Mekkora az a legkisebb indulótőke amivel kisvállalatot alapítanál/alapítottál?

Címkék

1 millió forint alatt
37% (92 szavazat)
1-3 millió forint között
17% (43 szavazat)
3-5 millió forint között
15% (38 szavazat)
5-7 millió forint között
8% (19 szavazat)
7-10 millió forint között
6% (14 szavazat)
10-15 millió forint között
6% (16 szavazat)
15 millió forint felett
10% (25 szavazat)
Összes szavazat: 247

Hozzászólások

* Egyéb, leírom a hozzászólásomban:
Mi számít kisvállalatnak?
Egyéni vállalkozó vagyok, simán elindítottam 100K-val :)

Attól függ, hogy mi a tevékenységi kör:
- fordítóiroda?
- webes fejlesztés?
- számítógép kiskereskedelem?
- egyedi, kis sorozatú öntvények gyártása?
- ...

-----
A kockás zakók és a mellészabások tekintetében kérdezze meg úri szabóját.

Jó lenne ha valaki megfogalmazná pontosan a " kisvállalkozás "-t..

ujszechenyitervblog.pannontender.eu/2011/02/mi-mikro-kis-es-kozepvallalkozas.html
albacomp.hu/index.php?pg=sub_120

Klasszikus definíció szerint

10 fő alatt mikrovállalkozás (általában egyéni vállalkozások, családi bt-k, családi kft-k)
10..50 fő kisvállalkozás
50..250 fő középvállalkozás
250 fő felett nagyvállalkozás

Ezek szerint heti 36 órát meghaladó munkaviszonyra bejelentett 10 .. 50 főt foglalkoztató profitorientált gazdálkodó szervezetről szól a kérdés.

Szerintem egyébként mikrovállalkozással érdemesebb kezdeni. Első lépésben megegyezel a megbízható céggel a melóról. Megcsinálod akár egyedül, akár családtagjaid, stb. segítségével az első melót. Aztán mielőtt számláznál, megcsináltatod az egyéni vállalkozóit és már adhatod is a számlát.
Az egyéni vállalkozás ingyenesen regisztrálható az okmányirodában. Csak az iparkamara fog sorbanállni az ismét kötelezővé tett 5000 Ft-os éves tagdíjával. Aztán következő hónaptól a NAV, a bank, a könyvelő. De addigra már ténylegesen megjött az első bevételed.

Innen szépen lehet továbblépni. Lehet az egyéni vállalkozónak akár alvállalkozója, akár alkalmazottja is, de innen lehet menni a társasági szerződéses formák (egyszeri ügyvédi költség a bt vagy kft) felé is tovább. Amikor és ahogy célszerűnek látszik.

Ekkor tényleg kicsi a startköltség, kicsi a tanulópénz ha mégsem a te életed a meló után való rohangászás. Ha viszont bejön, lehet növekedni és lassan a mikrovállalkozásból elérni a kisvállalkozás szintjét.

Mi a Bt-nket 4 200 Ft-tal alapítottuk. Ezt pár év múlva megemeltük 5 000 Ft-ra. Azóta is működünk és fizetünk minden adót... (Mondjuk a hivatalos ügyintézés 80 000 ezer volt, de így is 85k volt az össz. kiadás az induláskor.)

Pl. picit nagyobb dolgot talaltal ki, 6 honap, mire ki tudsz jonni, addig kell 5 ember fizuja + iroda + munkaeszkoz + stb.. Es akkor most szolgaltatoiparrol beszeltunk, ahol a szerszamge (gyk.: szamitogep, infrastruktura) meg altalaban egy elenyeszo tetel szemben azzal, hogy ha mondjuk kellene egy raktar, szerelocsarnok, szerszamgep, stb.

----------------
Lvl86 Troll, "hobbifejlesztő" - Think Wishfully™

1 millió alatt, ha megvan az első 1-2 hónap ügyfélköre, nem csak igény, hanem vevő is, egy-két fő a legénység, és nincs anyagköltség-eszközköltség (gondolom informatikai területről van szó), és a termelési ciklus általában 1 hónap körül, inkább alatt van, a termék ára is 1-2 héten belül kifizettethető az ügyfél által. (10 szavas mondatnak indult, közben rájöttem hogy ennél azért több paraméter van.)

Az megint más, hogy viszont egy nem is olyan hosszú fejlesztést (6-12 hónap) már 15 millió alatt nem tudom el lehet-e jól indítani, iroda, legénység (2-3 fő havi 200+-al számolva), indulási marketing és sales, promo költségek, ..., de ez feltételezi, hogy van mit fejleszteni 6 hónapig, tehát megvan a terv.

Vitaindítónak: kaphatunk több konkrétumot?

A lehetésges minimum, tehát az alapítás pillanatában 500k HUF. Nem az alaptőkén múlik a jövőbeni siker. Ez már edddig is körvonalazódott.

6000,- (azaz hatezer) Ft. Hárman adtuk össze 1989 elején.

> Sol omnibus lucet.

A kívánt vállakozási forma törvényi mimimuma, plusz az üzleti terv szerinti bevételek és költségekből adódó minimális működési költség. Plusz a biztonsági tartalék a terv legrosszabb - még csőd nélkül tolerálandó - megvalósulási esetére.

Természetesen a biztonsági tartalékok méretét és a tervben szereplő kockázati tényezőket vérmérséklet szerint kell belőni. Ettől szép :-).

Terv nélkül pedig nincs értelme, ahogy felettem is írták.