Megjelent a Python 2.6

Címkék

A Python új verziója elsősorban a nyelv következő nagyobb átalakítását, a Python 3.0-t készíti elő: minél több, az utóbbiban megjelenő funkciót bemutat, míg továbbra is visszafele kompatibilis marad.

Néhány új csomagot is hozzáadtak a standard könyvtárhoz, mint például a multiprocessing, illetve a json modulok, mindazonáltal kevés olyan újdonság akad, ami ne lenne valamilyen módon összefüggésben a Python 3.0-val. Az új verzióban természetesen sok bugot is javítottak.

Két jelentős változás történt a fejlesztési folyamatban: a SourceForge hibakövetőjéről a nagyobb testreszabhatóságot nyújtó Roundupra váltottak, és a dokumentációt LaTeXről reStructuredTextre konvertálták. Ezt a lépést azt magyarázta, hogy míg a LaTeX dokumentációk jól mutatnak nyomtatásban, HTML-be való konvertálásuk annál nehézkesebb. Ezzel szemben az új, Sphinx névre hallgató dokumentációs eszközkészlet a HTML kimenetre koncentrál, míg a LaTeX-konverzió továbbra is lehetséges marad.

Forrás:
OSnews — Python 2.6 Released
What’s New in Python 2.6

Hozzászólások

A Jávában a karakterstring és a bytesorozat külön típusok. Így lesz a Python 3.0-ban is (ha jól értem). Ezt viszont nem lehet megoldani kompatibilis módon. Elég fájdalmas dolog, ezért van a Python 3.0 _évek_óta_ analfabéta állapotban. Ha már hozzányúlnak, akkor le kéne cserélni a referenciaszámlálást szemétgyűjtésre.

--
CCC3

mármint visszafele kompatibilis módon?
ez elfogadható, elvégre a python 3.0 már nem lesz kompatibilis a 2.x-es sorozattal — többekközt emiatt van major verzióugrás gondolomén:)

—-—-—
int getRandomNumber() {
	return 4;//szabályos kockadobással választva.
}		//garantáltan véletlenszerű. xkcd

Pontosan. Foleg hogy a karban nem tartott dolgok nem csak az aktualis verzioval valo inkompatibilitas miatt problemasak.

A problemara egyebkent ott van a 2to3, ami elvegzi az alapveto konverziokat. Megkonnyiti a portolast, persze csodat nem lehet varni tole. Raadasul a hasznalatahoz nagyon ajanlott a nagy lefedettseget nyujto unit tesztek meglete, kulonben a dinamikus tipusrendszer miatt sokaig megbujo bugok kerulhetnek a kodba a portolas soran.

>addig marad installalva a python 2.6 is mig
> nem portoljak oket. Jobb mintha minden
> obsolete cucc bennemarad a nyelvben mint pl
> a java-ban.

Visszakérdezek: pontosan milyen ,,obsolete'' cuccokra gondolsz Java-ban???

szvsz: pont a Java-t fejlesztők gondoltak arra -- a ,,deprecated'' jelzés bevezetésével --, hogy Te, mint fejlesztő, hosszabb távon szeretnéd karbantartani a szoftveredet (s annak forrásállományait).

A ,,deprecated'' címkével ellátott dolgok a Java-ban épp azt jelentenék, hogy a korábbi és jelenlegi verzióban még benne van, de a következő kiadásból már biztosan kimaradó dologról van szó, így helyette használj más, általuk erre a célra szolgáló dolgot vagy megoldást.

Ez szerinted mítől ,,obsolete''?

Gábor
============================================
"Share what you know. Learn what you don't."

A Pythonnak megvan az az oriasi elonye, hogy tobb verziot lehet a gepen tartani belole. Ha a csomagkezelot nem toljak el nagyon, akkor meg az is megengedi. A script shebang-jeben kell atirni a /usr/bin/python -t /usr/bin/python2 -re.
--


()=() Ki oda vagyik,
('Y') hol szall a galamb
C . C elszalasztja a
()_() kincset itt alant.

Emberkék, szükség van a fejlődésre.
"Nem portolják".. na és? Ti siránkoztok, amiért nem portolják a 10 éves Python cuccokat újpythonra? Csökkenni fog a használhatósága? Szerintem növekedeni.
Merni kell váltani. Én nem is tartanám túl sokáig a 2.6-ot, bár mivel nem központi fejlesztésű (nem biztos, hogy ez a megfelelő kifejezés), ezt nem lehet kontrollálni.. azonban amint a 2.6-os széria "kifut", talán kis időre hiány keletkezik, de utána kerül valaki, aki "hopp, innen kiesett valami, írjunk egy újat". Ami valószínűleg jobb lesz, mert általában véve, jobb újabb számítógépek teljesítményét figyelembe véve, mai felhasználókra tekintettel lesz kifejlesztve. A fejlődés csak jót tehet. Aki azt mondja, hogy a Python 3.0 nem jó, mert pár dolgot úgy csinál, amit azelőtt máshogy lehetett, annak kő van a fejében - és nem szeretnék senkit megsérteni, de szerintem a változtatások jól meggondoltak, és megfelelően mérlegeltek. A fejlesztőcsapatnak semmiképpen nem érdeke, hogy a Python jelentős fejlesztőtábora egy nagy bökkenőn kelljen átlépjen - a változás smooth kell legyen, amennyire csak lehet. A kompatibilitás pedig, az adott keretek között maximális. Ha valahol inkompatibilitás van a két generáció (2.x, 3.x) közt, akkor az szvsz csak azért történhetett, mert az új megoldás bizonyítottan jobb, mint az előző. Ha pedig új programokat írunk ezeknek megfelelően, lecserélve a régieket.. az tán rossz?
(-: