Elindult a Bing, a Microsoft új keresője

A múlt héten olvashattunk arról, hogy hamarosan elindul a Microsoft új keresőmotorja - vagy ahogy ők hívják "decision engine" - a Bing.

Microsoft Bing (beta)

A Bing a Microsoft következő próbálkozása a piacvezető Google ellen. A Bing hivatalos indulását csak a hét közepére várták, de úgy tűnik, hogy már online és tesztelhető. Egyelőre "Beta" címkével kipróbálható: Bing

Hozzászólások

ha valaki talál benne valami funkciót, ahol okosabb mint a google,
annak grat, én nem találtam.
A live search-ot google style-ozták, ennyi történt szerintem + egypár millió dolláros marketing boolshit.
Nomeg levették róla a nagy microsoftos logót. :)))

Első blikkre jobb mint a google :)

Amúgy meg úgy tűnik, az msn keresője dolgozik alatta.

Megneztem. Mint a Chandler Bing a jobaratokbol. Kicsit gyagya. (a google-hez kepest :)

apt-get install bing
kicsit hasznosabb :)

--
Live free, or I f'ing kill you.

Valaki villantson már be valami érvet, hogy a világ átszokjon bármire is a Google -ről.. :)

********************
"...ha nem tévedek!" (Sam Hawkens)
http://holo-media.hu

Kiakadok ezen a kicsinyes nagytestvér dumán. Rögzíti a kulcsszavakat meg egy IP címet, és adatbányászati/statisztikai dolgokra felhasználja. Mindenféle kimutatásokra.

Szinte minden website (webszerver) tárolja az összes http kérésedet ip cimestül, akkor hogy is állunk..?

********************
"...ha nem tévedek!" (Sam Hawkens)
http://holo-media.hu

"Nagy különbség, hogy általános képet kapnak a netezési szokásaidról"

Ellenbizonyítékként a Gmail egy spamet sem enged át. Saját spamet meg nem generál. Szóval bizonyíték híján engem nem érdekel a téma különösebben. Tőlem tölthetnek kolbászt az IP cimem meg a keresési adataim keverékéből. :)

********************
"...ha nem tévedek!" (Sam Hawkens)
http://holo-media.hu

Már korábban szerettem volna megkérdezni valakitől, csak mindig elmaradt. De majd most.

Ha imapon keresztül használom a gmailt, akkor a mar as spammal egyenértékű, ha a spameket egyszerűen áthelyezem a spam mappába? Tehát venni fogja a gmail, hogy neki meg kellene tanulnia, hogy azok a levelek spamek?

Illetve mikor történik a tanulás? Ha átrakom a spameket a spam mappába, ott kell őket hagynom, és majd valamikor a szerver elintézi a tanítást, vagy az áthelyezés pillanatában megtörténik a tanítás, és utána akár azonnal törölhetem a spameket?

Inkább a google figyelje a keresési szokásaimat mint az M$.
Már csak azért is mert a google-nek fontos a megítélés, az M$ meg szarik egy pár milló dolláros perre, pláne az én jogaimra, a jóhíre meg ... nem hinném, hogy jó :)

--

I love the smell of flame in the morning!!! :D

Kedves HUP-tagok,

Emlékeztek még, hogy úgy 10-12 évvel ezelőtt melyik volt a világelső internetes kereső? Hát a legnépszerűbb böngésző? Segítek: nem a Google, és nem az Internet Explorer, no és persze nem is a Firefox. Emlékszem, akkoriban senki se gondolta volna, hogy ez a rangsor valaha is változni fog. Aztán... akik egykor elsők voltak azok ma sokadikak, vagy sehol sincsenek.

Egyébként itt egy hoszabb videó (vagy ha úgy tetszik "érvek"), ahol részletesebb információkat lehet képekben és szóban is megtudni róla: http://channel9.msdn.com/posts/LauraFoy/Bing-Test-Drive-Microsofts-new-…

Köszönöm a figyelmet,
PutAbout

Két dolgot felejtesz csak el! Az első, hogy az az internet hőskora. Mindenki csak tapogatózott. Ma viszont a webes keresők piaca egy évek óta fejlődő, kialakult terület, ahol a kártyák leosztásra kerültek jóideje. Jóval nehezebb most átalakítani ezt a területet, mint korábban.
A másik, hogy a Google kellőképpen erős cég ahhoz, hogy hasonló hadjáratba kezdjen, mint a MS mostani reklám kampánya.

