatosan nyitva, es szeretnek az ertesiteseket megkapni (ergo, JS nem aludhat, es a tab is kell; mobil ertesites bitang kenyelmetlen, ezert nem is opcio jelen helyzetben). Nalam ugyan gmail nem, de calendar meg ticketing rendszer van nyitva, es fut benne a JS, es nagyon morcos lennek, ha nem tenne.
--
|8]
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Fusson is a JS kiválasztható módon, csak a többi nem használt lapon (amit 1 órája vagy 3 hónapja nem néztél), azon aludjon el - szerintem ez lenne az optimális.
Én állandóan egy chat meg egy gmail lapon engedem ezt folyamatosan és kész. Ennyitől viszont nem döglik le a gépem még. Ha 30 másik lap is JS-t futtat időnként, az összeadódik, és döglik - vagy 1-2 olyan oldal, amit már itt említettem, azoktól is.
Szerintem csak a kontroll lehetőségének hiányával van a baj. Nem kell ide semelyik oldalról diktatúra.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
+1
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
----
"Kb. egy hónapja elkezdtem írni egy Coelho-emulátort, ami kattintásra generál random Coelho-kompatibilis tartalmat."
Instant Coelho
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Használom, de erre az nem jó.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Most dobták a Firefox OS-t, így végre arra fordíthatják az energiát, amire eddig is kellett volna.
https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Firefox-Rust-Servo-…
----
"Kb. egy hónapja elkezdtem írni egy Coelho-emulátort, ami kattintásra generál random Coelho-kompatibilis tartalmat."
Instant Coelho
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Teljesen fölösleges volt még egy crome clonet létrehozni, csinált volna valami teljesen újat úgy sincs egy értelmes böngésző sem a világon, mmióta az opera is chrome clónná változott.
===============================================================================
// Hocus Pocus, grab the focus
winSetFocus(...)
http://c2.com/cgi/wiki?FunnyThingsSeenInSourceCodeAndDocumentation
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Opera helyett nekem eddig a Vivaldi bevált...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az is Blinket használ.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem tudom, hogy a fent említett funkciók mit takarhatnak, de szívesen javasolnék helyettük egy-két dolgot, amivel nálam versenyképessé lehetne tenni egy böngészőt:
- Egy tab bezárása után ugyanannyi memóriát foglal, mint a megnyitása előtt. Minderre végtelen sok iteráción keresztül képes. Na jó, elég mondjuk 1000 is :)
- Nem mozog vagy villog semmi az oldalon, amíg meg nem engedem.
- Nem ad semmi hangot, amíg meg nem engedem.
- Semmibe nem akar bejelentkezni, ha nem akarom.
- Ha üres kezdőoldalt akarok, akkor azt ad.
- Nem alakul át a kinézete évente.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
+ nagyon sok
és esetleg:
- épp nem megjelenített lapon nem fut semmi
- nem használja, csak a beépített betűtípust
- videólejátszó felületét nem lehet lecserélni (pl youtube)
vagy mondjuk simán mplayer-t / vlc-t használja
- nem tiltja egyes szövegek kijelölhetőségét
- nem tiltja a jobb klikket
- van beépített adblock, greasemonkey, néhány noscript feature
ha találsz valamit, ami jó, akkor szólj!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
+1
+ JS auto suspend
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
auto unload tab addon kb megoldotta nálam a dolgot.
Ha meg éppen a gmail-t akarom, hogy ne szedje ki, akkor berakom a white list-be.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"- épp nem megjelenített lapon nem fut semmi"
S mi lesz a kommunikációs programokkal, amik jelzéseket küldenek a felhasználónak, ha interakció érkezett (mondjuk ne egy FB-ra gondolj, hanem mondjuk egy webalapú ügyfélszolgálati rendszerre, amin dolgoznak emberek)? Teszünk fel majd autoreloadert 1 perces beállítással, vagy hogy gondolod megoldani ezt a problémakört?
"- nem használja, csak a beépített betűtípust"
S Te leszel az első, aki felvisít, hogy de ronda ez a honlap, meg hogy a szomszéd Pistinél miért másképp jelenik meg (mert mondjuk ő Win7-el nyomul, Te meg mondjuk Ubuntuval).
"- videólejátszó felületét nem lehet lecserélni (pl youtube)"
Mert egy 10 soros CSS utólagos inzertálása az oldalba very nagy CPU igény. Ne már...
"- van beépített adblock, greasemonkey, néhány noscript feature"
Aki akarja, felteszi pluginként, most is megteheti bárki.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
1. legyen egy szigorúan opt-in lehetőség, hogy adott tab/site számára engedélyezi ezt a user
2. lásd 1
3. semmi szükség erre
4. a flash blokkolást is beletették, talán tavaly. Arra is volt plugin
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
1+2. Ha választható, akkor okés, de ne default legyen.
3. neked, másnak pedig más az igénye. Ha nem lenne lehetőség utólag módosítani, nem működne egy kiegészítő sem a böngészőben, mert szinte mindegyik ezen alapszik.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Pont az a célom, hogy háttérbe az oldalak ne csináljanak semmit, ha valaki levelezni akar, vannak nagyon jó rendes natív email kliensek.
De az is sokkal jobb lenne, ha mondjuk lenne egy esemény (mint az onload, csak mondjuk onIdleTimeout), ami nem aktív lapoknál 1 - 10 percenként meghívódik, és csak az ott lévő JS futhat mondjuk 10 ms-ig ami bőven elég egy kérés elküldéséhez.
Vagy még inkább, a böngészőnek lehetne olyan szolgáltatása, hogy az oldal "beregisztrál" egy URL-t amit a böngésző rendszeresen néz...
(Mondjuk ez amúgy se lenne talán hülyeség, egyetlen JS kód se futhat néhány 10 ms-nál tovább.)
Én vagyok az első aki visít, hogy némelyik oldalon olyan betűtípus van, hogy gyakorlatilag olvashatatlan a szöveg.
Videó lejátszást nem azért írtam, mert nagy CPU igényes, (mondjuk az is fura kicsit, hogy egy adott gép natívan simán lejátsza a fullhd-s filmeket, youtube-on meg akadozik a 720p) hanem azért, mert egy csomó oldalon betesznek a háttérbe videót kezelő felület nélkül és nézheted, ahogy a VérPistike WebDesign logo már fullhd videóként forog...
De akkor átfogalmazva: hang, videó, webgl, canvas, akármi ami nem statikus, csakis legfelül lehessen és csakis kattintásra induljon el.
Sőt szívem szerint én valami olyasmit is kikötnék, hogy egy weboldalhoz ne lehessen külső weboldalról anyagokat betölteni vagy jelenjen meg egy üres doboz és csak kattintásra töltődjön be. (Nyilván ez a mostani állapotokban használhatatlan lenne.)
A weboldalak egyre szarabbak, gányabbak és nem ártana, ha kicsit kordában lehetne őket tartani egy normális böngészővel. Nem azt mondom, hogy vissza kell menni 10 évet, de szerintem egy böngészőnek az én igényeimet kellene kielégítenie és nem az összes szarul megírt weboldal fejlesztőjéét.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
vannak nagyon jó rendes natív email kliensek
A valóság: nincsenek.
:)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
lol
szerk.:
„A weboldalak egyre szarabbak, gányabbak és nem ártana, ha kicsit kordában lehetne őket tartani egy normális böngészővel. Nem azt mondom, hogy vissza kell menni 10 évet, de szerintem egy böngészőnek az én igényeimet kellene kielégítenie és nem az összes szarul megírt weboldal fejlesztőjéét.”
btw olyan hangosan képes sírni egy réteg emiatt (backtothe90s), hogy már-már nem értem: miért nem fejlesztetek egyet/dobtok össze egyre pénzt indiegogon? jah, várj, tudom: mert annyit senkinek nem ér, hogy pénzt adjon érte & kurva kevés ilyen ember van.
--
blogom
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem back to the 90s, mert nem.
És nem is a pénzen múlik, én pl. simán fizetnék egy jobb böngészőért, de ez akkor is csak fél megoldás.
Mert elszaporodtak sajnos a gyávaszkript huszárok, akik a legtriviálisabb dolgokat se képesek js nélkül megoldani. Illetve nem js, hanem bloatware js.
Mondok egy példát, képgaléria.
Nem a mai js-es világ szülöttje, már a 90-es években is volt ilyen, és akkor is működött. Thumbnail page, a képre kattintva betöltődik a kép (a böngésző ugyanis már akkor is képes volt képet átméretezni), link vissza a thumbnail page-re, link a következő képre, és link az előzőre. És az adott kép id-ja ott van az url-ben, mert get paraméterként jött, szóval ha megnyitom 2 hét múlva akkor is ugyanaz a kép lesz.
Na ezt egy mai js huszár úgy oldja meg, hogy betölt minimum egy jquery-t, párszáz kB. Aztán mellé 10 kB nagyságrendű saját js kódot - már ha saját és nem lopott.
Aztán persze még betöltődik a google analytics és még 4 mérőkód. Aztán ez a csodálatos js kód pár másodpercet szenved még, mire dinamikusan berendezgeti az oldalt divekkel meg minden szarral, aztán mehet a nagy ajaxos képlekéregetés, ami képbetöltésenként 2 másodpercet vesz igénybe animációval együtt.
Szóval ami az elmaradott 90-esek technológiájával úgy nézett ki, hogy tak-tak-tak, az most taaaaak-taaaaak-taaaaak. És js nélkül meg se jelenik.
És sokszor még csak GET paraméterként sincs a linkben a kép elérhetősége.
És ugyanúgy a képernyő középső 900 pixelén jelenik meg a kép egy FHD monitoron, mint az első megoldással. Csak sokkal lassabban...
