Ezt az egész felosztást nem értem. Mi van az sda1 és sda2-őn? Valami másik Linux? Mert ha igen, akkor nem kell minden egyes disztrónak külön home partíció, lehet úgy is, hogy közös home partíciót használnak, de azon más-más home mappát. Így szerintem csak szüntesd meg az sda7-et, másold át az sda2-re, és az sda6-ot növeld meg a meghajtó végéig.
Plusz ha több OS is megy, akkor megfontolhatnád, hogy nagyobb meghajtóra váltasz, vagy beteszel egy másik háttértárat, mert ezt a helyet ezzel több OS-es felhasználással láthatóan kinőtted. Plusz ez sajnos a nagy mainstream vagy nagyvállalati disztrók átka, hogy sok szutyok van feltelepítve, az meg eszi a helyet.
Nálam Archon a szintén 40 gigás root partíción van 30 giga hely, és már ez is egy túlságosan sallangosodott, telepítés, egy csomó extra csomag fent van, amire már igazából nincs is szükségem, de fent maradt, nem tudom mihez kellett, igazából 7-9 giga körül szokott lenni nálam a rendszer, hiszen csak minimalista WM, meg CLI/TUI programok, grafikus alkalmazásból csak egy kevés. Plusz játékok, de azok már a home partíción vannak. Régen 50-60 gigás root partícióim voltak, de az meg nagy helypazarlás volt, így 40-re csökkentettem, és még mindig túl sok, és az 1 terás SSD-n még van egy csomó szabad hely, home-nak, adatoknak. 40 giga alá viszont nem szívesen mennék, mert ha esetleg valami /var vagy ilyesmi meghízik valami bug miatt varatlanul, akkor nehogy működőképtelen legyen a rendszer. Pacman cache-t nem tartom meg, tmpfs-be irányítom, így nem kell pucolgatni a régi csomagokat, meg systemd-bootot használok, és az Arch a régi kerneleket nem halmozgatja az EFI bootpartícióra.