A Google és a Yahoo is rendelkezik RDF/OWL támogatással. Ha a weboldalak ezeket elkezdik használni azaz a népszerű rendszerek ha implementálják (CMS-ek és nagyobb blogszolgáltatók, hírportálok), akkor sokkal durvább dolgokat lehet megcsinálni vele, mint ezzel a motorral.

A Google-ben van már kezdeti támogatás ilyesmire (lásd a kereséseknél megjelenik ilyen, hogy rating, hozzászólások, elsődleges linkek, keresésnél ottvan a "Show options" link), a Yahoo SearchMonkey meg erről szól már régóta.

Igazából már megszoktuk, hogy az MS feltalálja a melegvizet, aztán kicsit átcsomagolva beharangozza, hogy megváltotta a világot.

alapvetően természetesen igazad van, de nem erre mozog az ms (az emberek hiába vannak elkényelmesedve, nem kell nekik feltétlen a legjobb mérnökök műve, hisz a kevésbé jó is elég jó, akkor is van valamiféle igény a tudásra, egyszerűen kell a fennmaradáshoz, nagy cég pedig biznisszel (bilifiú) meg marketinggel (majomfiú) lehet, lett!, de ahhoz hogy a guglit legyőzze ész is kellene)

Kedves PutAbout,

akkoriban már volt olyan kereső, amelyik már kemény 3 éve benne volt a top keresők listájában. a Google már egy évtizede piacvezető. de lássuk konkrétan,

yahoo, ők még ma is léteznek, nagyobb részesedéssel, mint a Microsoft mindig megújuló nevű vadiúj keresője. bár messze lemaradva a vezető Google között. közben teljesen megváltoztatták a kereső enginejüket, még a működési elv is változott. a Google sikerét adó, linkelési szám alapján történő sorba rendezés, még több mint egy évtized után is megállja a helyét.

altavista, Digital fejlesztés volt. nem ez volt a DEC fő profilja, csak melléktevékenységként űzték. a Digital a csőd szélére jutott, megvette a Compaq. azt később a HP kebelezte be. nem csodálom, hogy a hányattatott sorsú altavista végül kiesett a versenyből.

excite, infoseek, ezeken annyi reklám volt, mint ma az index nyitólapján. modemes sebesség mellett, mire bejött a főoldaluk, kikereste a felhasználó egy újságból a keresett címet maga. a Google akkor is, ma is minimál grafikával terheli az szolgáltatását igénybevevőket.

Netscape böngésző. ugye nem árulok el nagy titkot azzal, hogy a Firefox ennek a nyílt forrású utóda? mellesleg ESR könyve és a Ms arroganciája miatt döntött akkor a Netscape a kódnyitás mellett. ma a Netscape utód Firefox töretlen növekedést felmutatva, stabilan veszi el a részesedést a Internet Explorertől.

bizony nem egyszerű kis részesedésű szereplőként betörni egy kialakult piacra:)

Ok, és mi a különbség a bing és a live search között? :)

Jól van, én vagyok a troll: a search.live.com átirányít a bing.com-ra. :)

Nem értem, erre mi szükség volt, hiszen az Index korábbi híre szerint a Microsoft lassan három éve, 2006. szeptember 2-án lenyomta a Google-t, és már akkor megvalósították "a Google-höz hasonló, de annál kétszer jobb keresőt", és megmondták, hogy "a Microsoft azért veszi át a vezetést a Google-től, mert jobb lesz a keresés minősége és relevanciája abból a szempontból, hogy megoldást nyújt-e az ügyfélnek".

Ez a hír nagyon elkésett, mindez már évekkel ezelőtt megvalósult, még az Index is beszámolt róla... :P

Hö-hö...

Majd ha a Firefox kis lehulló menüjébe is berakható lesz, mármint lesz olyan kis link a bing.com-on amivel oda bemászik saját magától, majd akkor...:-)))

ez hogy kapcsolódik ide? a keywordös keresés arra jó, ha nem az alapértelmezett keresővel akarsz keresni, hanem tudod hogy a wiki, vagy a spéci szótárban, vagy a saját gépeden lévő spéci keresőt használod

keresztérdés: ha arra keresel rá hogy "site:blalbla.com eztkeresem" akkor is működik? (igen, tudom lehet trükközni a sorrenddel, de mindig lesz valami probléma, és speciel én csak fele guglit használok, a többinél tudom hol találom meg, és a gugli felénél is odaírom a g-t; sőt a kedvencem a bookmarkletekkel "keresés" ezen a módon)

Egy video: itt
Ha beallitjuk az orszagot USA-ra, akkor tobb minden lesz.

