( prygme | 2010. 08. 17., k – 17:49 )

jó az a rekurzív F U D.

amikor fuddolva kiáltasz fudod, ráadásul irreleváns témákat idekeverve. ha már szabad asszociációs játékot játszunk, akkor George W Bush sokkal ostobább elnök volt mint az apja, mégis őt választották újra:)
arról volt szó, hogy a .NET fontos részei szoftverszabadalmak alá esnek. ezek egyszerűen tények. továbbá a Sun és így most az Oracle szerint a .NET sért Javahoz kapcsolódó szabadalmakat is. ennek legalább akkora a valószínűsége, mint a linux kernel szabadalom sértésének. a két platform közötti hasonlóságok miatt valószínűleg még nagyobb is. a linux kernel esetében a MShoz köthető filerendszerek kezelésénél lehetnek problémák, az eddig nyilvánosságra jutott releváns infok szerint, Ms vs TomTom ügy.

az FSFnek egyébként megvolt a maga .NET alternatívája a dotGNU, ami csak az ECMA részek implementálását tűzte ki célul és nem a teljes .net kompatibilitást. tehát szó sem volt arról, hogy élből elutasítsák.
még mindig érthetetlen miért lett RMS idekeverve. valószínűleg nem RMS lábgombákból nyert mágikus ereje miatt dobta a Gnome projekt terveiből a szép Mono jövőt. inkább arról van itt szó, hogy mások számára is triviális volt a szoftverszabadalmak miatti komoly kockázat.
a szoftverszabadalmak rendszere ostoba ötlet, nem véletlenül váltott ki ekkora tiltakozást többek között az EUban is. itt szerencsére sikerült megakadályozni a bevezetésüket, de ettől még másutt sajnos léteznek.
a Novell sem véletlenül kötött szabadalmi megállapodást a Microsofttal. sajnos nem tudjuk milyen szabadalmakat érintett ez a megállapodás, mert a Microsoft cinkelt lapokkal játszik, és titkos minden ilyen szabadalmi megállapodásának a részlete.

az Oracle céljai világosak. feljebb már szó volt róla. ha már elkerülhetetlen a szabadalmi konfliktus, akkor is szerencsésebb a csörtét az Oracleel lenyomni. bármekkora fasz is Larry, inkább ők mint a Microsoft. az Oracle érdekeinek jó része közös az OSS világ többi szereplőjével.