- Mikor fejlesztették ki ezt az új generációs protokollt?
Az IETF munkájának eredményeként 1993 őszére hét kulönböző elképzelés született. Volt, amelyik csak minimális változtatásokat végzett volna az IPv4-en, és bizonyos adatméreteket növelt volna meg. Akadt olyan, amelyik szinte teljesen elvetette volna a korábbi IP-filozófiát, és egy egészen eltérő rendszert javasolt. AZ IPng (Internet Protocol New Generation) munkacsoport egyik megoldással sem volt teljes mértékben elégedett. Ezért kiválasztotta a három legjobbat , és azok egyesített továbbfejlesztését javasolta. AZ IETF 1994 júliusában Torontóban elfogadta és szabványosításra javasolta az IPng-t (RFC 1752), majd 1994. november 17-én az Internet Engineering Group néven szabvánnyá nyílvánította. AZ IPv6 specifikációját az - azóta apróbb változtatásokon átesett - RFC 1883-ban rögzítették.
- Mi történt az IPv5-tel?
IPv5 sosem létezett elterjedt formában. Egy kísérleti nem-IP alapú valós idejű "stream" protokoll, az ún. "ST" neveként használták. Emiatt kapta az IPv6 (és nem IPv5-öt nevet) az új generaciós internet protokoll.
- Hogyan és mikor fogja az IPv6 átvenni az IPv4 szerepét?
A fejlesztcotilde;k szerint 2010-ig mindenképp az IPv4 lesz még túlsúlyban. A váltást nehezíti az, hogy a Microsoft által kiadott oly népszerű Windows95 és 98 nem támogatja ezt az új szabványt. Habár a Windows2000 alá már kiadtak IPv6 szabvány-csomagot.
Ha ki szeretnéd próbálni az IPV6 protokolt, akkor látogass el az alábbi oldalakra:
Ipv6.hu:
http://www.ipv6.ircnet.hu/
vagy a
Én lassan egy éve használom az IPv6 protokolt, tesztelésre, kihasználva annak előnyeit. Itt az oldalon tervezek indítani egy IPv6 szekciót, amely howto -kal segítené az új protokollal ismerkedők életét. Javaslom akinek van ideje, kedve probálja ki, hiszen ha a jővőben ez lesz az Internet alapprotokolja, annak aki megismerkedik vele most nem lesz idegen a dolog.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- 2019 megtekintés