Jókora leépítést jelentett be a Microsoft új vezére

Satya Nadella, a Microsoft új vezérigazgatója ma közölte, hogy a nemrég közzétett új stratégiai elképzeléseikhez igazodva jókora leépítésre készülnek. A Microsoft az átszervezést azzal kezdi, hogy csökkenti munkavállalói létszámát. Az elbocsátottak létszáma elérheti a 18 ezer főt. Első körben 13 ezer munkavállalótól válnak meg. A tervek szerint 12 500 embert a Nokia Devices and Services divízióból küldenek majd el. A Microsoft összes munkavállalójának létszáma körülbelül 127 100 fő.

Részletek a vezérigazgató levelében.

Hozzászólások

Várható volt.

Szvsz a Microsoftnak az tenné/teszi a legjobbat, ha megpróbálnak nem dinoszauruszok lenni, és leépítenék a régi beidegződéseket, amik 2014-ben nem feltétlenül állják már meg a helyüket.

Mondanám, hogy lehúzott egy csomó pénzt a Microsoft a wécén, de valójában csak leírnak egy egykor dicső és jobb sorsra érdemes európai mobilkirályt, amit aprópénzért felvásároltak. Alig több mint kétszer annyit fizetett a Microsoft a Nokiáért mint amennyit a Google fizetett a termosztátos startupért.
Kína meg tudja védeni gazdasági érdekeit, Oroszország meg tudja védeni a gazdasági érdekeit, USA naná, hogy kőkeményen védi a gazdasági érdekeit. Az EU viszont... na inkább hagyjuk.

Sosem tettek a fejlődésért szvsz. Nem volt más csak az ő termékük, tehát vették mint a cukrot. Nem szoktak a versenyhez.

Egy nem IT előadáson azt hallottam, hogy Mo-n a Nokiagyárnak kinézték a helyét, jó közlekedés, közel van az EU stb, de munkaerőhiány volt már a kezdetektől mert nyugat Mo-t elszívta az Audi, meg az osztrák munkahelyek. Nem volt elég albérlet, szállás, iskola a kölyköknek ilyesmi.

Ahhoz képest, hogy pár nappal ezelőtt a pletykák több mint 6 ezer emberről szóltak, ez annak a háromszorosa.

--
trey @ gépház

Nem volt külön nevesítve. Az elemzők ilyesmire számítottak összesen. 6000+. Persze a 18 ezer is 6000+, de azért nem biztos, hogy jelentkeznék egy olyan álláshirdetésre, ahol a fizetést úgy adnák meg, hogy nettó 10000+ forint / hó, miközben nettó 400-at várnék. Szóval ha 18 ezret vártak volna, akkor azt nem így adták volna meg.

--
trey @ gépház

25000 jott, 18000 megy. Jol "osszemennek".

Szerintem erdekesebb hir, hogy kinyirjak az androidos vonalat.

Nem bagatelizalok semmit, csak sikerult tovabbolvasnom a cimnel meg trey 2 soros semmisegenel. 2 mamutceg egybeolvadasanal alapjaraton torvenyszeru, hogy sok folosleg kepzodik. Ha ez nem lenne eleg, kinyirjak az X, Asha es S40 vonalat, es valoszinuleg a MixRadio-t is. Nyilvan szerintetek ez az MS vegso doglodese miatt van (egyeb hireink: a Microsoft reszvenyek 10 eves csucson), es nem azert, mert mint minden ertelmes vallalat, a Microsoft sem akar konkurenciat teremteni a sajat termekeivel szemben. Bizonyara a ti logikatok szerint az lenne az egyetlen jo dontes, ha a Microsoft Android-os telefonokat gyartana a WP melle. Es utana meg en vagyok kikialtva elvakult embernek.

Ezen kivul egy ev alatt lecserelodott (sok mas mellett) mind az Xbox reszlegvezeto (Mattrick -> Spencer), mind a Devices reszlegvezeto (Larson-Green -> Elop), mind a CEO (Ballmer -> Nadella), es ezek az emberek nem 100%-ban ugy gondolkoznak, mint az elodeik (dobbenet!), igy pl. megy a levesbe az Xbox Entertainment Studios, mivel a TVTVTV hozzaallas latvanyosan megbukott. Mindezen nyirbalasok ellenere meg igy is jopar ezer emberrel nagyobb lesz a ceg.

Ezek utan itt huledezni, meg barmilyen szenzaciot belelatni egy ilyen hirbe tobb mint eroltetett.

