( deje | 2015. 07. 25., szo – 20:54 )

Figy, szerintem a hardverrel nem stimmel valami. Én más sok éve használok Ubuntu-t desktopnak, szar gépen, jó gépen egyaránt. Jelenleg nagyon erős vasam van, Core 2, 4GB RAM-al :) Mondjuk nekem E8400, ami azért jóval erősebb, mint az E4600.

Ubuntut használván fagyás nagyon nagyon ritkán fordult elő, és szinte mindig a hardver volt a ludas. Legutóbbi alkalommal kiderült, hogy a 3.16-os kernelben levő aszinkron sleep-et nem bírja az öreg JMicron PATA vezérlő, így azt ki kellett kapcsolnom, de ez az egész csak sleep-ből visszajövet történt, és csak az Utopic kernelével. Legutoljára, mikor csak úgy "előbb utóbb összeomlott", kiderült, hogy a RAM és az alaplap nem szeretik egymást. Nem volt rossz egyik sem, Memtest 2 napig futott és nem mutatott semmit, de miután kicseréltem a tuning ramot normálra, azóta semmi baj. A tuning RAM egy hozzávaló alaplapban azóta is vígan működik.

Ha a hardver szar, minden disztribúció fagyni fog. Az ATI videokártya sem előny, jobban járnál egy NVidia-val.

Azaz: ha nem akarsz linuxot tanulni, csak használni, akkor Ubuntu. Ha nem a produktivitás számít, hanem tanulni akarod, akkor Arch. Vagy valami Slack.

Ha 2G RAM-od van, akkor mindenképp 32 bites OS-t rakjál fel (takarékosabb a RAM-al), és lehetőleg valami könnyebb ablakkezelőt (azaz Unity és Gnome3 helyett inkább XFCE vagy ilyesmi). Én Gnome3 Classic-ot használok (ez úgy néz ki, mint egy Gnome2), és csak azért bővítettem a RAM-ot 2-ről 4G-re, mert a 3. böngésző után (Firefox,Chromium,Opera egyszerre) és sok megnyitott tab mellett már elkezdett swap-elni.