Quake 3 Arena

 

Installálás Windows CD-rõl: (Linuxos CD-rõl egyértelmû :-)

Természetesen Windows CD-rõl közvetlenül nem lehet linux alá installálni, de erre nincs is szükség. Ugyanis a linuxos és a windowsos Quake III Arena csak a telepítõ, (erre ugye játék közben már nincs szükség) és a game-t futtató binarisokban tér el egymástól. Magyarul: ami a windowsban a quake3.exe az a linuxban a quakex86. Ennyi.

Az id Software a Quake3 kiadása után sem hagyta abba a játék fejlesztését. Ennek a folyamatos fejlesztésnek az eredmény, hogy idõnként un.: Pointrelease -ket add ki. Ez tartalmazza magát a game-t futtató binárist és a megváltozott cuccokat .pk3 file-okban. (Errõl majd késõbb bõvebben)

Ezért, ha linuxos quake3 CD-d van, akkor is le kell töltened a legújabb Pointrelease-t, már ha a neten akarsz játszani vagy igényt tartasz a javításokra. Ja, kis finomság, hogy a Pointrelease -k nem is mindig kompatibilisek egymással :-) ez azt jelenti, hogy az 1.17-es Pointrelease -ben megváltoztatták az eredeti game protokolt, így a ha nálad nincs feltéve az 1.17 nem tudsz a neten játszani, ugyanis az internetes szerverek már mind 1.17 -esek. Vagyis mire ezt olvasod már nagyon valószínû, hogy csak elvétve találsz 1.17-es szervert, ugyanis máris itt az 1.27g és az 1.27h Pointrelease :-) (ez a 2000. február 10.-i állapot)

Ahhoz, hogy telepítsd az 1.27g -s Pointrelease-t nem kell, hogy elõtte sorban felrakd az összes patch-et. Elég csak az utolsó stabil: Pointrelease 1.17 vagy a még béta állapotban lévõ: Pointrelease 1.27g (Egyelõre az 1.17-et javaslom)

1. Tehát kezd azzal, hogy letöltöd a neked tetszõ verziót:

Pointrelease1.17
Pointrelease1.27g (linuxra még nincs 1.27h)

2. Amíg lejön, nézd meg, hogy van-e

/usr/local/games

könyvtárad. Ide akar majd menni alapértelmezettben. Ha nincs, hozd létre. Illetve telepítheted máshová is, lényeg, hogy a könyvtárnak léteznie kell a telepítõ futtatása elõtt, mert különben megszakad a telepítési folyamat.

3. Ha letöltötted adj neki futtatási jogot (ha nem lenne) és futtasd. (X alól és konzolból is futtathatod. X alatt grafikus telepítést kapsz logo-val mindennel :-)

4. Néhány nagyon egyszerû kérdés jön arról, hogy hová szeretnéd telepíteni? Elolvasod-e a Readme file-t? Elfogadod-e a licenc szerzõdést?

5. Miután a helyükre pakolta a fileokat megkérdezi még, hogy kívánod-e a quake3 dedikált szerver binárist is telepíteni? Azaz akarsz-e esetleg késõbb lan, vagy internetes szervert indítani? Ha most nem-el válaszolsz, de késõbb mégis indítanál ilyen szervert, akkor futtasd újra a telepítõt és kész.)

6. Kívánod-e telepíteni a libMesaVoodooGL könyvtárakat? Ezt csak akkor telepítsd, ha 3.3.x X-ed, és Voodoo kártyával rendelkezel. Ha 4.0.x X-ed és Voodoo-d van ezek akkor sem kellenek.

Ezzel tulajdonképpen feltelepítettük a quake3-at. (Ez a jó az ilyen patch-ekben, amik tartalmaznak minden szükségeset a játék futtatásához. :-))

Azért még van egy kis dolgunk.

7. Mountold a quake3 CD-t

7a. Ezek után a
/cd-d_eleresi_utvonala/quake3/baseq3/pak0.pk3 filet másold be a /usr/local/games/quake3/baseq3 könyvtarba. A továbbiakban a CD-re nem lesz szükséged, ui.: a linux quake3 nem kéri a CD-t induláskor mint a windows quake3. (az 1.27 es pointrelease-tõl kezdõdõen már a windows-os quake3 sem kéri a CD-t a meghajtóba, ha játszani szertnél)

7b. Ha nincs elég helyed ahhoz, hogy a pak0.pk3-at bemásold a fenti helyre, úgy egyszerûen linkeld oda. Persze így valahányszor játszani szeretnél mindig bene kell lennie a CD-nek a meghajtóban.

Hát ennyi. Ha valami nem világos: [ laamer@lamer.hu ]