( nagy_peter | 2020. 01. 28., k – 20:57 )

Igazból itt a példa szerintem nem állja meg a helyét. Itt nem arról van szó, hogy ami a TV-den van funkció, azt törlik, hanem a szerver oldal változik, és már nem igazítják hozá a TV-den lévő funkciót. Persze felhasználóként ez bosszantó, és érthető is a felháborodás, de ha mögé nézünk a dolgoknak, akkor igazából várható volt.

A TV-k egy kicsit már számítógépek lettek. És a számítógépeknél már megszoktuk, hogy egy 10 éves gépre nem feltétlen tudod felrakni a legfrissebb szoftvert, a szoftver korábbi verziója pedig már nem biztos, hogy tudja ugyanazt az online funkcionalitást, mint régen. 

Pl. akinek még XP-s gépe van, neki már jó ideje nincs friss böngészője sem. Annak hiányában meg lehet nem tud megnézni weboldalakat, vagy nem úgy jelenik meg a tartalom. Ez önmagában még nem a PC gyártójának a hibája, de nem is a böngésző gyártójáé. Még csak a tudása sem csökkent, hiszen amit 10 éve tudott, azt most is tudja. Csak sajnos az nem elég arra, hogy egy mostani online szolgáltatást igénybe tudj venni. Gyakorlatilag ugyanez van a TV-knél is, csak sajnos az LG esetében ennél a rendszernél nagyon hamar elment az idő felette.

A legtöbb androidos TV várhatóan azért kihúz egy 8-10 évet, hiszen eleve kap két főverzió frissítést, és még az után is az alkalmazás-fejlesztők úgy dolgoznak, hogy az 5 évvel ezelőtti android főverziókon még szinte minden fontos alkalmazás fut. De annál többet ott sem érdemes remélni. 10 év múlva az akkori videóformátumok dekódolását jó eséllyel a CPU/GPU sem bírná el egy mai TV-ben.