( end | 2015. 11. 26., cs – 09:52 )

Anélkül hogy az MS rászorulna a védelmemre, hogy védeni akarnám, észre kell vennünk. Itt egy, az internethasználat fejlődésével adekvát koncepció valósul meg, - ti., "hogy mi tudjuk a legjobban, hogy mire van szüksége az átlag számítógép-felhasználónak és meg is tudjuk védeni az interneten rá leselkedő veszélyektől". Ha megvalósul, a hozzá nem értő felhasználók 100 milliói az MS-nek, hálásak lesznek ezért.

Hátra dőlnek a székükben, és a bankszámláikat (bankkártyáikat) előkészítik, hosszabb távon nem is lesz a működőképességgel baj. Náluk rendszerint nincs CCleaner, CP-Z, stb. Nem is vágynak ilyenekre. Tartalomfogyasztásra, internetes kommunikációra van szükségük Facebook-ra, Gmail-re, esetleg OneDrive-ra, játékra. Ez a korhelyzet. 320 millió már legyártott és interneten keringő, rosszindulatú kód esetén, valamint havi 300 ezer újkeletű malware esetén, nem hiszem, hogy lenne más, hathatósabb biztonsági-koncepció.

Komoly számítógép-felhasználó, vagy szakmabeli, úgyis kipróbál más alternatívákat. Fejlődik a saját rendszereit "védő"-képessége, tanul, cserébe nem okoz gondot neki pl., az online-porno, az online-póker. A Win felhasználóit, meg ha veszélyes, az MS letiltja ezekről. Mindenki tudja mire van szüksége. Ha valaki komolyabb felhasználó, több rendszere is van, mindig a célnak megfelelőt veszi elő. (Adott céllal Win 10 kerülhet IT-szakmabeliek asztalára is, nem szentségtörés...)

Majd ha az MS, a vele egy hálózatban működtetett, alternatív rendszerekről is gyűjti az adatokat, töröl csomagokat, akkor jogos lesz a felháborodás. (Nyilván be is fog következni, hiszen Windows fokozott védelmi képességének fejlesztése ezt is indokolni fogja. De egy hálózatban, Windows 10-et, fontos és védendő adatokkal dolgozó gépekkel, nem fogunk futatni... :) )