Ráncfelvarráson esett át a Firefox logó

Címkék

A Mozilla új logót mutatott be zászlóshajó termékéhez, a Firefox webböngészőhöz. Az átlagfelhasználó a logó ráncfelvarrását első ránézésre feltehetően nem nagyon fogja észrevenni, de dizájnerek, grafikusok, szakértők és "szakértők" minden bizonnyal hosszas diskurzust tudnának folytatni arról, hogy a brandépítő munkásemberek jó vagy rossz munkát végeztek, amikor a hozzányúltak a logóhoz.

Új logót kapott a Firefox (2013) #1

Noha elsőre talán az nem is látszik, a Mozilla nyolc ponton nyúlt hozzá a régi logóhoz:

Új logót kapott a Firefox (2013) #2

A cél az volt, hogy a logó összességében maradjon a régi, de azért modernizálják. Érhető ez alatt az is - szem előtt tartva a mobileszközök elterjedését -, hogy különböző méretekben, a kisebb, kevésbé éles képet adó kijelzőktől kezdve a korszerű, nagyfelbontású kijelzőkig jól mutasson mindenhol.

Az új logóról részletesen a Mozilla Blogban lehet olvasni.

Hozzászólások

Anyám, hogy ez milyen fontos volt. Tudom, tudom, a grafikusoknak is kell munkát adni, még véletlenül munka nélkül vennék fel a fizetésüket.

Nincs azzal semmi baj. Azzal van a baj, hogy ezt be kell jelenteni. Nekem pl. nincs emlékem arról, hogy a Peugeot sajtóhírt adott volna ki arról, hogy az oroszlánja az eddigi telt helyett sziluett lesz, vagy hogy a balra néző ülő oroszlán jobbra néző álló oroszlánná változik. (Természetesen nincs kizárva, hogy mnegtörtént.) Csak ezt nem kell hírnek kiadni. Akit izgat a dolog, majd észreveszi.

Ha erős a változás akkor igen. Amúgy nem olyan kevés ez. Ha érdekel valakit, részletezem milyen egy logótervezés. Bár ez a dolog kb. így zajlott le szerintem.
- Béla, kéne valami változás a logóban, hogy az ocsmány, unalmas csempékbe jobban beleilljen. Utána kirakjuk hírbe.
- Ok, délutánra kész lesz.
--
AGA@
Fork portal és az egyik logóm :)

Talán inkább valami használható böngészőt kellene fejleszteni, nem?

Egy ilyen mértékű változást nem jelentenék be.

Glossy-mentesítenek, csökkentik a színek számát, kontrasztosítanak... A "mindenki" által csúnyának ítélt Win8 dizájn mégis trendi lett? :p

1) a "mindenki" tényleg nem mindenki. Szerintem is jó a Win8 design.
2) úgy gondoltam eddig, hogy a mindig trendi design dolgok tetszenek nekem (web2-t sem fikáztam, a mai pasztell színeket sem, átlátszóságot sem, stb.) De valahogy ez a "minél kevesebb színből oldjunk meg mindent" irányzat nem jön be. Lehet, csak én öregszem.

Találja meg különbséget a két képen...

Mostmár tükrözi a globális felmelegedés hatására az északi sarki jégsapka eltűnését.

Ha mennének a céges intranetes oldalak operában akkor bottal se piszkálnám a firefoxt.

===============================================================================
// Hocus Pocus, grab the focus
winSetFocus(...)

http://c2.com/cgi/wiki?FunnyThingsSeenInSourceCodeAndDocumentation

szegény rókát szétkenték és most lángol a farka...

Az 5-ös pontnak örülök, eddig is furcsállottam, hogy honnan jön ki a róka keze.

ez nem szőrfelület (tincsek), hanem inkább sima hengerfelület. Ez így szar.

Az alja (a roka hata, illetve fenn a fej-nyak talalkozas kornyeke) szo:r-szerubb ha megnezed, bar kis felbontason pont nem fog latszani. Persze, a tobbi resz is lehetne szo:ro:s texturaju, csak nem igazan van ertelme...
--

Ki oda vagyik, hol szall a galamb, elszalasztja a kincset itt alant. 

Szerintem pofás lett!
Szép, letisztult, egyszerű, a mai kornak megfelelő ikon/logó design!

Ez még határeset, ha ennél is jobban eltüntetik a részleteket, akkor már nem lesz szép szerintem. Azért, hogy leszedték azt a ronda glossy hatást a felső részről, óriási +1 jár nekik! :)

Ha jól látom a 23.0-ás verzióban már ez lesz? Vagyis a bétában már benne is van?

________________________________
blog: http://horvathjanos.wordpress.com

A 2005-ös nézett ki legjobban.

Hat azon a fel centi x fel centi feluleten a windows taskbaron van kurvara mindegy hogy mi milyen :D

leszarom.jpeg

--
GPLv3-as hozzászólás.