Hány munkaasztalt használsz operációs rendszereden? (amit valósan használsz is!)

Címkék

1
38% (293 szavazat)
2
20% (152 szavazat)
3
7% (50 szavazat)
4
23% (174 szavazat)
5+
13% (99 szavazat)
Összes szavazat: 768

Hozzászólások

Valamiért rühellem, ha egy asztalon egy ablaknál több van, így használok hatot (böngésző, levelező, fájlkezelő, terminál, stb.). Ebből egy mindig szabad az ideiglenes dolgoknak.
Compiz fut, egérgörgővel rohangálok.

Nagyjából +1.
Próbálkoztam már szinte minden félével, de egyelőre az Awesome tudja csak a mérhetetlen sok ablakom kezelését normálisan megoldani. De ennek is megvannak a maga bajai (pl. nem csili-vili :-)
Ami jó benne, hogy az alkalmazásokat eleve adott "munkaasztalokra" (igaziból tag-elés) teszi, és egy-egy oldalon úgy rakja ki az ablakokat, hogy nincs átfedés (persze átfedve is tudja, de olyan ritkán kell). A tag-elésnek köszönhetően egyszerre akár több asztalt is tudok nézni együtt.
A skype-nál (egyéb IM, ...) ideális, hogy egy asztalon nyitva van akár 6-8 beszélgetésem is egyszerre, mégis mindig látom mi, hol történt. A Gimp elrendezésénél is nagyon hasznos.

"vagy szereted nem teljes képernyőn extra vastag kerettel (ami az asztal) nézni?"

Én igen. Rühellem, ha teljes képernyős egy ablak. 5 asztalom van. 4 kevés, 6 sok (sokáig tart végigfutni rajtuk.).
Úgy használom, hogy az egérmutatót áttolom az oldalsó szélén.

------------------------

Amióta Linuxozom mindig négyet használtam.
1. Terminálok és egyéb programok
2. Böngésző
3. Grafika
4. Levelező

--
falura el megy, városban meg úgy sem nézik...

Én is halom programot használok egyszerre, de én egy asztal és zsúfolt tálca mellett dolgozok. Túl körülményesnek érzem váltogatni az asztalokat.. Lehet nem ártana átszoknom rá mondjuk, szervezettebb lenne az "életem".

/off
Az elmegy szót nem egybe kell írni?
/on

Amióta a legtöbb programban amit használok lehet lapfüleket használni, és alul (panelen/dokkon) nem többször jelenik meg emiatt, már elég az egy, viszont mostanában kezdek szemezgetni a 4-el újból...

En elhiszem hogy ez jo dolog, de akarhanysor probaltam 1-2 ora utan mindig visszatertem az 1 darabhoz.

Nekem sokkal egyszerubb/gyorsabb minimalizalni, alt+tab-olni (illetve winkey+tab-olni compizeffectel :D), mind desktopokon elveszni.
User error, tudom :)

Eleve két oprendszer van a gépemen, mindkettőt másra és másképp használok:

Ubuntu desktop 1 asztal
Ubuntu studio 2 asztal (1. midi, 2. audio alkalmazások)

Ezért a 2-t ikszeltem.

az ha valakinek két monditorja van, még egy asztalnak minősül? :)

de a kérdés asztalra és nem monitorméretre vonatkozik, tehát olyanra amik között váltogathatsz és nem látod egyszerre
tökmindegy hogy azért nem kell több asztal mert nem vga hanem svga monitorod van vagy mert a traktorba egy se fér be.. miért kell folyton kockulni és nem azt akarni a kérdése érteni ami, hanem technikai részletek alapján dönteni? :D

6 asztal
1. IM kliensek, elrendezve, hogy mind latszodjon
2. Bongeszo
3. IDE
4. Doksi ami kell ha kodolok
itt kozepen van az ide tehat egyszeru valtani ||bongeszo <-> IDE <-> doksi||
+2 tartalek, terminal, gimp, szovegszerkeszto, attol fugg mikor mi kell

Mac OS, Spaces, hat desktop. Mind a hat használatban van, funkciók szerint szétosztva:

1. Safari
2. levelezés (Entourage és Mail)
3. Notebook
4. finder + terminál + mindenféle apróság
5. terminál + időnként rdesktop + időnként Vmware ablakban (Linux konzol)
6. Vmware Fusion full screen (XP)

8 virtualis asztalom (gnome, 2x4 elrendezes) van nagyon reg ota, ebbol kb 6-ot hasznalok mindig, a maradek 2-t olykor-olykor, de ezek nelkul meglennek. Korabban ezt 1 monitoron, most laptop+monitoron. Nem szeretem ha egy asztalon nagyon sok program van. Nekem kenyelmesebb a desktopok kozott valtogatni (billentyukkel) mint az alkalmazasok kozott.

1-2: munka terminalokban
3: bongeszo
4: maszek dolgok terminalokban
5: root konzol(ok)
6: altalaban ures, neha ez a "media asztal"
7: altalaban ures
8: ceges levelezes (thunderbird)

Én 4 asztalt használok, de a panelen minden program látszik egyszerre.

Munkahelyen kettot hasznalok:

- Az elson vannak azok a dolgok, amiket hasznalok (Emacs, Terminal, Evolution, Firefox), mind maximized, alt-tab ugyanolyan jo, mint a desktop gorgetes. Ha gyorsabban akarnam, akkor megoldanam hogy pl alt+f1 az emacsot hozza elo, alt+f2 a terminalt, stb.
- A masodikon vannak a ritkabban hasznalt dolgok, amik igazabol csak azert vannak ott, mert nem hajlandok notification areaba eltunni ha becsukom/minimalizalom oket. Jelen esetben ott egy virtualbox arvalkodik.

Otthon egyet hasznalok, van rajta egy Emacs. Az a window managerem is, tobbe-kevesbe. Van benne levelezes (gnus), terminal, irc (erc), szovegszerkeszto (meg debugger es ami a fejleszteshez kell), es bongeszo (ezbl) - mas nem is kell.

Nehanapjan inditok gimpet vagy inkscapet vagy hasonlot, de az ritka mint a feher hollo. Azok kapnak egy XNest-et amiben van egy awesome, hogy azert megis legyen valami WM.

dock+expose mellett minek tobb?

A'rpi

Nekem így kényelmes (gondolom, nekem szólt a kérdés). Aktívan használom mindhármat egyébként, időnként cmd+tab, időnként dockra kattintás, időnként meg cmd+nyilakkal asztal váltás. Pl. ha váltogatni kell két egymás mellett lévő ablakon lévő fullscreen alkalmazás között, a cmd+bal/jobb nyíl elég kézreeső, és gyors. Ráadásul látom közben, hova mozgok. Meg ott az áttekntő képernyő, azt is szeretem használni, egyszerre látni az összes asztal tartalmát, plusz alkalmazás átmozgatása másik képernyőre is hasznos (nekem).

e16-ot használok, két desktop, darabonként 6 virtual desktop.

Egy desktop van fenntartva céges dolgokra, egy privát. Céges virtual desktopok: egyen levelezés, egyen eclipse, kb 3-mon vannak elszórva terminálablakok, egyen a webes management felületek.
A másik asztal az a privát: ott egy böngésző a levelezés+rss-nek, egy az ált. célú netezésnek, egy-két ssh session privát gépekhez, esetenként még egy eclipse. Az IM ablakok vándorolnak.
Így kábé 4-10 jön ki attól függően épp mennyire mélyülök el dolgokban.

Csak azért kell ennyi, mert nem szeretem, ha egymás fölött vannak az ablakok, az ALT-TAB-olás kifejezetten zavar.

--
"A herceg én vagyok."

8

1: böngésző
2: levelezés
3: terminál
4: fájlkezelő
5: ftp-kliens (de sokszor ez is "minden más")
6: minden más
7: zene
8: IM

Gyorsbillentyűkkel váltok köztük ( ctrl+alt+(1-8) ).

amikor fluxboxot használtam, akkor 4 volt: firefox, thunderbird, xterm, pidgin. ezek alapból el is indultak a saját asztalukon, az asztalok között meg alt-f1-f4. ubuntu gnome-jában 4 asztal van, de nemigen használom mióta nagy monitorom van. windows alatt úgy védekezek, hogy egyrészt laptop kinyitva még egy monitor, másrészt a tálca 3 sor magas.

2 gépen (notebook+asztali) 9 desktop. 1 bill., 1 egér + x2x, hogy egy helyről lehessen elérni mindent.

notebook:

1. levelezés, irc (céges)
2. im
3. böngésző
4. mikor mi

asztali:

1. terminálok (fejlesztés)
2. böngésző (fejlesztés)
3. böngésző (egyéb)
4. zene
5. mikor mi

Képtelen vagyok 1-nél többet használni. Gondolom ez a sok év windowsos beidegződés miatt van igy.
Ha találok itt egy jó ötletet, hogy mire lehet használni, lehet megpróbálom megint.

alapvetően a programoktól és a feladattól függ, mivel winben nem volt több asztal nem is készültek úgy a programok hogy kelljen, linuxnál meg fordítva

pl gimp sok ablakját mint egy feladat egy asztalon és ha ráváltasz nem kell egy böngésző után egyszerre az egész feladatot látod, nem kellegyenként előtérbe hozni az ablakot

igen, a böngészőt lehet lekicsinyíteni, de ott meg van mellette más ablak pl im... feladatonkáét, tehát ami ablakokat egyszerre akarsz látni/használni, amik között sűrvebben váltasz, az egy asztalra...

mint memóriakezelésnél is (meg minden másnál is :) ) van ez a jelenség :)

tehát egyik asztalon a játék/böngésző meg im, másikon meg az excel tábla meg böngészőben az adatok, hogy ahogy a főnök mászkál könnyen lehessen váltani és ne kelljen újra rendezgetni az ablakokat :)

Én zenélek, ami ugye áll MIDI és Audio alkalmazásokból. Ezeket választom szét két asztalra, hogy a szintetizátorok és sampler-ek ne keveredjenek a keverőpulttal és rögzítő-szoftverrel. Valamilvel átláthatóbb a dolog, s nem kell mindig ikonra dobnom egy hangszert, mert kb. 2 perc, s úgy is csavarok rajta valamit.

Mit jelent vajon az, hogy "valósan" is használja az ember?
Nekem így nézett ki az ion-om:
1: xterm-eknek szabva
2: fő munkaterület általános célra, böngésző
3: gimp
4: zene
5: non-tiled nézet, hogy legyen
6: programozásra

Ezek közül van, hogy némelyiket hetekig-hónapokig nem használja az ember, az vajon valós használat?

Mindenre 1-et, de a 2-esen meg van nyitva egy fájlkezelő (Midnight Commander), a 3-ason meg egy zenelejátszó (MOC) teljes képernyőre téve (ablakdekoráció stb. nélkül).

A több asztal alapvetően nagyon rossz párosítás float (lebegő) ablakokkal, én is csak rögzítettekkel használom a 2-esen és 3-ason, így Ctrl+F1, Ctrl+F2 billentyűkombinációval azonnal használatba vehető a fájlkezelő, a terminál és a zenelejátszó.

Mivel windowsra eddig nem találtam olyan virtual desktop megoldást, ami úgy tudna működni, ahogy nekem kell, ezért 1. Egyébként olyan 4 lenne az ideális. Amíg használtam desktop linuxot, addig 4 volt, és a desktopok nem voltak feladathoz dedikálva, hanem amikor el akartam indítani egy alkalmazást, azt mindig üres dekstopon tettem, persze kivéve, amikor valamilyen oknál fogva 2 alkalmazásnak kellett lennie egy desktopon. Terminálnak Yakuake-t használtam, így az minden desktopon elérhető volt.

--
Don't be an Ubuntard!

Blackbox + bbkeys.

1.: egy terminál, böngésző, skype (néha pidgin is).
2.: zene, keverő (konzolosak). Keverő nem mindig kell, hangerőt beraktam gyorsbillentyűre bbkeys-szel. Néha böngésző doksiolvasásra, tesztelésre, ha olyan dolgom van.
3.: munka. Általában egy terminál 8 füllel, vagy valami IDE. Vagy is-is.
4.: rendszer. Általában 2 terminál néhány füllel, su vagy ssh ide-oda. Ha az előző asztalok megteltek, itt is nyílhat böngésző.

Természetesen az asztalok között azonnal váltok Ctrl + F1..F4-gyel, a terminálfülek között pedig Alt + F1..F10-zel. Kicsit idegesítő, hogy a böngészéshez időnként kell az egér. :)

Négy van, de üzemszerűen kettőnél többet sosem használok úgyhogy 2.

Taskbart használok! :P

Programozóként tényleg elég 1 taskbár. Egy 2-paneles fájlkezelő, egy emacs, és 1 browser sok lappal, és még mindig marad hely sok terminálnak ha valahova be kell gyorsba ssh-zni. De terminálból is konsolet használok ami ugye több paneles.

Oké láttam már grafikusokat kifillezni 4 desktopot, de máig nem értem mit nem lehet azon rendszerezni csak 1-re. :P

--
GPLv3-as hozzászólás.

Anno (~4 eve?) en is 6-7 desktopot hasznaltam, ebbol 4-en egy-egy emacs ablakkal (1 editor, 1 mail, 1 irc, a negyedik nem tudom mar mi volt), kulon desktopon a bongeszo, megegy a gimpnek, egy az inkscape-nek, es egy a terminaloknak.

Ez tok jol ment amig ra nem jottem hogy egyatalan nem gyorsabb desktopot valtani billentyukombinacioval, mint taskot valtani. Aztan meg kesobb arra is rajottem, hogy teljesen felesleges 4 emacs ablak, egy is tokeletesen eleg, es buffert valtok inkabb.

Az egyetlen ami hianyzik az eletembol, az egy emacsba integralt X szerver. XNest-et alkalmasint majd beleturom, mint ahogy webkites bongeszot is kapott. Akkor az lesz a kerdes, hogy hany buffert hasznalok :D

1 doksik
1 editor
1 programfordítás
1 egyéb dolgok, pl. zene & hangerő

---
WGábor

3-at nyomtam de nagyon változó, általában kettőn férek el normálisan, mert utálom a zsúfolt desktopot, 5+ ablak már sok, a 10 körüli pedig gyorsan megvan, így általában 2-3ra osztom őket

[insert line here]
B.C. 3500 - DIY Vehicle / A.D. 30 - DIY Religion / A.D. 1991 - DIY OS

3 asztalin, 1 a laptopon(+ ide néha egy 2. ha kell)

--
"SzAM-7 -es, tudjátok amivel a Mirage-okat szokták lelőni" - Robi.

Most kettőt használok.
Régebben 4 volt beállítva, de csak 3-mat használtam belőle. Egyen dolgoztam és attól jobbra és balra is egy. Most már nem használok annyi alkalmazást ezért elég a kettő is.

Kezdettől fogva 4, és az idők folyamán kialakult egy rendszer, hogy melyik ablakok melyik munkaasztalra kerüljenek.

-----
"Egy jó kapcsolatban a társunkat az ő dolgában kell támogatni, nem a miénkben."

Hi!

6-ot. Neha ennyi is keves.

By(t)e
TBS::Antiemes

Otthon egy monitoron 6 desktop:

1. Rendszer adminnal és konfiggal kapcsolatos terminálok
2. mc és a munkával kapcsolatos terminálok (vim, gcc, ...)
3. Firefox
4. rtorrent, és a guis programok (CAD, grafika, acroread, Ooffice, ...)
5. Thunderbird
6. Messaging: Pidgin és Skype

Adott desktopra az Alt+F1...Alt+F6 bill. kombinációkkal lehet odakapcsolni.

Munkában két monitoron 4 desktopom van.

regebben 4, egy ideje 6, alma+szam billentyukkel valtok:
1) Safari
2) Mail + IM programok
3) Terminal + uTorrent
4) VirtualBox
5 es 6 rugalmas, iTunes az 5-osre van bindolva, jelenleg meg egy Adobe CS4 trial fut a 6-oson
-
Slackware current / OSX Snow Leopard

Windows 7 Superbar kis ikonokkal, 1 munkaasztal.

WinKey + számbillentyűk, illetve Alt+Tab, vagy csak szimplán katt az ikonra, ha épp egerészek.

Nem érzem szükségét több asztalnak. Superbar-on szépen csoportosulnak az összetartozó ablakok, könnyű köztük váltani.

gimpet szeretem üres asztalra indítani, de egyébként is külön asztalra teszem a különböző dolgaimat, feladat szerint (levelezés, web, terminálok, gimp, stb)

Az asztalok szama kb. 18-25, raadasul tobb helyen is fut a tmux, nehol 8 ablakkal, ezeket termeszetesen elneveztem.
Minden allando feladatnak, temanak sajat asztala van, de nemelyiket csak nagyjabol ugyanott inditom el, pl. a 11-14, vagy 16-19-es asztal valamelyiken, a foglaltsag fuggvenyeben.
Kb 2000 ota van igy, azota nott fokozatosan az asztalok szama.
Ezt csak WindowMaker + tmux hasznalataval tudom kenyelmesen megoldani, a legtobb ablakkezelovel az a gond, hogy csak 9 vagy 10 asztalt kezel vagy eger hasznalatot igenyel.
Ha egy egy asztalos kornyezetbe kerulok, ott nagyon szenvedek.

1 monitoron vajon mi ertelme van tobb desktopot hasznalni? Mi kulonbseg van a taskvaltas es desktop+taskvaltas kozott, azon kivul, hogy az utobbi csak korulmenyesebb tud lenni, gyorsabb/egyszerubb nem.

picit pontosabban: a taskváltás gyakran közel sem ugyanaz, mint ablakot váltani. Külön task a „neten *szom a rezet”, a „kódolok”, a „képet szerkesztek”, de ezek nem feltétlenül tartoznak egy alkalmazáshoz/ablakhoz.
Arról nem is beszélve, hogy korábban használtam a több munkaasztalos környezetet BOSS key-nek ☺

int getRandomNumber() { // ←ez itt már az aláírásom
	return 4;//szabályos kockadobással választva.
}		//garantáltan véletlenszerű. xkcd

A több desktop sokaknak segít vizuálisan memorizálni az ablakok elhelyezkedését, hogy egy hülye példával éljek, nagyjából lehet emlékezni hogy pl egy fiókban milyen szerszámokat tart az ember. Természetesen nem mindenkinek van erre szüksége, meg mindenki másképp dolgozik hatékonyan.

1. Firefox, Chrome|terminál
2. Netbeans, nautilus|terminál
3. Virtualbox és/vagy OpenOffice
4. néha remote desktop
5. Thunderbird, megnyitott csatolmányok
6. Audacious2
, ahol | jel a bal és jobb oldali monitor elválasztó

Melóhelyen Win, ott csak 1 munkaasztal van... :S Néha nagyon jól jönne, hogy legyen több.
Otthon:
1. böngésző
2. éppen aktuális project (pl. szakdolgozat)
3. az előzőhöz tartozó doksik, olvasmányok, akár böngésző ablakban
4. media (audacious2)

------------------------------------------
"Nincs ez el**szva, csak másra lesz jó!"

1. Azureus :) vagy jatek (dosboxban vagy OOlite)
2. Bongeszo/Levelezo (Seamonkey)
3. Terminalok. Zene, filmkodolas, Office, anyamtyukja. Amugyis, roxterm van xterm helyett, igy egy terminal rogton negy fullel jon, ebbol inditok kettot, 2*4 terminal van. Midnenre eleg.
4. Monitorozo cuccok. AMDPWRMON, iptraf, top, kulon xterm-en a sajat sensors/smart figyelo proggik.

--
http://www.micros~1