Még mindig OUYA a legjobb mediabox?

Fórumok

Az OUYA cége végleg beadta a kulcsot, ami abból is látszik semmi frissítés nem érkezett 2014. decembere óta. Pedig addig rendszeresen jöttek a OUYA rendszerfrissítések.
Bár ettől még a microkonzol működik.
Néztem mire lehetne lecserélni, de meglepő módon nem találtam semmit amiből jobb médiabox lehetne.
A Xiaomi Mi Box 1 nem lenne rossz, de mindenben alulmúlja az OUYA hardverét. Csak kétmagos A9 cpu van benne. A Mi Box 2 és 3 már nem rendelkezik vezetékes ethernet porttal.
Ez pedig BluRay filmek lejátszásánál komoly hiányosság. Wifi sajnos kevés egy BD50 filmhez, sőt néha BD25-höz is. Főleg ha túl sok szomszéd wifi-zik.

A Google Nexus Playere meggyőző erejű hardverrel rendelkezik, de sajnos arról is lemaradt a vezetékes ethernet és nincs rajta USB port pendrivehoz. Bár állítólag OTG kábellel lehet csatlakoztatni így is pendriveokat Nexus Playerre. A vezetékes ethernet hiánya miatt viszont mindenképp kiesik.

Van valamilyen androidos box amire mégis érdemes lenne lecserélni az OUYA-t ?

Hozzászólások

Nekem MINIX NEO X8 Plus-om van... szerintem akár az is
jó alternatíva lehet (pár havonta jönnek frissítések).
(bár ez egy kínai "csoda" szóval nem túl egyedi a szoftvere...)

X8-H Plus, nem?
Most látom, van Inteles NEO is. Bár az ár sem mindegy, mert ha egy nagyon prémium kiadás már közelíti a 200 dollárt, annyiért van Nvidia Shield tv ami konzolokkal is felveszi a versenyt. Bár itt a videós képesség a fő szempont, azonos ár mellett ezek a plusz képességek is mérlegelendőek.

Nekem WDTV Live-om van, nem tudom mire lecserélni, ahogy megnéztem se az Nvidia stb-je, se a Minix nem tudná kiváltani... :(
Még a lejjebb belinkelt barebone pc se az igazi... Miért nincs olyan cucc, ami a helyi 1080p médiára van kihegyezve (tudok 3.5-es HDD-t beletenni) és van digitális audio kimenete?

Szerintem azért terjednek inkább a merevlemez nélküli android boxok, mert így egy háztartásba elég egy NAS. Arra több médiát lejátszó box, okostv csatlakozhat, ráadásul a filmeket is csak egy helyre kell így felmásolni. Vagy eleve oda letölteni.
Az Android box pedig azért jobb választás az okostv-nél mert sokkal több alkalmazás van rá, jobb médialejátszó alkalmazásokkal. Például KODI is csak Androidra és RPI-re van PC platformok mellett.
LG okostv például nem tudja 2D módba kapcsolni az sbs filmeket, csak a half-ou formátumúakat. Nincs flash vagy silverlight. Kipusztuló technológiák ugyan de böngészőből csak így érhető el sok csatorna videós tartalma. Androidra természetesen mindegyikük csinál alkalmazást. De okostv-s rendszerekre nem csinálnak appot.

Nem használtam soha WDTV-t. Egy barátom azért panaszkodott rá, mert dead end lett. Nem kapott frissítést és nem tudott valamilyen újabb videókat lejátszani, de a pontos részletekre már nem emlékszek.
Otthoni NAS funkciót bármelyik Androidos eszköz tud. Servers ultimate pro app rengeteg szerverszolgáltatást tud. Van ingyenes változata is. Nyilván kell valamilyen megoldás arra, hogy egy merevlemezt tudj csatlakoztatni a NAS-nak használt Androidra. OTG kábellel ez általában megoldható, az Android boxok közül pedig épp itt írtak párat amin van rendes type-A csatlakozó.
A merevlemez tápellátására valószínűleg úgyis külső dc adapteres usb ház kell, vagy gyári usb külső hdd táppal.

Sok újat nem mondtál, ellenben az ismerősöd a WDTV-vel eléggé kakukk lehetett, mert kis utánajárással a legutolsó (persze az is elég régi) BRAD firmware-el még most is elég ütős cucc, médialejátszással/kezeléssel androidos kütyü még mindig nem veszi fel a versenyt vele, bár lehet, hogy azóta, mióta ilyesmit vettem (kb 1 éve) ez már változott. Csak már nem merek kockáztatni, alig bírtam visszavetetni azt a boxot, mert funkcionálisan alkalmatlan volt _rendes_ médialejátszásra. (értsd tökéletes hang SPDIF-en az erősítőbe és szaggatásmentes kép HDMI-n.)
Mindig is vonzott az android (viszonylagos) szabadsága (sok app) és a kompromisszummentes házimozi egybeolvasztott praktikuma, csak ilyet még nem csináltak, vagy még nem láttam. Help, hátha valaki... (ár nem számít)

SPDIF nálam egyelőre csak tervben van. Az OUYA ezt úgysem tudja. Az itt ajánlott boxok közül viszont a MINIX NEO X8-H Plus tudja. Van rajta optikai SPDIF. A H változatban van olyan Amlogik chip ami tudja a passthrought.
A másik itt ajánlott szereld magad csomag box az ODROID-XU4, hobbielektronika barátoknak tökéletes. Ehhez optikai és coaxot is tudó SPDIF kiegészítő van.

A régebbi, főleg olcsóbb boxok között lehetett olyan ami nem bírta a HD videót akadozásmentesen. Nálam a több éves OUYA is bevált, bár az a maga korában minőséget képviselt a kategóriában.
Arra ügyelj, hogy lehetőleg Amlogic S805 / M805 vagy újabb chip legyen az Android boxban ha kínai márkát választasz, az támogatja legjobban a videózást a kínai Arm chipek között. Vájt fülű igényeid miatt Amlogic S812-re épülő box megfelel neked.
Természetesen a nyolcmagos Exynos is megfelelő minőségi videózáshoz.

Végül említést érdemel a Raspberry Pi2 is. Ahhoz van minden kiegészítő, SPDIF is. Nekem az androidos boxok jobban bejönnek de sok jót mondanak a Raspberry Pi-ről is.

Én még egyszer ajánlom a Cubox-ot (+ OpenELEC). Több féle konfigurációban létezik: 0.5-4G memória, 1-4 mag (Arm i.MX6), ethernet, Wifi, bluetooth, eSata, 2db USB 2.0, SPDIF, infra vevő (ismeri a CEC-et, így nincs nagyon szükség rá). "Készre szerelve" házban, táppal érkezik, benne egy 8G SD kártya.

Mindent vitt amit eddig próbáltam lejátszani vele. Eddig ezzel semmi gondom nem volt.
Én házimozi erősítővel használom. A hang passthrough gond nélkül megy HDMI-n keresztül. A TV távirányítóval használom. A beépített infra adó/vevőt nem próbáltam.
Ez a vivante cucc van a Chromecast-ban is.

Chromecast-ban azért van mert a Vivante licence a legolcsóbb, ami a Marvell chipek árában is érezhető. Arra amire a Chromecastot gyártják arra alkalmas, egy média-terminál lényegében.
Korábbi Huawei mobilokban voltak Vivante gpu-s chipek. Azok többnyire HiSilicon chipek voltak. Rengeteg baj volt ezekkel a mobilokkal és a hibák forrása általában a vivante gpu volt. Azóta a HiSilicon is átállt gpu-ban Malira.

Köszi a tippet! Vájtfülű azért nem vagyok, egy tizenx éves házimozierősítő adja a hangot a filmek alá, de a digitális bemenetére kötve minden szebben szól, ez igaz. Szerelgetni nem szeretnék, de a minix-et megnézem jobban, esetleg megrendelem online és ha nem jön be visszaküldöm...

Nem hiszem, hogy késne, most a wdtv live is optikán adja ki a hangot és HDMI-n a képet, soha nem vettem észre, hogy ne lenne szinkronban a kép a hanggal...
A Minix jól kezeli a 23.976 fps és 24p videókat?
Arra gondolok, amikor egy tájat lassan pásztáz a kamera és rendszeresen néhány másodpercenként röccen egyet a kép a szoftveres "bepótlás" miatt.

Vettem egy optikai kábelt, majd holnap kipróbálom. :)

Az fps-el nem szórakoztam túl sokat, mert nem tűnt fel, hogy rossz lenne a kép pásztázáskor. Van erre néhány sample videó, amivel lehet tesztelni?
A Minix menüjében van egy opció, amivel automatikusan állítja be a képfrissítést, meg a Kodiban is be lehet állítani, hogy a tv igazodjon a videohoz, meg azt is, hogy a video igazodjon a tv-hez.
Egyszer próbáltam az fps-t átállítani a Minix menüjében, de akkor mintha már nem is fullhd lett volna a kép, mert sokkal nagyobbak lettek a betűk, úgyhogy ezzel nem is foglalkoztam többet.

Update: Működik normálisan az optikával, köszi! :)

Sok éve akkor tapasztaltam ilyen kép hang csúszást, amikor még DVI kábellel kötöttem össze az első lcdtvm pc-vel, hang pedig külön volt rákötve az erősítőre. A tv képfilterezése miatt érzékelhetően késett a kép. Viszont ez a késés konstans volt. Mivel mindig ugyanannyi idő volt a kép késése annyi volt a megoldás, hogy a lejátszóprogramban beállítottam a hangnak is ugyanannyi késést. Az elején el kellett játszani a megfelelő késleltetési érték megtalálásával, de utána minden filmnél jó volt ugyanaz a késleltetési beállítás.

Megrendeltem, kipróbáltam, vissza fogom vinni, nem jött be.
A képe oké, a hang SPDIF-el erősítőre OK, DTS oké, de van sok apróság, ami miatt nem tudok megbarátkozni vele.
A külső USB-s 4 terás vinyót álladóan pörgeti, akkor se áll le, ha kikapcsolom a minix-et (pedig WD green van benne).
Készenlét után felébresztve a légegér iszonyúan begyorsul, újra kell indítani a távkapcsolót!!! lol
SMB-t nem lehet beállítani benne, pedig a legfrissebb szoftverrel már elérhető, de a 2 GB-nál nagyobb fájlok esetén elhasal, nevetséges.

Most kínomban már nem tudok mit kitalálni, mint hogy visszaállok a WDTV-re, de az meg nem ismeri a 4TB-os vinyót, kell alá valami nas, de nast meg nem akarok, ellenszenves és kész. Lehet inkább építek egy kis pc-t, ami normális médialejtszó is tud lenni és nas funkciókat is egyszerűen be lehet állítani...

faszomba nincs egy normális médialejátszó az egész piacon, vagy csak én vagyok bezárva??? :)

Hát ahogy érzed.
Nekem annyi volt a kendácsolás, hogy:
- letöltöttem az aktuális OpenELEC image-et
- a microSD kártyára dd-vel rátettem
- a kártyát beraktam SD adapterbe, azt a pi-be pattintottam
- hdmi-vel a TV-re kötöttem, usb HUB-ról tápot adtam neki
aztán OOB működött, ettől a TV távirányítójával intéztem mindent.

(Na jó, nem mindent, mert ssh-n állítottam be pl. hogy a NAS-t ébressze fel ha róla kívánok lejátszani, és még vagy 3 hasonló dolgot rajta.)

