( Hiena | 2018. 11. 13., k – 12:30 )

Zavart érzek az erőben. Emlékeim szerint már a 80-as években léteztek olyan háttértáttól futó operációs rendszerek amik képesek voltak a betöltődésük után háttértár hozzáférése nélkül működni. Sőt, léteztek olyan operációs rendszerek amik már megoldották a konkurens írás problematikáját. Hogy is van ez akkor a telefonok cutting edge operációs rendszereivel?
Nem, a faszkalap vagy az OS vagy host írja a telefon memóriáját elv mögött két dolog állt:
1. A korai mobil processzorokban dedikált mass storage kontroller volt behuzalozva ami miatt kvázi SDkártya olvasóvá degradálta a telefont amikor élő USB kapcsolatot látott.
2. A korai mobil processzorok teljesítménye és azok OS-ei nem voltak elég szofisztikáltak a konkurens íráshoz.
Mellékszál, hogy minden mobil OS gyártónak a törekvése, hogy minél több adatot toljál fel a felhődbe, ezzel is pénzt termelve nekik és a szolgáltatóknak.

A mass storage mód nem korlátozza a kártyaméretet és megengedi, hogy bármilyen filerendszert telepíts arra. Ahogy írtad, a Windowsos oldalon van exFAT és NTFS is. A jelenlegi telefon processzor és memória teljesítményeknél könnyen létrehozható bármilyen virtuális filerendszer. Innen kezdve a kártya filerendszere mellékes.

A filetitkosítás dettó ugyanez a kategória és mass storage drivert nem érinti, mert az egy réteggel lejjebb van.

A exFAT és NTFS filerendszereknél ugyanúgy kell fizetni, mint ahogy a FAT32 utáni 0,5 USD/berendezés liszenszdíjat is fizetni kell. Ezt szopta be a Motorola és TomTom is.

Szóval, a helyzet az, hogy a telefongyártók, jó szokás szerint, a probléma megfelelő orvoslása helyett inkább egy újabb problémát csináltak.
--
"Maradt még 2 kB-om. Teszek bele egy TCP-IP stacket és egy bootlogót. "