Tisztázta a Google a Chrome EULA körüli kérdést

A Google Chrome böngészője felborította az internetet egy nap alatt. Előbb a bejelentés, majd a tesztek, végül a jelenleg még beta állapotban levő termék EULA-ja. A Chrome EULA-t többen is kritizálták az elmúlt órákban. Az EULA nem kizárólagos jogot adott volna a Google-nek minden olyan adat megjelenítésére és terjesztésére, amely a Chrome-on utazott keresztül. A Google az Ars Technica-nak elmondta, hogy hiba volt (gondolom az EULA ezen kitétele), amelyet javítani fognak, és a javítás visszamenőleg is érvényes lesz. Az Ars Technica cikke itt, további információk itt.

Hozzászólások

Ez valami online fordító cucc akarna lenni.
Ezt eresztik rá a site-ra, s ez generlja ezt a förmedvényt.
Aki nem tud _semennyire_ angolul, annak jó lehet, de szvsz. még őt is félrevezeti, vagy a röhögőgörcs általi kínos halálnembe taszítja.

kötöjelkötöjel
Kiszámít mér és berakodás idő -ból -a Pókháló

[...]a javítás visszamenőleg is érvényes lesz[...]
Ez egy igen érdekes licenc, azt meg kell hagyni.

--
- Name ONE thing that your Linux computer can do that my MAC can't!
- Right click.

Bepróbálkoztak. Nem jött be. Egyelőre.

--
Simplicitas Sigillum Veri

Az nem ved meg egyaltalan a kemkedestol. Ugyanis nem szoftvert, hanem szolgaltatast kell veluk lenyeletni. Onnantol onkent igaba hajtjak a fejuket a barmok. En is kicsit unalmasnak tartom mar, hogy kb. 3 tuzfalat kell naponta karbantartanom ilyenek miatt (incoming/outgoing firewall, neha mocskosul meg tudok lepodni, h egyes weblapok - a tobbirol mar nem is beszelve - hova akarnak visszacsatlakozni, valamint adblock).

Szerk: bocsanat, ez a szam 4, ugyanis a spamfiltereket kifelejtettem. Ha szuksegem lenne firg irtora, akkor ez a szam rogton otre none.

---
pontscho / fresh!mindworkz

Nekem úgy néz ki, mintha a kereseési eredményként való tárolást, bemutatást (cache-ből), illetve automatikus fordítást és annak keresési eredményekben történő megjelenítését és cache-ből kiszolgálását akarták volna jogilag körülbástyázni az ésszerű amerikai jogrend miatt.

Azt hiszem így szólt az EULA:

"Ön megőrzi a Szolgáltatásokba beküldött, ott közzétett vagy megjelenített Tartalomra jelenleg meglévő szerzői jogait és minden egyéb jogát."

A szerzői jog marad a tulajdonosnál.

"A tartalom beküldése, közzététele vagy megjelenítése révén örökre szóló, visszavonhatatlan, nemzetközi, jogdíjmentes és nem kizárólagos licencet ad a Google-nak arra, hogy reprodukálja, átalakítsa, módosítsa, lefordítsa, közzétegye, nyilvánosan előadja, nyilvánosan megjelenítse és terjessze az olyan Tartalmat, amelyeket Ön beküldött, közzétett vagy megjelenített magukon a Szolgáltatásokon vagy a Szolgáltatások segítségével."

A Google nem kizárólagos jogot kap a terjesztésre, módosításra, lefordításra, azaz arra, hogy a Google Search-ben, a Google képekben, stb. megjeleníthesse anélkül, hogy valaki ezért beperelhesse.

Én - és mások is - ezt így értelmeztem. Volt aki máshogy.

--
trey @ gépház

Nem kerül a tulajdonába. A szerzői jog a tied marad, csak azzal, hogy használod a Chromet, egy visszavonhatatlan nemzetközi jogot adtál volna a Google kezébe, hogy minden általad elkészített tartalmat felhasználhasson ahhoz, hogy a Chromet népszerűsítse, terjessze.

>> A szerzői jog marad a tulajdonosnál.

nyelvtanilag igen. emellett pedig gyakorlatilag az összes cselekmény és lehetőség fel van sorolva a google számára biztosítottak között, amit egy Tartalommal egyáltalán végezni lehet (többek között amelyek (közzététel, terjesztés (akár ellenszolgáltatásért is)) korlátozására a szerzői jog hivatott lenne)

nem is foglalkoznék vele, mert tőlem a google azt irogat az eluláiba amit éppen akar, csak azt mondom, hogy ez AZ* ellen nem véd

*3rd-party googlecache-perelők