Sajnos kiderült, hogy néhány Samsung laptop nem bootol be, ha az említett UEFI tárterületből túl sok kerül felhasználásra. Garrett és társai nem tudják, hogy mennyi pontosan a "túl sok", de arra rájöttek, hogy egy rakás adat kiírásával Windows alól is előidézhető a probléma.
Garrett elérhetővé tett egy PoC-t, amelyet Windows alatt "administrator" felhasználóként futtatott. A reboot után a rendszer többé nem éledt fel.
Garrett számára nyilvánvalóvá vált, hogy a bug egy firmware bug. A specifikáció kifejezetten engedélyezi az UEFI változók írását és soha nem szabadna olyan helyzetnek előállnia, hogy az operációs rendszer oly módon (annyira) feltölthesse ezt a tárterületet, hogy a firmware utána ne tudja a rendszert elindítani.
Garrett újra megerősítette, hogy jelenleg a legbiztonságosabb az, ha a Samsung laptop tulajok egyáltalán nem használnak UEFI-t.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hozzászólások
Jackass.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem nagyon mélyedtem el a dologban, de miért is kell hely az UEFI-nek, hogy elindítson/vezérlést adjon az os betöltő kódjának?
--
The Community ENTerprise Operating System
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Most akkor nem a linux kernel miatt van? Szar az UEFI.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ez vhol varhato volt, Alan Cox irta volt, 1-2 hettel ezelott ( https://plus.google.com/u/0/111104121194250082892/posts/6Fo89YW6zGW ):
Something some people are forgetting about the Samsung and EFI problem.
If Linux can accidentally brick your system due to major screw up by the device vendor then a virus writer or a foreign power targetting business or military users can do it deliberately, not to an annoying re-install but to a factory return and we all know how quickly those get handled even when it's the odd system not a mass attack.
Not only that, but in this case they now have a worked example of how to implement such an attack.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni