( janoszen | 2017. 09. 14., cs – 08:56 )

Sztem több szempontból is problémás, a jogi dolgoktól eltekintve is.

1. A keylogger mindent rögzít. Ha valaki megszerzi a szűrés előtti logokat, abból komoly balhé lehet és szerintem nem akarsz pár száz szülő előtt magyarázkodni.
2. Ha az iskolai számítógépek magáncélú használata megengedett, akkor jogtalan is lehet az adatrögzítés, különös tekintettel arra, hogy kiskorúakról rögzítesz személyes adatokat. Légyszives erről megkérdezni egy ilyen témában jártas ügyvédet, ne az internetről szerezd be az infókat.
3. Az ilyen feladatra parent filter típusú szoftver való, nem keylogger. Vagy tiltás a DNS-ben + egy jól bekonfigurált tűzfal.
4. Műszaki megoldásokkal próbálsz megoldani egy nevelési problémát. Én még ezt sose láttam működni, ha nem facebookozhat, akkor majd a pad alatt levelezik. Mi így tettünk annó.

Egy középiskolában volt közvetlen rálátásom erre a dologra, és eleinte vehemens módon tiltottunk mindent, aztán egy idő után leesett, hogy ez bizony nem oldja meg a problémát mert időközben a diákok nagy százalékának van mobilja valamilyen internet előfizetéssel és a legitim felhasználóktól veszi el az eszközöket. Ma már a tanárok a diákokkal dedikált Facebook csoportokban kommunikálnak.

--
Pásztor János
Sole Proprietor @ Opsbears | Refactor Zone