HUP smartphone felmérés: .... smartphone-om van.

Címkék

Android-os
67% (521 szavazat)
iOS-es
9% (71 szavazat)
Blackberry-s
1% (9 szavazat)
Windows Mobile-os
5% (35 szavazat)
Egyéb
18% (138 szavazat)
Összes szavazat: 774

Hozzászólások

az "egyéb" szavazatok magas számából látható, hogy nem lett jól összeállítva a kérdés. a kapcsolódó Nielsen felmérés a USA piacra vonatkozik, de a HUP olvasói többségében magyarországiak, mégha más hasonló magyar weblapokhoz képest itt nagyobb is a külföldön lakók aránya. Magyarországon ahogyan Európa legtöbb országában, még ma is jelentős a Symbian mobilok részesedése, a Nokia csapnivaló és kiszámíthatatlan üzletpolitikája ellenére is.
érdemes lett volna a MeeGo/Maemo és Bada rendszereket is hozzáadni a kérdés lehetséges válaszai közé. imho lehetséges, hogy több Bada mobilos van Magyarországon, mint BlackBerrys.

OFF:
Ki az a Windows Mobile-os? :D

A buta kerdes mar csak az, hogy a Nokia E52 smartphone-nak szamit-e 2011-ben. :-)
(flame- nem, de vitaindito lehet a provokativ kerdesem)

Határeset. Annyit tud, mint a Samsung Corby (low-end BADA-s smartphone) vagy a Samsung Galaxy Mini (low-end Androidos smartphone), csak érintőképernyő és alkalmazásbolt nélkül.

Lényegében egy semi-smartphone, azaz egy hagyományos készülék magas üzemidővel a smartphone-ok néhány jellemzőjével.

Nem hiszem hogy egy SE K850i-vel ne lehetne telefonalni - tobbet - mint a legtobb huncut butafonnal. ;o) Amikor meg ugye leulok (akar meloban akar otthon) ott van a 21-13" kijelzo meg i5 proci es az 50 megas net... no ezekkel az eletben nem fogja felvenni a versenyt.... Utkozben meg kormany van a kezemben. Ez meg ugye nem barlang... ;o) A hulyegyerekek jatekanak tagadasa meg nem a barlangot jelenti ;o) Ja es segitek egy ismerosom sem tert at akinek volt is visszalepett a 4-5 eves keszulekehez. (Sot utobbi idoben akivel csak talalkozok) 10 percig tenyleg trendi huzogatni. De ahogy a pocsom huzogatasabol is kinottem igy ebbol is ;o) Jo jatek hulye gyerekeknek ;o) Vegulis jo a hulyek koze tartozni ;o) Tudod: szar, 10 milliard legy nem tevedhet ;o)

A smartphone szórakoztatóelektronika.

Én nem nagyon szoktam foglalkozni vele, mert a navigációhoz mobilinternetkapcsolat kellene, a szoftverek és multimédiás tartalmak meg egy ilyen Tetris kijelzőn nem tudnak érdekelni (és az ujjam is túlságosan nagy az érintőkijelzőhöz, a virtuális, de a fizikai billentyűzetet sem vagyok képes használni ezeken a készülékeken).

Ha lenne tabletem azt tudnám használni, de a smartphone nekem csak telefonálásra alkalmas.

Nem szorakoztatoelektronika (mar ha megfelelo programokat toltesz ra), es nem kell navihoz mobilnet - mar ha hajlando vagy elore letolteni a teged erdeklo teruleteket, offline is jol hasznalhato.

--
Az emberek azt állítják, hogy múlik az idő, az idő viszont csak mosolyog, mert látja, hogy az emberek múlnak. - tibeti közmondás

Nincs. Nem kerestem, személyes tapasztalat, ami tudom, hogy statisztikailag nem elég. De minden tizenéves megvan őrülve az okostelefon láztól.. A cégeknél meg nem tudom mennyire létkövetelmény az okos telefon. Persze vannak olyan tevékenységek, ahol jelentős előny lehet.

Én csak azt tudom, hogy egyetemista, középiskolás ismerőseim közül is minden 6-ik kb okostelóval jár már.

"Én csak azt tudom, hogy egyetemista, középiskolás ismerőseim közül is minden 6-ik kb okostelóval jár már."

Ez nem jelent semmit.

Nálunk minden vezető okostelefonnal jár már évek óta. Mission critical nekik a naptár és a levelezés (tudom, mert ha újat veszek - ami gyakran megesik - akkor hozzák, hogy "ezt hogy kell beállítani?"). Ez sem jelent semmit, de ez meg az én tapasztalatom.

--
trey @ gépház

Egyszer lattam egy LAN Partyt. Ebbol itelve - sajat tapasztalataim alapjan - a szamitogepet csak jatekra lehet hasznalni. (nem, nem erdekel az a PPC-s server gep, az nyilvan jobb jatekokhoz kell)
Ja, es egyetemista/kozepiskolas ismeroseim is szeretik az FPS-eket.

--
Az emberek azt állítják, hogy múlik az idő, az idő viszont csak mosolyog, mert látja, hogy az emberek múlnak. - tibeti közmondás

Nem akarok multimédiát, nem akarok sok magot és erős grafikájú játékokat.
Csak annyit szeretnék, hogy testre tudjam szabni a telefonomat.
Eddig sajnos csak az üzemidő feláldozásával és okostelefon vásárlásával sikerült eljutnom.
Nem ez az első, azelőtt Symbianok voltak, de ez az első aminél tényleg úgy érzem, hogy ha valami eszembe jut, rögvest tudok rá python/bash scriptet készíteni.
Vigyáznom kell rá, mert úgy tűnik nem lesz hamar ismét ilyen a piacon.

jelenleh iPhone...
de ha elhagyom / elromlik / ellopják, akkor valami extrabuta olcsóságot veszek,
a lényeg, hogy az SMS-en és a hívásokon kívül semmi más okosságot ne tudjon (se email, se wap, se semmi ilyesmi).

A fustjelek es a szikrataviro tovabbfejlesztett valtozata. A XX. szazad vege fele hasznaltak, de sosem terjedt el igazan, es hamar kiveszett.

--
Az emberek azt állítják, hogy múlik az idő, az idő viszont csak mosolyog, mert látja, hogy az emberek múlnak. - tibeti közmondás

Samsung Galaxy S

Androidos, de hogy ez az utolso Androidosom, az szinte biztos (amugy WP7 != Windows Mobile)

Igen, THC Wildfire, valoban gyenge CPU es GPU vezerli, de azert a mid-end phone-ba 1 eve meg a 240x320-szal is boven belefert, amikor vettem egy eve. Mondjuk sokat dobott az aran, hogy gyarilag fuggetlen.

Linux-basedek kozul egyertelmuen a Maemo nyert nalam, meg ha messze nincs is ra annyira szeles one-click app valasztek, mint a Marketben

N9, Meego, amennyit lattam belole jobbnak tunik, addig mindenkeppen jo lesz, ameddig a 2 ev husegem tart (ellenben high-endebb egy eves Androidok sem kapjak meg a vorhenykenyer frissitest).

A nem sokkal erosebb (600MHz vs 528MHz) CPU-ju N900-on a desktop Facebook oldal gyorsabban bejott, mint Wildfire-on a mobil Facebook valaha (es most ez az uj mobil Facebook pedig ezen a telefonon egy igazi "ne pazarold az ujjnyomasokat" feeling, annyira lassu)

Korábban Symbian-t használtam: évekig hibamentesen, out-of-the-box működött az, amire tulajdonképpen most használom az Androidot is: naptár, navigálás, mp3, tethering.
Automatikusan frissítette magát, nem kellett főzött romokkal pöcsölni, hetente dugtam töltőre, nem dobott reklámokat az arcomba, tudtommal adatot sem halászott.

Mindkét készülék a belépők felső vége. (drágábbat nem is veszek, mert elhagyom, tönkreteszem, ellopják.)

nincs, és amíg csak lehet, nem is lesz -.-

Nekem soha nem lesz, mert ezek nem telefonok, hanem pdak gsm modullal. Ahoz hogy érdemben pc-k legyenek gyengék. Ahoz hogy telefonok túl sok. Tehetnek ebbe akárhány magot akármilyen kijelzőt, kicsi kütyük. Filmezni van egy mp4 lejátszóm, telefonálni pedig egy telefonom, ami újonnan 2 hétig bírta egy töltéssel, már 5 éves és most is megy 4-5 napot. Szóval én a soha nel lesz-re szavazok. Hacsak nem muszájból, mert gondolom idővel nem lesz más.

------
3 fajta matematikus létezik. Aki tud számolni, és aki nem.

Én már MP4 lejátszóval (mármint a hordozhatóval, bármit is jelent az MP4 a nevében) sem tudnék filmet nézni, nálam az nagy kijelzőnél / projektornál, erősítőnél és hangfalaknál / fejhallgatónál kezdődik, Tetris-en nem megy.

A smartphoneokról egyébként vezeték nélkül lehetséges kijelzőkre továbbítani a lejátszott tartalmakat, ennek már van értelme, ha DLNA-s lenne a projektorom akkor még haszna is.

Engem nem érdekelnek ezek a mozi-s témák, bár jópofa dolog a látványfilmeket így nézni, de megvagyok nélküle is bőven. Őszintén szóva sokkal szívesebben szentelek időt a hobbimnak. Én továbbra is azt mondom, hogy ez nem telefon feladata.

------
3 fajta matematikus létezik. Aki tud számolni, és aki nem.

Csak azt nem értem, hogy miért is kéne érdemben PC-nek lenniük?

Alapvetően igazad van, ezek PDA-k, amelyekkel telefonálni is lehet. Személy szerint 1991-ben vettem meg az első PDA-mat, azóta mindig volt. Sokkal fontosabbnak tartottam mindig, hogy valami PDA jellegű holmim legyen, mint hogy telefonom (nyilván abban az időben mobilról értelmetlen is volt beszélni). Aztán lassan beleuntam abba, hogy két hordozható cucc legyen nálam (telefon+PDA), megkötöttem a magam kompromisszumát a telefonképes PDA-val. Jó ez a 4-5 napos akkuidő, ennek kapcsán visszagondoltam, hogy amikor beletettem a Psion3a-ba két darab AA elemet, akkor pár hétig nem volt rá gondom :)

Nem kell, de nem látok olyan funkciót ami egy ilyen hibriden nélkülözhetetlen lenne. Valóban nem kell, hogy pc legyen, de ezzel, hogy nem az a hasznos, és érdemben is használható programok 99%-a kilőve, a maradék pedig zömében játék. Az pedig nekem nem kell. Látok hasznos oldalát is.: biztos jól megy rajta egy amolyan professzionális személyi napló, ez alkalmanként jól jöhet. Amit még hasznosnak találnék egy ilyen kütyün az pl egy szótárprogram. Esetleg még egy ebook reader. Viszont szerintem bármilyen böngészés ilyen kicsi képernyővel agyhalál (nekem). A filmezés pillanatok alatt lemeríti...... Néztem, létezik alá sok massanger kliens is, de ezek is folyamatosan szlopálják az aksit.----- Szóval nekem nem jól használható. Biztosan van olyan akinek ige, de nekem nem tűnik hasznos holminak.

------
3 fajta matematikus létezik. Aki tud számolni, és aki nem.

Igen, a PDA elsősorban egy személyi 'asszisztens', napló, címjegyzék, kisebb kalkulátorok (nekem még IP subnet kalkulátor is van benne, jól jön), esetleg költség-nyilvántartó holmi (megintcsak napló), dokumentum-viewer, és még sok egyéb. Szótárprogram természetesen van rá, ebook reader pedig egy rakás, bár személy szerint a valódi ebook-readert részesítem előnyben, az e-inkkel könyvolvasásban jelenleg nem lehet versenyezni, a kb. 4" méretű kijelző meg hosszabb távra amúgy is kicsi olvasásra. (bár volt olyan könyv, amit PDA-n olvastam el, most már nem olvasok rajta könyvet) Böngészés: határeset, ha valami információra gyorsan szükség van, és nagyjából tudod, hol találod meg, akkor megfelelő, de általános nézelődésre nem használnám. Filmezni nem használnám, bár biztos van, akinek ez jön be. Ugyanakkor pont az a szép benne, hogy másnak esetleg teljesen más funkciói jönnek be, a rendszer rugalmas, mindenki azt tesz rá, ami jólesik.

Kéne egy olyan opció, hogy nincs smartphone-om vagy nem smartphone-om van.

Kirekesztőnek érzem, hogy a WebOS nincs felsorolva. Nekem az van!

Symbian

Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen.

Érdekes olvasni a hozzászólásokat. Én most tervezem, megvenni az első Androidos telefonom, de mintha azt látnám, hogy a smartphone tulajdonosok többsége már meg is utálta a telefonját. Eddig azért nem vettem ilyen telefont, mert nem tudtam magam meggyőzni, hogy mi értelme lenne. Másrészről meg naponta metrózok összesen ~40 percet, ott jó lenne zenét hallgatni, szavakat tanulni. Amúgy bent az irodába egész nap gép előtt ülök, aztán mikor haza érek gép előtt ülök. Lehet még győzködöm magam kicsit... :)

Akkor vegyél. :) Én kb. 2*1 órát buszozok (munkába és onnan haza), jól jön. Játszogatok néha, kiolvastam pár tucat könyvet, ha kell ránézek a neten pár dologra, fórumokat olvasgatok, és raktam már helyre szervert is a segítségével. Szóval én kihasználom.

"A +1 az a proletárlájk."

"raktam már helyre szervert is"
Symbianos PuTTY FTW!!! :D
Splitben tengerparton a söröző wifijét kihasználva telefonon babrálni az ügyfél mail szerverén, na az igazi móka volt. :D
--
"Always code as if the guy who ends up maintaining your code will be a violent psychopath who knows where you live." John F. Woods

Az aljából is lehet jól választani, ha egy kicsit ért hozzá az ember.
ZTE Blade custom rommal nekem eddig nem okozott csalódást.
A ZTE Skate ráadásul az alap rommal is kellően jónak tűnik.
Bár ebben a szegmensben kicsit nagyobb az esélye a garanciális problémáknak.

Nekem is Blade-em van napi használatra, de azért nem hasonlítanám őssze mondjuk a trey által említett SGSII-vel. Én most megvárom a Tegra 3-as telók megjelenését és cserélek valami erőgépre.
Szerintem is aki smartphone-ban gondolkodik, annak a 100k+ kategóriával érdemes számolnia, ha nem akar kompromisszumokat kötni.

Androidot jelöltem, mert az a legújabb. De van egy N95 8GB is, amit ugyanolyan gyakran használok, nem mondanám másodlagosnak, az Symbian S60 ugye, és elvileg már okos telefon. :)
--
"Always code as if the guy who ends up maintaining your code will be a violent psychopath who knows where you live." John F. Woods

Sokan írtátok, hogy okostelefont soha, soha többé, ezért belegondoltam milyen lenne az életem okostelefon nélkül. Talán senkit sem érdekel, de olyan jól esett ezt így összefoglalni, úgyhogy megosztom veletek:

Eset: Mennem kell valahova, főleg ismeretlen helyre.
Okostelefon nélkül: Indulás előtt térkép böngészése, útvonal tervezés, papír alapú térkép cipelése, vagy nyomtatás, esetleg veszek egy navigációs rendszert, ami plusz kiadás, plusz kütyü, plusz töltenivaló, és plusz valami, ami helyet foglal a zsebemben.
Okostelefonnal: Elindulok, néha rápillantok a google maps-re... ennyi.

Eset: Sétálok, utazom, zenét hallgatnék:
Okostelefon nélkül: Mp3 lejátszó. Mégegy plusz kütyü, ráadásul támogat amit támogat, amit nem, azt konvertálgathatom. Ha épp valami mást szeretnék hallgatni, akkor arról előre kell gondoskodnom.
Okostelefonnal: Elindulok, ha valami mást hallgatnék, ott a grooveshark, netről bármilyen zenét akár út közben is összeszedhetek, ha nem játssza le a mod-ot a teló, akkor töltök le playert hozzá, nem konvertálgatok.

Eset: Neteznék valahol
Okostelefon nélkül reménykedhetek, hogy van hotspot a közelben, vagy cipelek egy usb sticket, ami plusz kütyü
Okostelefonnal: Eleve ott a teló nettel, de ha nagy képernyőn tolnám, csak bepöccintem a wifi megosztást, és akár több gépen is használható a mobilnetem.

Eset: Játszanék valamit. Igen, van ilyen, sokszor várakozik az ember, igazán jól esik kikapcsolódni ilyenkor ahelyett, hogy azon idegeskedek, hogy mikor kerülök már sorra.
Okostelefon nélkül: Régi telefon j2me-s játékai. Hát, félmegoldás. Ha az okostelefonok nem valók játékra, akkor ezek főként nem. Esetleg cipelhetnék magammal egy PSP-t, vagy egy Nintendo DS-t, ezek viszont plusz kütyük, amik nem biztos hogy mindig nálad vannak
Okostelefonnal: Előkapom, játszok. Nincs meg? Feltolom marketből/app-store-ból gyorsan.

Eset: Felülök a vonatra: Ez rögtön több probléma, mert amikor én vonatozok (3-4 óra), akkor általában felmerül az előzőleg említett összes igényem.
Okostelefon nélkül: Cipelem az mp3 lejátszót, az USB sticket, ha már netezés akkor ahhoz egy laptopot, emellett egy e-book readert, vagy ami még több helyet foglal: "real" könyveket. Hogy tudjam is, hogy hol vagyok (thx to MÁV ha nem számolom a megállókat, akkor simán előfordulhat, hogy túl későn veszem észre az állomásnevet, lehet, hogy nem is látszik, mert eltakarja a többi vonat, vagy ki sincs írva.)
Okostelefonnal: Ott van minden egyben :)

Eset: Nem vagyok otthon, de letöltenék valamit, mondjuk eszembe jut, hogy új epizódja van a kedvenc sorozatomnak (most tekintsünk el attól, hogy ez nem szép dolog, de majd ha megvehetem a 0day epizódokat, akkor meg fogom venni)
Okostelefon nélkül: Hazaérek, nekiállok letölteni, megőszülök a várakozásban
Okostelefonnal: Letöltöm a torrent fájlt, feltolom a gépemre, és elindítom, vagy VNC-n megcsinálok mindent a gépemen. Továbbmegyek: Letöltöm a filmet a telefonomra, és nézem azon!

Tudnék még sorolni, de többségük extrém eset. Meg aztán így is több hülyeséget írtam mint kellene

Ez mind szép és jó, bár az okostelefon nálam azt jelenti, hogy bárhonnan tudok ssh-zni, connectbot kiváló erre (HTC Desire Z), viszont ami tényleg a legjobb, hogy azonnal olvasom az emailjeimet, és ez ég világon semmi teendőm nincs, ha valaki meghív egy megbeszélésre, mert azonnal ott van a naptárban, és előre szól, ha menni kell :) A többi csak plussz, azokat nem sorolom, de van sok :)
--
HUPbeszolas FF extension

Gondolom nem mobilinternettel torrentezel, hanem a routerrel megosztott Internetkapcsolatodat használod.

Az tényleg kellemetlen, amikor az utas nem tudja, hogy a vonatja éppen milyen állomásnál jár. A "buta" telefonoknál kicsit segített ilyenkor az adókörzet-információ megjelenítése.

Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen.

Az okostelefon == munkaeszoz ervet elfogadom, de munkan kivul en inkabb azt javaslom:

Okostelefonnal: anyazas a szar terero miatt, nem jo fw, fizetos zeneletoltes, nem elerheto youtube, fagyas, ujraindulas, stb.
Okostelefon nelkul: konyvet elovesz, olvas, kikapcsol, pihen. Vonaton, buszon, metron, otthon akarhol.

:)

Őszinte leszek, amikor megláttam az új Motorola RAZR bemutató videóját, egy pillanatra összeszorult a szívem, és felidéztem, hogy mekkora faszaság volt anno rommá-hackelni a jó öreg V3-ast...

Ugyanakkor, Macfag lévén, nem nagyon váltanám le a szifont, főleg annak tekintetében, hogy nem találtam még ilyen kézreálló, és gyors kütyüt az andorid-os telefonok körében. Gyorsaság alatt -megszokott módon- nem azt értem, hogy hány mag van beletuszkolva a telefonba, és mekkora RAM-ot tud megtömni, hanem hogy ha hozzányúlok, képes-e azt a teljesítményt hozni, mint az iPhone...

Szerintem a következő generációig tökéletesen fog működni az idén vásárolt iPhone 4...
--
http://www.runatabor.com
Born to be alive!

Idén gondoltam, hogy igyekszem haladni a korral (mármint nem a saját korommal, mer' az halad magától...)
2008-ban vett SE-k530i telefonomat (akkor 11.5kHUF volt) cseréltem le egy X8-ra, tehát én is Androidos telefont választottam.
Egyszerű: kiváncsiság.
A régi telefonommal semmi gond nem volt. Voltak hozzá jó játékok (pl. Townsmen sorozat 1...6), szerintem élvezhető minőségben. E-mail kliens, videóhívás (sose' használtam), GPS (!) - bár ez külön modullal, de működőképes -, szerintem egészen sokoldalú készülék. Li-po akku, szóval még mindig elmegy egy hetet kevés beszélgetéssel. Egyszóval a "régi kor" egyik legjobb készülékét sikerült beszerezni akkor. Most fiam nyüstöli tovább.
Nagyon sok előnyét láttam ennek az X8-nak. Belekóstoltam ebbe a zöld-kis-robotos világba. Megtetszett. Főleg azért, mert amikor déli szomszédunkhoz mentünk nyaralni, addigra sikerült egy használható offline GPS programot beszerezni, így az utazás során is beszélt hozzám valaki, amikor mindenki aludt a kocsiban (rajtam kívül). Igaz, ezt nem csak a droid tudja. (
Az elején azért kicsit megijedtem, mert nem tudtam, hogy az akkuhasználat az ennyire csekély: 1,5 nap (sok használat esetén, értsd: wifi, gps, zene, játékok, stb...) Aztán elmondták, hogy ezek ilyenek. Később megszokja az ember, de a 'zúesbé kábel az mindig legyen nálad.
Nos az ismerkedés 2500Ft-ba került, szerintem megérte.

----
Hol van a kígyónak farka? Minek annak az a nagy karkötő?

Android + iOS
Ugyan a telefonom jelenleg Androidos, megis az iOS-t jeloltem be, mert (habar csak wifivel) az okostelefon funkciokat inkabb az iPhone-omon hasznalom. (Az Android azert van, mert nem GSM a szolgaltato.) Teny, hogy nem egy draga Androidot valasztottam, azonban olyat nem is vennek soha. Az Android letjogosultsaga leginkabb ott van ahol a WP7 es az iOS nem versenyzik, ezek pedig az olcsobb (khm... huseg nelkuli) telefonok. Raadasul NEM a telefon lassusagaval vagy kezelhetetlensegevel van gondom. Igazabol a sebessegevel nincs gondom (SMS+levelezes kell fokent, azt meg szepen tudja) a kezelhetoseg is inkabb a kis virtualis billentyuzetben hibazik, de az is megszokhato. A problemak inkabb a rendszer "felig nyilt" jellegebol adodnak szamomra. Konkretabban: kenyelmetlen a telepitett programok kezelese, viszont a rendszer nem eleg nyilt ahhoz, hogy elengedjem ezt neki. Ezen felul a GUI sem jott be annyira. Mig az iOS felulete az alapoktol arra lett tervezve amire, az Android GUI-ja leginkabb egy okositott feature phone-ra emlekeztet. Ezek persze nem igazan nagy problemak, csupan a felhasznaloi elmenyen rontanak picit. VISZONT! Ami miatt az Android jo (szerintem) az nem az, hogy van kismillio ujabb draga telefon csicsa megoldasokkal, hanem hogy be tudok setalni egy boltba es $80-ert venni egy okostelefont huseg nelkul ami kezeli az Exchange-es levelezesemet es tudok vele MR2-t hallgatni az automban.

Android: okostelefon a tomegeknek
iOS: mindent a kenyelemert (a 99%-nak, a maradek 1% meg valamit hianyolni fog)
WP7: a kuloncoknek (hasznaltam, szep is jo is, de megsem kene)
Symbian: S60 FP1 utan lejto... temessuk el (es inkabb emlekezzunk ra ugy mint a nem erintos okostelefon OS-ek kiralyara)
Tobbiek: felejtsetek el...