Na ezen nem segít a böngésző...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Pedig milyen felüdülés az ilyen régebbi megoldás.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
+1
És még az a komoly feature is megvan, ha esetleg megosztották veled azokat a képeket és te le szeretnéd menteni, akkor egy wget -r vagy jobb klikk oldal mentése le is húzza őket. A JS-es gányolásban meg egyenként mentegetheted le...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"vannak nagyon jó rendes natív email kliensek"
Vannak, de a kutyának nem kell, mert ma már az átlag usernek az internet nem 6 különböző program, hanem egy böngésző.
"1 - 10 percenként meghívódik, és csak az ott lévő JS futhat mondjuk 10 ms-ig ami bőven elég egy kérés elküldéséhez."
Ami nem websockettel operál, az most is pont ugyanezt csinálja. 5-10 mp-enként bekérdez egyet ajax segedelmével, nem tart tovább 10-30 ms-nál, s rendszerint visszakap egy json-t OK-val, vagy plusz adattal, ami mondjuk egy 30 karakteres üzenet. Alig eszik valamit.
"csakis kattintásra induljon el."
Normális fejlesztők körében már divat lett ez, még a Facse sem enged reklámlinket úgy elhelyezni, hogy interakció nélkül elinduljon bármi is a landing page-en. Ez ma már elég sok helyen trend lett.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az alig eszik valamit azt hálózati forgalomra értheted maximum. CPU-ban relative sokat eszik. Egy ilyen megmozdulás szerintem 100%-on pörgeti egy modern CPU egy magját. És általában jóval tovább tart, mert interface-t is rendezgetnek ma sokan JS-ből. És egyetlen tab-ról beszélünk még csak.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ne már, könyörgöm. Egy-két hónapja otthon egy sima két magos, 6 éves gépem volt és nem ette meg a gépem egy JS kód sem. Magam is JS-ben fejlesztek, azon a gépen kalapáltam mindent.
Itt a JS timer:
window.setTimeout(function, milliseconds);
Most ha a function-be nm egy végtelen ciklust teszel, hanem egy sima GET-et ajaxal 10mp-enként, nem fogja megenni a gépedet. Ha meg mégis, akkor a gépeddel van nagy baj.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Egy pár napon belül LEHET hogy készítek neked egy demót CPU diagrammal egy modern gépen. Habár félreolvastad: nem egyetlen weboldalról beszélek, hanem sok megnyitottról, amelyek mindegyike "csak egy kevés" JS kódot futtat.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
aztán csodálkozunk, hogy 1% a linux desktop részesedése...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ha több lenne már nem számítana elitnek! :)
Vagy olyan operációs rendszert akarsz használni, amit a 99% plebs használ? :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Azért ennyire szigorú nem lennék :)
Az zavart, hogy a flash blokkoló mellé már animgif blokkoló is kell. Vagy például megnyitok 5-6 oldalt, hogy majd elolvasom, és az egyik megszólal, miközben mondjuk zenét hallgatok.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az egesz browsernek az a lenyege, hogy kiveszi a hirdeteseket, es betesz helyette mast, amiert nekik csorog a le. Aztan a user "fizethet" azert, hogy a kedvenc oldalai reklammentesek legyenek. (Ha jol remlik, akkor a megjelenitett reklamok 15%-a a user virtualis penztarcajaba megy, es abbol lehet fizetni a reklammentessegert egyik-masik oldalon - vagy legalabbis ez a terv)
Szoval semmi erdekes, csak egy kisse ketes biznisz szemtanui lehetunk.
--
|8]
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ameddig nyílt forrású nincs probléma ezzel a biznisszel. Kipatchelheted belőle az összes reklámot. Nyilván kevesen fogják megtenni, erre építenek ők is. De a patchedet terjesztheted is, akár a böngészővel együtt is. Aztán fork forkjának a forkja játék mehet kifulladásig.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Igen ettől fogtam én is padlót. Készíthetik az ügyvédeket mert jönnek majd a C&D-ek.
--
GPLv3-as hozzászólás.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Chease and desist levélnek mi értelme van egy opensource projektnél? Beírják a copyrightot egy tokiói fiktív hajléktalan nevére, utána folytatják a fejlesztést.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ez most komoly, ha nem nézem meg a reklámot akkor bűncselekményt követek el?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
2007-es cikk, lassan 10 éves :D
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Jó látni, hogy mindenki senior programozó a csapatban vagy dizájner vagy maga a boss... Juniorokat már nem is alkalmaztak vagy degradáló lett volna kirakni őket. :D
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hát figyelj, egy ilyen komoly Chromium-rebranding projektben nincs helye filthy casual fejlesztőknek. Két plugin integrálása a telepítőbe komoly munka, csak a legprofibbak tudják elvégezni!!!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Látszik, hogy az MS-nél túl sok a junior. Mennyi szemetet kiadnak kész program néven ;-)
--
A főnököm mindig megtartja amit ígér, ha pénzt ígér azt is!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Erről eszembe jutott a régi lókupeces vicc: Nem vak, bááátor!!!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni