( bsh | 2009. 07. 20., h – 10:22 )

nem tudom a 8300-ast, google-özzek tán helyetted? :)
amit tudok, azt elmondtam: a 700-as és 900-as sorozatú nforce chipsetek tudnak nvcc nevű képződményt, amivel elvileg lehet a magokat külön vezérelni. az én nforce 720d-s gigabyte lapom az tud ilyet.
de szerintem ez legyen a legutolsó feature, ami érdekeljen! nem véletlenül kapcsolják ki azokat a magokat. (bár vannak, akik azt írják, hogy azért kapcsolnak ki magokat a 4 magos procikon, mert készlethiányuk volt a 2 és 3 magos procikból, és így a teljesen hibátlan 4 magos csipeken is kikapcsoltak 1 vagy 2 magot, hogy eladhassák 2 vagy 3 magosként, de ez szerintem baromság...)
a lényeg: szerintem ne építs arra, hogy majd te jól bekapcsolsz magokat. kábé 1% az esélyed, hogy sikerül, és még az is valószínűleg instabil lesz.
a black edition azt jelenti, hogy az órajel szorzó nem zárolt felfelé, azaz emelheted egyszerűen a szorzót. a nem black edition-nél csak csökkentheted, illetve ott csak az fsb-vel tudsz tuningolni. a be-t könnyebb tuningolni, egyszerűen a szorzó növelésével (de emellett lehet az fsb-t is ha akarod)
és természetesen mindenféle tuning a stabilitás kárára fog menni, illetve élettartam, fogyasztás, melegedés... persze van olyan tuning, amit azért biztonságosan lehet használni, mondjuk egy 3ghz-es 4 magos phenom2 940-es általában alapfeszültségen simán szorzó emeléssel elmegy 3,4ghz-en (általában), de nyilván jobban melegszik és nagyon ki kell próbálni, hogy valóban stabil-e? szerintem az a 10% amit ezzel nyersz, nem éri meg a kockáztatást.

----------------------------------
feel the beat - it's everywhere!