FreeBSD helyzetjelentés - 2008 harmadik negyedév

Címkék

A FreeBSD projekt közzétette az idei év harmadik negyedévére (július - szeptember) vonatkozó helyzetjelentését. Belőle megtudhatjuk, hogy a FreeBSD 7.1-BETA2 és 6.4-RC2 kiadásra került előzetes teszteltetés céljából, 2008. októberében lezajlott a franciaországi Strassburgban az EuroBSDCon 2008 konferencia. Egyebek mellett kiderül, hogy mennyire támogatottak a FreeBSD által a népszerű Asus Eee PC-k, hogy változás állt be a FreeBSD Security Team-ben, részleteket tudhatunk meg a magyar FreeBSD dokumentációs projekt munkájáról, illetve megtudhatjuk, hogy az USB2 névre hallgató új USB stack importálásra került a HEAD ágba. A teljes jelentés elolvasható itt.

Hozzászólások

Hát a magam részéről egetverő dolgokat nem találok benne. Tudom, most elvben egymáshoz nagyon közel van/lesz két kiadás és nyilván ennek tisztogatásával volt mindenki elfoglalva, de akkor is.

Most már inkább trunk az a head. :)
Igen, egyszerűen beáll egy idő után szinte minden IO.

Nem kizárt, hogy van olyan, aki ezt nem tapasztalja. Remélem, hogy mire release lesz a 8-asból, megérik...

Bár igazság szerint nekem nem is annyira a ZFS, mint inkább egy jó cluster FS hiányzik.

Igen, egyszerűen beáll egy idő után szinte minden IO.
Nem kizárt, hogy van olyan, aki ezt nem tapasztalja. Remélem, hogy mire release lesz a 8-asból, megérik...

Én aktívan használom, most éppen 54 napos az uptime, de a terhelés nem túl nagy: http://munin.javaforum.hu/system/system.html

Viszont azt vettem észre, hogy a magas I/O terhelés esetén áll be a ZFS, amit például az okozott, hogy 10 jail nekiállt éjjel három órakor rendszerkarbantartani... szépen eltoltam egy-egy órával ezt, így most nincs baj, de mondjuk erős terhelés sincs... még. :)
--
http://wiki.javaforum.hu/confluence-2.8.2/display/FREEBSD