VLC 2.1.0

Címkék

Jean-Baptiste Kempf ma bejelentette, hogy elérhető a népszerű VLC médialejátszó szoftver 2.1.0-s kiadása. A "RinceWind" kódnevű kiadás ún. "major", azaz nagy kiadásnak számít, így benne számos új szolgáltatás, funkció és nagyobb fejlesztés érkezik. Érdemes frissíteni.

Részletek a bejelentésben.

Hozzászólások

Audio
- Rewritten audio core, allowing better volume and device management.

Végre nem szól tovább a hang némítás vagy pause után. :)

Input and Devices
- Support for Microsoft Smooth Streaming, developed by Viotech.net
- Support for VNC/rfb and Remote Desktop view-only modes.

Jó hír az rtlmost felhasználóknak, igaz valahogy elő kell állítani hozzá az ism fájl url-jét (lehetne rá írni luában plugint). Mindenesetre az itteni tesztek többnyire mennek, némelyiknél az audio codecet nem ismeri fel...

Utóbbi csak simán érdekes, mint ahogy ez is: "For Anime Fans". :)

For Developers
- VLC's web plugins now support windowless mode, for smoother integration with HTML elements.

Jó látni, hogy foglalkoznak vele, de sajnos a betöltése még mindig elég sokáig tart (még egy javahoz képest is). Viszont alig találtam olyan videót, amit a browser magától ne tudott volna lejátszani, ez mindenképpen pozitív. :)

Én ezeket találtam a legérdekesebb változásoknak, no meg a GUI-n történt változtatásokat, pl. külön Felirat menü, a hangerőszabályzó maximuma tetszőleges értékre állítható.

Először amit írtam, az egy olyan hibára vonatkozott, hogy szünet után nem volt hangja, hanem kellett neki egy beletekerés, hogy újra beszélni kezdjenek a szereplők (gyakorlatilag pont a te hibád fordítottja, ezért is töröltem).

Amit írtál, az az MPlayer örök hibája volt (akkor is előjön ugyanez, ha teljes képernyőre teszed), ezt az mplayer2-ben és az mpv-ben is javították.

--
The Elder Scrolls V: Skyrim

És olyat tud már, hogy KDE alatt nem kapcsol be a képernyővédő filmnézés közben?:)

Ugyan nem KDE-t használok, de nálam is gond volt ez. Írtam rá egy shell scriptet, az megoldotta a gondot. A lényege, hogy minden user egy-egy konfig file-ban felsorolhatja azon alkalmazásainak nevét, amelynek futásakor nem szabad elaludnia a gépnek. Ez a háttérben, root joggal futó script pedig megnézi, az adott user melyik display-re van bejelentkezve, s fut-e a nevében olyan nevű process, ami tiltja az alvást, aztán, ha igen, akkor

xscreensaver-command -display "$display" -deactivate >&/dev/null

tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE

Olyat be lehet állítani valahogy, hogy onnan folytassa a videót, ahol előzőleg abbamaradt? Köszi!

Vicces ez a névválasztás :) Mondjuk az az előnye megvan, hogy a Discworld-ben van jó pár karakter név amit még lehet használni :D
____________________________________
Az embert 2 éven át arra tanítják hogyan álljon meg a 2 lábán, és hogyan beszéljen... Aztán azt mondják neki: -"Ülj le és kuss legyen!"..

Jöhetne már "lassan" az a nyüves winRT változat.

Ismét eltelt 1 hónap, oszt még se híre se hamva. Lassan meglesz az 1 éves jubileum hogy elkezdték a fejlesztést. Siralmas hír a Windows RT platformra fejlesztőknek: úgy tűnik nekem, a szakma fingós app-on, és álca website frontend app-on kívül nem tud más típusú alkalmazásokat fejleszteni rá, annyira megnyomorított az egész környezet.