Ilyet tud már a Google és a Yahoo is. Tulajdonképpen a Semantic Web-ről van szó, csak ahogy látom itt megtámogatták egy csomó hardcode-olással. Így ideiglenesen pontosabb, de ahogy az RDFa és a microformatok elkezdenek terjedni (Drupal 7-ben a coreban lesz RDFa támogatás), semmivel sem lesz jobb, mint a Google vagy a Yahoo.

A kép keresője OK, lehet szépen görgetni folyamatosan a képeket, nem kell klikkelgetni.

> BERUS
Motor: PC/OS Open64 Workstation 10.

tényleg nem kell klikkelgetni, mert nem is érdemes, hisz nem működik a talált képre kattintás noscripttel :)
(akármit mond akárki ilyen mértékű funkcióvesztés szkriptek nélkül nem megengedhető, _főleg_ hogy semmi oka nincs azon kívül hogy ráakarja erőltetni a szkript bekapcsolását)

A sites.google oldalakkal mintha nem foglalkozna. Mondjuk a Yahoo sem.

$keyword = "warez"

BING = 1-10 of 187,000,000 results
GOOGLE = 1-10. találata az összes, kb. 62 500 000 találatból

A számok a Bing-nek kedveznek.

:D

No rainbow, no sugar

Nálam érzésre gyorsabb, mint a google

Vessenek a mókusok elé, de eddig nem az volt, hogy a MS új keresője a KUMO?

Azért se klikkelek rá :D, remélem akkora bukás lessz mint az MSN search - vagy mi a bigyó volt az annakidején xb-ben.

Meg azt annyira utálom egy weboldalban, ha egy képre írnak rá...
Tehát erre az idegesítő oldalsó menüre gondolok. Legyenek már annak a nyomorult menünek rendes gombjai vagy ne a képen, hanem mellette legyen. Így olyan az oldal, mintha egy épp most érettségiző diák csinálta volna, hogy bemutassa, már tud képeket is rakni a weblapjára.

És egyébként semmivel sem jobb mint a Google. : )
-------
Pentium 4 3Ghz(Prescott;HT), 1 Gib-RAM, Linux 9.04
"Az élet kegyetlen.. akkor a halál miért volna kellemesebb?!" - Davy Jones

"Bing search" beírva:
Google-be: első találat jó
Bingbe: FAIL! :D
---------------------------------------------
"Az aptitude-nak nincs Szuper Tehén Ereje" :D

Néhány keresést csináltam, eddig egész jónak tűnik. Wikipédiás találatoknál megjeleníteni a szócikk tartalomjegyzékét is (a főbb pontokat csak).

Viszont nincs spell check és search suggest, ezek gondolom lesznek majd.

Az egész egy Google-koppintásnak néz ki amúgy :) De nem lenne baj, ha élesedne a verseny.

Az vajon szándékos, hogy ilyen egyértelműen lekoppintották a google megjelenését és funkcióit? Könnyebben terjed, ha ismerős a környezet?

Nem mintha pártolnék egy új keresőt ami aligha ad majd többet a Google-nél, de vannak olyan felületek, amiken egyszerűen nem érdemes változtatni. A Yahoo, a Bing a Google kb. egy fazon, ha leszükited a nézésedet a keresőmezőre és környékére.

********************
"...ha nem tévedek!" (Sam Hawkens)
http://holo-media.hu

öö, ez nem az, ami nem teljes keresőnek indul, hanem tematikus keresőnek (utazás, helyi üzlet, meg nem tudom még két dolog)? mert akkor ez más piac egy kicsit mint a google.

_________________________
Hogyan?

én kipróbáltam, szerintem nem rossz. akár microsoft, akár nem. bookmarkoltam.
akinek előítéletei vannak, az sok jó dologból kimaradhat.

sql server express-re ez is ugyanazt a (rossz) találatot adja mint az msn. A google kiadja szépen a 2005-ös ÉS 2008-as verziót. Nálam elbukta a tesztet.

Beírtam a nevem. Első 10 oldalban nincs benne a honlapom. Nem szimpi :)

A francba! A Microsoft Mo. 1 órával megelőzött a bing.hu reggelésével. :(

--
Én egy divathupper vagyok. :)

Beírod hogy "punci" és a lap közepén a Képek között ott virít Ballmer feje ... mondjuk nekem kurvára nem a punci jut eszembe róla ...

Ez már legalább többnyire ugyanazt hozza első helyen, mint a google. A Live Search teljesen hasznavehetetlen volt. Mondjuk ez még nem elég érv arra, hogy áttérjek.

Nagy Péter
www.konquer.org

Hát ha ugyanazokat hozza, ugyanabban a sorrendben, akkor ugyan minek ez a nagy hűhó? Minek váltanék a jól megszokott keresőről egy ugyanolyanra? Ráadásul a google-ben szisztematikusan írthatom az experts-exchange találatokat a listáról, a bing meg nem is tud ilyet... :)

teszteléshez ( meg egyébként is de eddig nem tudtam sehol megkérdezni:) )
jó lenne a firefoxos "keyword"-ös keresés olasmi formában, mint az indulólapnál a "|" (pipe), amivel egyszerre több lap nyitható meg (pl w.a.com|w.b.com|...)
próbáltam rákeresni, de nem találtam, csak ötleteket arra, hogy az azonos kulcsszavú könyvjelzők nyíljanak meg egyszerre több tabon

(persze gondolom lehetne bookmarklettel, de egyrészt ahhoz lusta vagyok, másrészt pedig furcsának tartom hogy ezt miért nem építik be a firefoxba)

Lehet, hogy rosszul értelmezem a fogalmat, de a semantic web pont azt jelenti, hogy értelmezi a kereső a beírt keresőszót, és nem egymillió találatot dob ki rá, hanem megpróbál konkrét választ adni. Persze még nem tökéletes, meg hiányzik a fuzzy logika, de egész jól szuperál... szerintem egy jó kezdeményezés.

reszben igen.

igazabol a wolfram alpha kegyetlen jo dolog minden mernok szamara

en ugyertelmezem a szemantikus webet hogy felcimkezed a tartalmat igy teszed erthetove pl. egy keresobot szamara hogy mit is szeretnel kozolni

az hogy a kereso hogyan oldaja meg h amikor beirom h JAVA MSFT akkor a Sun/MS reszvenyek infot printeli az megint mas tortenet, igazabol eleg egyszeruen vegig lehet menni hogy mire matchel amit beirtal es eldonteni eleg gyanus ha mindket szo egy-egy reszvenyt takar h arrol akarsz infot....

de igazabol nem tudom meg kene oket kerdezni hogy oldottak meg :)

--
.

Ha azt várjuk, hogy mindenki felcimkézze az általa feltöltött tartalmat, meg mindenféle metaadatot definiáljon, akkor soha nem lesz szemantikus web... :D Ehhez túl lusták az emberek szerintem... Pont ezért gondolom azt, hogy az enginnek kéne értelmeznie a statikus tartalmakat és megtalálni az általad keresett összefüggéseket... De persze tény, hogy a wolfram is messze van még ettől...

punci? :D

Aham. Tök jó. Amúgy egy keresőbe minek az a nyomi tájkép? No jó ez csak kötözködés volt. :) Hogy őszinte legyek, nem dobtam egy hátast a csodálattól. No mindegy, lesz legalább még egy. Csak nekem jutott eszembe a kínai piac? :)
--
Fight / For The Freedom / Fighting With Steel

ezen a néven is sokat törhették a fejüket :) /lehet, hogy annak a hangja? :D)

--
xterm

Hááát.
A próba:
- beírtam egy bizonyos portálon használt nagyon egyedi azonosítómat a google-be, meg a bing-be is.
eredmény:
- a google azt mondta, hogy keressek inkább mást és adott két javaslatot, majd a következő kb. 30 találat tényleg rólam szólt, még más protált is hozzácsapott, amit nagyon rég használtam, de ezzel a névvel.
- a bing egyetlen értelmes és releváns találatot sem adott. próbálta szétszedni az összetett angol szót, majd arra kidobni valamit (főleg az első részére, a másodikra és harmadikra semmit sem keresett), de az meg ugye nem érdekelt.

Értem én, hogy most indult, de ez így nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon karcsúcska....sőt

nem tudom, hogy direkt, de jó:

Firefox url sorba csak annyit írni, hogy "bing" csak így domain, minden nélkül
Ilyenkor a Google-t kéri segítségül, és megjelenít egy oldalt.
Muris...

hogy akadtál rá? pont ekkora számot akartál számolni?
értsd: ez szvsz (és még nagyon sokak szerint!!) _nem_ fail, nem egy maple a gugli, (nem célja funkcionális és teljesítmény okokból sem)

(_de_ pl az excel-é igen-igen-igen gáz, mert ott _gyakorlati!!!_ számolásoknál akadtak hibákba, _személyes_ tapasztalatom pedig egy szintén _gyakorlati_ calc.exe hiba (alaposan leellenőriztem), na ez a kinemmondommelyik cég viszont tényleg fail :D)