A szoftveres rész nem téma, ennél bonyolultabb dolgot is meg tudok oldani :)
A kendácsolást a dobozbaépítésen értem, nem fogok egy puszta nyákot hagyni a tv alatt, a kölkök rövid idő alatt elintézik :)
Inkább egy masszívabb és nem ronda dobozba raknék odavaló dolgokat, ezt rendeltem: http://www.coolermaster.com/case/mini-itx-elite-series/elite130/

Köszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat.
Mit használsz médialejátszásra? Azok alapján ami írsz nem túl jó a gyári Minix lejátszó. KODI-t mindenképp próbáld ki. Androidon kicsit más a rendszer felépítése. Például videó SMB forrásból való lejátszásánál nem "rendszerszinten" érdemes felmountolni az Samba servert, hanem közvetlenül a lejátszóappból. A KODI saját SMB mountja bármekkora méretű médiát képes kezelni. 50GB-os Bluray iso fájlokat is probléma nélkül le tudok játszani KODI-val.

USB merevlemezed milyen? Tápcsatlakozós vagy USB-ről kapja a működőséhez szükséges áramot? Ha az utóbbi az Android box esetén nem szerencsés. Olyan kell ami adapterről kap áramot.

Az Airmouse hiba sem válik a Minix gyártójának dicsőségére, különösen akkor ha együtt adták a géppel. A megfelelő minőségi airmouse kiválasztása megérne egy külön fórumot.

Ezt a mostani cikket érdemes elolvasnod, akár ez is jó alternatíva lehet.

Az SMB-s megosztást pont fordítva értem, az android-ot akartam arra rábírni, hogy a rádugott 4 terás USB-s külső tápos diszket megossza a hálózaton, hogy távolról is elérhessem a rajta tárolt fájlokat. Pl. az asszonyka nézi a TV-n a sorozatait a médialejátszón, én meg valami mást az asztali PC-n, ugyanarról a diszkről. Ez hibátlanul működött a WDTV-vel, itt nem sikerült.
A Pi túl kendácsolós és nincs benne elég kraft, elkezdtem inkább HTPC építésen agyalni. Nem hittem volna, hogy ez lesz a vége, de ha már lehetetlen
rendes médialejátszót venni, akkor megpróbálom saját kézbe venni a dolgot. :) Majd kiderül, még várok a megrendelt cuccokra...

Pedig az az egyik legjobb nagy-képernyős médialejátszó. Talán azért találtad nyakatekertnek, mert eredetileg Xbox kontrolleres használatra írták. Korábbi neve XBMC is innen ered: XBox Media Center. Airmouse-zal talán nem annyira kényelmes, de bármilyen gamepaddel remekül irányítható. Tud Blurayt iso fájlból és kibontva is. Ismeri az sbs és ou 3D formátumokat, és ezeket a videókat 2d-ben is le tudja játszani. Ha végül htpc-nél kötsz ki, a helyedben azon is KODI-t használnék.

A NAS-oknál már csak a konzolokat utálom jobban :D
Amúgy igen, próbáltam megszokni, lehet idővel sikerül is, van néhány elég érdekes feature benne, ami talán elég, hogy elfelejtsem neki a logikátlan hülyeségeit.
A 3D és bluray nem érdekel, az nekem nem pozitívum...
Biztos van még sok más alternatíva is, ha lesz időm és meglesz a HTPC, kipróbálgatom.

Összeraktam a HTPC-t, képminőségben eszméletlen a különbség a WDTV-hez és a Minix-hez mérten.
Durván jó, megérte szívni az összerakással meg a telepítgetéssel.
A lap egy Asrock QC5000-ITX/PH lett egy Cooler Master Elite 130 házban, tápom volt itthon, HDD is (1TB az oprendszernek és még nem tudom minek, 4TB a médiának) és 16GB RAM.
A rohadt Kodi viszont 2 héten keresztül szívatott, egyszerűen nem volt hajlandó normálisan lejátszani 23.976 fps-es tartalmat
auto-refreshrate-re állítva, csak iszonyúan szaggatva, nézhetetlenül ment. Pedig az első installnál láttam, hogy működik, de utána még jöttek win frissítések, plusz telepítések, szóval valami elronthatta, de tudtam, hogy van olyan csilaggállás, amivel jó lesz, csak rohadt hosszú idő volt reprodukálni. Na pont ez az, ami miatt sokáig idegenkedtem a HTPC építésétől, ugye...
Végülis a megoldás egy win7 64 service pack 1 lett letiltot frissítésekkel, és egy trükk, mert így is szaggatott a lejátszás:
a Kodi parancsikonjánál a kompatibilitás fülön be kellett kapcsolni az "asztal-összeállítás letiltása" opciót. Röhej.

Ja, de nem csak filmnézés lesz a funkciója, hálózati tároló plusz wines játékok a kölköknek.
A játékos vonalra persze lehetne próbálkozni wine-vel, de ott a performancia igencsak esik,
windows-al összességében kevesebb lesz a szívás. Eleget buherálok melóhelyen linuxot ahhoz,
hogy otthon megkíméljem magam ettől.

Nálam egy 4 GB-os pendriveról ment az OpenELEC.
Egy Linuxon általában fut egy rakat felesleges dolog, kell neki Swap, a DE felület és a nyalánkságai miatt egy 10 GB-os partíció, ami tele van médialejátszás szempontjából tök felesleges dolgokkal.
A Kodi x86_64 verzióját direkt médialejátszásra hegyezték ki. Nincs benne semmi más, csak ami ezzel a feladattal kapcsolatos lehet, de az minden benne van.

Az N270 nem tudom, hogy FullHD film lejátszásához elegendő lehet-e. A pontos konfigra már nem emlékszem, de az biztos, hogy DDR-II 800 MHz-es RAM-ok voltak benne, tehát nem mai gyerek volt, amin én használtam.

Furcsa hiba. Nem tudod mi az "asztal-összeállítás letiltása" angol megfelelője?

"In Standalone-mode, Kodibuntu acts like an appliance, making it easy to get Kodi up and running.
In Desktop-mode, you get a traditional desktop with easy access to other software, such as a web browser while still having Kodi only a few clicks away."

Eszerint a deskop-mode a normál alkalmazáskénti működés. Amennyiben erről a desktop-mode-ról van szó. Vagy ez csak egy windows-specifikus hiba lenne?

Win-specifikus, de nem a win hibája, hanem a kodié. Amit leírtam, csak annyit jelent, hogy amikor elindítja a win7 a kodi-t, akkor ennek a beállításnak köszönhetően előtte letiltja az aero "betekintési módot".
Közben sikerült belőni, hogy a DTS hangot se kódolja ki és közvetlenül az erősítőre küldje ki optikán, kicsit szenvedős volt, de most jó.
Plusz vettem valami noname infrás PC-s távirányítót, sajnos nem MCE kompatibilis, de pár nap kínlódás után egyesével betanítottam a Logitech Harmony-nak a gombjait, szóval most egyetlen távkapcsolóval lehet vezérelni a kodit, a TV-t és az erősítőt is, elértem azt a szintet, ami a WDLXTV-vel egy félóra volt, kész :)

Ezt a kérdést annak kellene megválaszolnia aki ajánlotta és van MINIX-e. Én saját tapasztalatból annyit mondok, hogy azok az androidos airmouse-ok amiknek a hátoldalán qwerty billentyűzet is van kiválóan használhatóak a nappaliban. És ha jól látom egy ilyen Neo A2 vagy A2 Lite jár a Minix NEO X8-H Plus-hoz a webshopokban.

KODI lejátszóhoz pedig van egy remek hivatalos távirányító app ami még az előző airmousenál is kényelmesebb (csak ehhez már futnia kell a KODI-nak).

> Főleg ha túl sok szomszéd wifi-zik.

off: az 5 GHz még elég jól tartja magát, érdemes kipróbálni, ha ilyen gondjaid vannak

+1, Ha nem támogatják az eszközeid, ez segít megtalálni a megfelelő chanelt: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer…

Egyébként mi a gondod az OUYA-val, miért akarod lecserélni? pl. jobb film lejátszó képességek kellenek?

--------------------
http://grant-it.com/

Hát szerintem ha nem rakod ki internetre akkor annyira nem vészes, hogy már nincs frissítés, kivéve ha van valami egyéb ok amiért kritikus a biztonság.
A folyamatos biztonsági frissítés az androidnál még nem igazán van megoldva, szóval ha az android kitétel akkor várj még a váltással.
Egyébként mire használod? játszol is rajta vagy csak a film?

--------------------
http://grant-it.com/

Nem gondoltam volna, hogy ez valaha egy videós témánál releváns lehet de sajnos már itt is tényezővé vált a biztonság.
Android stagefright sebezhetőség miatt érintett lehet az OUYA is akár helyi nas-ról játszott videóval. KODI alapból stagefrightra van állítva de átállítható mediacocec-re. Expert-re kell állítani hozzá a Settings level-t.

Esetleg nézz rá az Odroid-XU4 lapra.

A barátomé, ő 64Gb-t vett hozzá. Nálam csak egy estét töltött a készülék, és én egy 8Gb SD kártyával használtam. Telepítettem egy friss Ubuntut, letöltöttem a frissítéseket, és kipróbáltam egy h264 videót. Összességében meglepően fürge volt, a böngészés Chrome alatt határozottan gyorsan ment, a videót pedig tökéletesen lejátszotta.
Végül feltettem az Androidot is, de azt már nem teszteltem, mert a gyári rendszeren gyakorlatilag semmi program sincs, meg késő is volt.
A tapasztalataim alapján ha vennék egyet, akkor nem kérnék hozzá semmit, aztán ha később kiderül, hogy mégse elég az SD sebessége, akkor elgondolkodnék az eMMC beszerzésen.
Tabletet biztos lehet belőle összerakni, amennyiben a GPIO portokon megoldod az érintőképernyő vezérlést.

Play van rajta alapból vagy úgy kell hozzá levadászni külsős helyről?

Olvastam egészen elképesztő 15" gigatablet DIY építésekről szóló leírásokat, 3D nyomtatóval készített házzal. De én itt most hivatalosan forgalmazott Hardkernel tablet kiegészítőre gondoltam:
http://www.hardkernel.com/main/products/prdt_info.php?g_code=G140383714…
Ezt valószínűleg sokkal egyszerűbben készre lehet szerelni. Csak kár, hogy pont mostanában szűnik meg a forgalmazása.

Amazon Fire TV? (nem a stick) Most jelent meg az uj kiadasa, igy lehet hogy a regi meg kedvezobben beszerezhetove valt. Hatranyakent a rootolas nehezseget tudom felhozni, igy ha arra szukseged van akkor sajnos nem jo.

Nem rossz, de nem akkora előrelépés az OUYA-hoz képest, hogy megérje erre lecserélni. Snapdragon 600 talán még gyengébb is mint az 1,7GHz-es Tegra3. A ram ugyan duplája, 2GB de ez minden amiben erősebb a Fire TV.
Rootolni már az OUYA-t sem routoltam. És ha valamilyen külsős alkalmazás kellett azt pont az Amazon alkalmazásboltjából telepítettem. Google Play-el szemben az Amazon boltja rootolás nélkül telepíthető OUYA-ra. Ez még érv is lenne a Fire TV mellett. De csak ha erősebb lenne hardverben.

Médialejátszásra raspberry + openelec, mi más?

--
arch,debian,openelec,android

Várj, mi a gyorsabb? A KODI felülete reszponzívabb vagy maga a videók lejátszása? Az már Pi1-nél sem akadozott 1080 h.264 videóknál sem, nem?
Az openelec box minden szempontból jobb videóboxnak. Mostanában viszont elég olcsón lehet akár nagy mennyiségben Raspberry PI1 lapokhoz hozzájutni, Pi2 csere miatt.

pi1-nel (elso generacios B modell), a menu valtas nagyon lassu volt, egermozgatas turheto. filmlejatszassal nemvolt gond (sima divx/xvid filmek), viszont ha pause/lejatszas alatt nagyon akadozott a kurzor is! pi2 alatt nincs ilyen gond.

--
A vegtelen ciklus is vegeter egyszer, csak kelloen eros hardver kell hozza!

FullHD 1080p30-as h.264 filmekkel nem próbáltad? Mert azokat is vinnie kellene akadásmentesen, tisztán Videocore gpu feldolgozással.
A poén az, hogy viszont mpeg2 videók már PAL felbontásnál is akadoznak Raspberry Pi-n, mert azok cpu-ból mennének, ami mpeg2 768p felbontású videókhoz is kevés. Xvid-et nem tudom támogatja-e a Videocore.
Nem mindegy a hangsáv sem, mert ha ott olyan codecet használ a videó ami megdolgoztatja a Raspberry Pi cpu-ját, akkor amiatt is akadhat a videó.

Hasonló nekem is a tapasztalatom mint elbandi-nak!
MPEG2-höz kell codec license is, hogy a GPU vegye át a kikódolást a CPU-tól!

Ezen a soron vagyok túl:

RPI1: HD, Live-TV lejátszás OK, plugin telepítés, youtube lassúcska
RPI2: HD, Live-TV lejátszás ugyan olyan gyors mint az 1-nél, plugin telepítés, youtube filmnézés közbeni menük gyorsak

Openelec BOX kb. = RPI2

Árban kb. ugyanaz a kettő nem? Inkább vedd a frissebb Rpi2-t. Nekem Rpi1 van, de nem váltom le, eddig mindent tökéletesen lejátszott. Az hogy néha kicsit lassúbb a Kodi (mondjuk ha lestoppolok egy fullhd filmet), tűrhető, csak 1-2 másodpercig tart, és magához tér.

--
arch,debian,openelec,android

Tud valaki olyan lejátszót ami tudja :
> h264 teljes specifikációját lejátszani (High Profile 444, Level 5.2)
> h265 10bit,
> MPEG2 High Level, High Profile 4:4:4

?

Az eddig talált SOC-ok 99%-a már a h264-nál elvérzik.

Amit eddig találtam és jónak tűnik az az NVIDIA Shield TV

Egyéb igényeim: 1 pár strereo analóg RCA kimenet (hang miatt) - De erről ez igényemről kezdek letenni.
Lehessen rá Kodi-t telepíteni.

Level 5.2 videókat OUYA-n simán vitte már régóta a BSplayer, utóbbi időkben már KODI lejátszóval is. Hi444PP-re általában nem terjed ki az nfo, így az passz. h265-höz Amlogic chipes box kell, vagy az általad is írt Nvidia Shield tv. Itt egy kodis táblázat a hardveresen támogatott codecekről: http://kodi.wiki/view/Android_hardware

Banana Pi milyen? Erősebb hardvere van mint a Raspberry Pi-nek és támogat Androidot is.

tegnap megjott a cucc, es egyelore nagyon adja, abszolut like, ajanlom!

t

(mmint a tronsmart orion r68 meta, csak rossz helyre valaszoltam)

Hali! Nekem nexus playerem van egy noname usb lan kartyaval tokeletesen mukodik, es egy delock usb otg + usb hub-bal.. kodi, ntfs, exfat olvaasa is megy kulso hdd-rol ezzel a rommal.

A kodibol az arm-os verziot ajanljak, de en nem.probaltam, es a x64-essel sincs gondom...