Elérhető az OpenSolaris ARM portjának első kiadása

Egy nem túl bőbeszédű bejelentés tanúskodik arról, hogy bizony elkészült az OpenSolaris ARM portja és mindjárt el is érhető annak első kiadása.

A projekttel kapcsolatban bővebbet annak levlistáján és weboldalán lehet megtudni. A kód Mercurial repóból nyerhető ki:


hg clone ssh://anon@hg.opensolaris.org/hg/osarm/onarm-gate

További információk a telepítési útmutatóban, a kiadási megjegyzésekben és a licencelésről szóló dokumentumban található.

Hozzászólások

Fantáziát láttak a NetBSD-ben :-)

én egy használható csomagkezelőnek jobban örülnék

A valasz: ipkg.

Igen OpenSolaris-ban 2008.11 ota ez az alapertelmezett. Igen, webes repokat lehet kezelni vele. Igen, a synaptic-kal megegyezo "Package Manager" hasznalhato a GUI-ban. Igen, a pkgadd tovabbra is mukodik (mint ahogy mashol a "dpkg -i").

Egyebkent az otlet az lehet (c0t0d0s0.org szerint), hogy halozati eszkozokben (routerek, ilyesmik, SoHo) futhasson az OpenSolaris. Ahogy most Linux fut hasonlo kutyukben.

/me is a Solaris fan

igen, én is a synaptic-utóízű cuccról beszélek. viszont nem értem, hogy pl. "update all"-ra miért kell új "boot environment"-et csinálni és restartolni. a másik, hogy a ~2500 csomagtól szintén nem megyek falnak. továbbá azt se értem, hogy miért írja ki egy pár mb-os csomag felrakásánál, hogy 28MB remaining, aztán pár mp után már telepíti is (ennyi idő alatt le se jöhetne az én netemmel ekkora cucc). vagy hogy egyáltalán miért csak 5-10 mp-ként frissíti a letöltés állapotát (nem hiszem, hogy olyan nagyon megterhelne egy olyan gépet, amin alapból az osol hajlandó emészthető sebességgel futni).

Nem kell, hanem lehet.

Kihasznalja a ZFS adta lehetosegeket. Csak kernel frissitesnel ajanlja fel (legalabbis hasznalat kozben en csak annal lattam). Es ott is kivalaszthatod, hogy ne hozzon letre ujat.

Igazabol biztonsagi funkcio.
Ha nem indul a gep az uj kernellel, GRUB-ban azonnal kivalaszthatod a regit. Eleg sokszor patchelek Solarist. Mindig szetbontom elotte a tukrot, hogy legyen mire visszaallni. Az ABE (alternative boot environment-tel) ez meg egyszerubb. Megmaradnak tukorben a diszkjeid, mialatt patchelsz :) Olyan, mint a LiveUpgrade kinalta lehetosegek, csak beleintegralja a GRUB-ba.

jah, lehet:

- igen: csinál új BE-t aztán frissít*
- nem: nem csinál új BE-t és nem frissít*

egy ilyet megjátszottam, gondoltam megnézem milyen, lett a grub-ban egy osol-1. elindítom, aztán csak nem hagy nyugodni, megint update all, erre megint létrehoz egyet (osol-2). *persze a kettő közt semmi változás (legalábbis felteszem, hogy nem frissül 5 percenként a repo), de legalább hízik a menu.lst.

azt még kihagytam, hogy műveletek után nem mindig jelzi jól a csomag állapotát, aztán újra rá kell keresni, és akkor "frissül", meg hogy beállítások menü egész egyszerűen nem létezik (hacsak a "kezdőlap megjelenítése" nevű egyetlen checkboxot annak nem vesszük)

lehet, hogy a parancssori cuccok nagyon faszák (nem küzdöttem velük), de ez a gui (aminek az ikonja kint van menüben, panelon, asztalon, tehát az ember azt hinné, hogy jó is valamire) egy agyrém.

Igazad van. Update All csinal uj BE-t.

Ha sok a BE, akkor GUI-ban a Package Manager -> File -> Manage Boot Environments a neked valo. Lehet torolgetni, aktivalni masikat...

Teljesen egyetertek veled abban, hogy van mit fejlodnie az OpenSolaris-nak, fokent a GUI-ban. Szerencsere eleg aktiv a fejlesztese.
En mas tipus vagyok, en szeretm konzolon adminisztralni a dolgokat. Ettol meg persze mukodnie kellene GUI-ban is (sok mindennek), mert van ra igeny.