De igen, valoban lehet ezt ugy is talalni, foleg egy Unix portalon, hogy "tortenelme legnagyobb leepiteset hajtja vegre a Microsoft", amolyan Blikk szinten, hogy a gyogyegerek is megertsek, mert abbol sokkal tobb kattintas, ergo penz jon, mert az ilyen egyszeru lelkeknek meg egy ilyen odalokott csont is akkora szenzacio, hogy osszepisaljak magukat izgalmukban. Akinek meg nem lesz tole merevedese, az egyertelmuen MS felszopo. Hupper szint.

En meg azt javaslom, hogy azt fenyegesd, akit tenylegesen erint, es ne nekem osztogass ultimatumokat, miutan engem "geci"-ztek (bar valoban szepen becsomagolta az ordenare mondanivalojat) meg "szerencsetlen"-eztek az alapveto szovegertesi problemaitok utan.

Bar megertem, ha serti a dominanciaerzeted, ha vissza mernek szolni, amikor hulyesegeket locsogsz, ugyhogy ha neked ettol lesz nyugodtabb az almod, hajra. Nekem mindket esetben nyugodt lesz :)

Rám ezek az érzelmi zsarolás-szerűségek nem hatnak, szívbaj nélkül baszlak ki, ha nem hagyod abba a flegma beugatásokat. Akármilyen ócska elméletet is szőhetsz köré. Csak az lesz a különbség, hogy ezúttal már nem sírod vissza privátban magad.

Én szóltam.

--
trey @ gépház

Mondom, nem kell kemenykedni, miert van benned ekkora bizonyitasi kenyszer meg mindig? Gyerekkori trauma? Egy vallranditassal fogom a dolgot konstatalni, akarmennyire buszkelkedsz, hogy meg tudod nyomni a ban gombot az adminon. Mit varsz, kituntetest?

Hazudozni meg nem kene, a "visszasiras" ugyanis abbol allt, hogy mivel bargyu modon mar motivacios levelet kersz az "elit" klubodba, megirtam, hogy bervi vagyok, es mar nincs hozzaferesem a regi account-hoz. Ennyit rolad meg a nagy sirasrol.

Nem tudom, miert hiszed, hogy 3 percnel tobb "munkamba" telne egy alneven ujraregelni. Ugy veszlek hulyere, ahogy akarlak, eselyed nincs, hogy ellenorizz barmilyen informaciot. Es ez jol jelzi a nevetseges manualis regisztraciod erteket is.

Azt meg vegkepp nem tudom, mibol gondolod, hogy vissza akarnek jonni ide, miutan bannolsz. Kezdjuk ott, hogy annak idejen is onszantambol mentem el, nem azert, mert a TE uri kedved ugy tartotta. Tokeletesen leszarom az uri kedvedet.

Na pussz beletek.

Miután a "bervi" account banon volt.

Azt hazudozol, amit akarsz, ugyse tudja ellenorizni az egvilagon senki. Akit esetleg erdekel a valosag is, en valtoztattam meg direkt az email cimem es jelszavam is valami random szemetre (ahogy azt mar megtettem ezzel a nick-kel is), hogy veletlenul se tudjak kesobb belepni vele, illetve a site se tudjon kesobb visszaelni vele. Ez a szokasom azokon a (szar) oldalakon, ahol nem lehet account-ot torolni. Ezert is irtam azt, hogy nincs hozzaferesem, ugyanis (bar tudom, szamotokra eletidegen az oszinteseg) tenyleg nincs. Aztan 1-2 ev mulva voltam olyan hulye, hogy megis visszajottem. Mondhattam volna, hogy barki mas vagyok, de minek. Ahogy most is regelhetnek 20 uj nevet, bar nem tudom, minek akarnek ilyet tenni. Sot, azt se tudom, mibol gondolod, hogy te szivesseget teszel nekem azzal, ha ideengedsz (szivesseget valoban tehetsz nekem, de az nem ez... ). Mintha en esedeznek a te konyoruletedert, mikor ilyet soha nem tettem (nem, a kotelezo motivaciosregisztracios email kitoltese nem szamit annak, barmennyire is szeretned ezt hinni) es soha nem is fogok. Egyszeruen nem vagy abban a helyzetben, hogy kibassz velem, mert leszarom, hogy mit csinalsz az account-ommal, ne fenyegetozz, ne erolkodj, csak tedd tul rajta magad. Akarmilyen jogokat ad neked bra a Drupal-ban, tovabbra is csak egy senkihazi gyori autoszerelo vagy. A szivesseget a user-ek teszik neked azzal, hogy olvassak a szarsagaid nap mint nap, te meg rohogsz a markodba, meg igy kiralykodsz, amikor nem tetszik valami.

A te bannolos-visszasiros sztorid mar csak azert sem megy at a Columbo-teszten, mert ha bannoltal volna, akkor vagy most is banban kene lennie a nick-nek, vagy nekem bervi neven kene most irnom. Miert kene levenni a bant a regi nickrol egy uj nick regjehez? Meg egyaltalan, ha megnezzuk a nick track oldalat, hol van a ban oka? Se olyan komment nincs, ami megerne egy ban-t, se figyelmeztetes. De igazabol tokmindegy, ha neked ennyire kenyszeresen bizonyitanod kell az erofolenyed, talalj ki meg erre is valami uj teoriat, hogy nyilvan torolt topic miatt volt, vagy az onkentes lelepesem utan 2 hettel egyszercsak eszedbe jutott, hogy bannolni kene ezt a bervit, miert miert ne, vagy talalj ki barmi mast, nem erdekel. Nem vagyok abban a pozicioban, hogy nyerjek, ha neked nem tetszik, kitorlod, lezarod, szerkeszted, bannolod ezt a nicket, vagy a regit, vagy mindkettot, oszt' el van rendezve a "vita", neked lesz igazad, es nyugodt lesz az almod.

Ez azt jelenti, hogy magadtól távozol? Nem hiszem, hogy lesz olyan szerencsénk.

Alapvetoen mar az elozo utan se akartam irni, de a gerinctelen csusztatasaidat nem birja a gyomrom.

De, nyugodj meg, lesz olyan szerencsem.

"en valtoztattam meg direkt az email cimem es jelszavam is valami random szemetre"

http://hup.hu/cikkek/20090622/hup_tagok_e-mail_cimei

"A te bannolos-visszasiros sztorid mar csak azert sem megy at a Columbo-teszten, mert ha bannoltal volna, akkor vagy most is banban kene lennie a nick-nek,"

Indoklas: elvesztettem a hozzaferesem a regi account-omhoz (bervi). Persze nekem jo lenne a regi account is"

Ban ekkor feloldva. Mivel utána láttam, hogy felesleges volt, mert az e-mail címed olyan, mint amilyen te vagy (arra úgysem megy ki az emlékeztető), csináltam egy új account-ot.

Most, hogy "kitaláltam" valamit, kérlek menj el. Végleg.

--
trey @ gépház

Azért ezzel a leépítéssel kapcsolatban pénteken kormányzati szintű nyilatkozatokat is lehetett hallani/olvasni és nem csak magyar, hanem szlovák és finn részről is. A finn munkaügyi miniszter nem is nagyon fogta vissza magát, amikor felháborodásának adott hangot.

Volt mas valasztasa? Ez a valasztok felol kvazi elvaras. A sertett csapkodja kicsit az asztalt, a kepviseltek orulnek, hogy jol megmondtuk, a masik fel megranditja a vallat, aztan megy tovabb az elet. Business as usual.

De mondok jobbat, az Index, HVG, meg egy raklap mas itthoni "hirportal" is a magyar kormany kudarcakent probalja beallitani az ugyet, pedig ehhez (kivetelesen) pont nem volt tul sok kozuk.

Olyan értelemben valóban nincs a kormánynak a döntéshez köze, h nem ők lehetetlenítették el a komáromi gyárat, hanem a Microsoft hozott globális döntést leépítésről, és így a gyár bezárásáról is. Tehát ez valóban nem írható a kormány számlájára. Azonban az mégiscsak kudarcnak tekinthető, h az MS döntése kiüresíti a kormánnyal kötött stratégiai megállapodást. Persze lehet, h ez a megállapodás eleve tartalmatlan volt, nem rótt jogilag számon kérhető kötelezettségeket a felekre, de azt a látszatot keltette, h nem kell tömeges elbocsátásoktól tartani a partner cégek részéről. Ha ez csak illúzió volt, akkor az illúzióvesztés, ha pedig volt mögöttes tartalom ezekben a megállapodásokban akkor annak felrúgása jelenti a kormányzati kudarcot.

Haha. "Strategiai megallapodas" :) Olyan volt a Jabil-lal is, akik azota 700 embert rugtak ki.

"Az amerikai érdekeltségű céggel egyébként 2013-ban a kormány stratégiai megállapodást kötött. A kormány az elbocsátás hírére úgy reagált, a vállalat ezzel nem rúgta fel a stratégiai partnerséget."

Mutass már egy cikket, ami a Nokiáról és nem a Nokia Siemens Networksról szól. Kerestem, de csak az NSN-ről találok cikket.

(Oké, értem én, hogy zavaró, hogy az NSN, miután kivásárolta a Siemens részét Nokia Solutions and Networksra, majd miután gyakorlatilag megszűnt a Nokia, Nokia [Networks]-ra váltott, de attól még egy másik cég.)

----------------
Lvl86 Troll, "hobbifejlesztő" - Think Wishfully™

Ebben csak az a "vicces", hogy az ázsiai összeszerelés bérköltsége, és a szállítás drágább, mint a magyar összeszerelés és szállítás. Mindezek alapján a komáromi gyár bezárása azért is finom, mert a Nokia tavaly kötött stratégiai megállapodást a magyar kormánnyal. Ezek alapján erősen úgy érzem, hogy más lehet a háttérben. Mondjuk az NSN bővül afaik.
--
"Always code as if the guy who ends up maintaining your code will be a violent psychopath who knows where you live." John F. Woods

Get dropbox account now!

Úgy érted ingyen dolgoznak a matrózok a vitorláshajón, útközben halat esznek és a kikötőben önkéntes dokkmunkások pakolják ki az árut hobbiból, hogy azután az ökumenikus szeretetposta díjmentesen kiszállíthassa neked a csomagot? :-)
Nincs ingyen a szállítás, beépítik a termék árába. Az persze valóban probléma, hogy többe kerül Magyarországon egy belföldi csomag mint Kínából egy csomag ide. A Kínai, Hongkongi vagy Szingapúri Posta reális árakkal dolgozik, még az európai posták irreálisan magas árakkal. Ezért nem működik semmi sem az EU-ban.
A túlszabályozott piacgazdaságokban rendszeresek az ilyen aránytalanságok. Nemrég olvastam egy 70-es évekbeli PanAm petícióról amit az akkori dolgozók írtak az amerikai kormányzatnak. Olyan visszásságokra hívták fel a figyelmet mint: 4200 dollárt kell fizetnie minden PanAm gépnek egy sydneyi leszállásért, még a Quantas csak 147 dollárt fizet egy los angelesi leszállásért. Akkoriban a honos repülőtereken semmit nem kellett fizetnie a légitársaságoknak, gyakran egy tulajdonosuk volt. Így masszív versenyhátrányba került a PanAm.

" A Kínai, Hongkongi vagy Szingapúri Posta reális árakkal dolgozik"

Ahahah, hupulogika: Távolkeleten jóval kisebb az átlagos árszínvonal, ergo az itteni fizetésedből ott többet tudnál venni == reális árakkal dolgozik. Az esetleg nem fordult meg a fejedben, hogy egy kínainak ugyanolyan kurva drága helyben minden, mint mondjuk neked itt?

Vagy mondjuk ugyanígy egy nyugatinak, tengerentúlinak Magyarország az, ami "reális árakkal dolgozik" (pl. vendéglátó-ipar), mert amíg mondjuk kinn 5-10 EUR egy sör, itt 250-700 HUF, ami nekik aprópénz.

----------------
Lvl86 Troll, "hobbifejlesztő" - Think Wishfully™

> be van építve az árakba

Akkor mondom megint, 1 euróért lehet venni telefontokot. Lehet, hogy ebbe bele van építve a postázás költsége, de nem kifejezetten érdekel.

A lényeg, hogy egy egész tudományág (logisztika) épült arra, hogy olcsóbb legyen a laptopomat kiküldeni a csehekhez szervizbe, (akik másnap reggelre (!) visszaküldték), mint itthon megjavíttatni.

Ezek a low level telefonok elég gagyi minőségi színvonalat képviselnek, nem igen emlékeztetnek a régi Nokia minőségre.
Egyébként meg, amikor az alapító alapította a céget, azzal a szándékkal, hogy meggazdagodjon belőle, nahát, ez legalább sikerült neki.

--
robyboy

"Gondolkozni nehéz, ezért legtöbben ítélnek." - Márai Sándor

Mindig azok fáznak rá, akik semmiröl sem tehetnek (alkalmazottak).
A Magyar gazdaság is tovább dübörög a komáromi gyár bezárásával, itt biztos nem fognak drága politikusaink büszkén rajoskodni mellet döngetve.

--
robyboy

"Gondolkozni nehéz, ezért legtöbben ítélnek." - Márai Sándor

Hát igen. Jorma összerakott egy céget, aztán kinevelt egy rakás felső vezetőt, akiknek az ég világon semmiféle technikai vonatkozású döntést nem kellett hozniuk, magától is ment a hajó, a 40% piaci részesedés amúgy is megvolt. Aztán jött az iPhone és az Android, a vezetők meg nem értették, hogy itt valami technikai váltás jönne. Hiába tudta a Slashdoton lógó összes Nokiás mérnök, hogy ez így nem lesz jó, hiába a tízezer hozzáértő ember, ha az odafenn lévő maroknyi "vezető" jól láthatóan semmit sem értett az egészből. Aztán jött az összeomlás, a Nokia Corp. eladta a mobil üzletágát, van egy új, rendes jövőképpel megáldott vezető rétege, meg egy csomó technikailag is kiemelkedő terméke.

Na bumm, egy-egy összezuhanás megesik a cégekkel, a Nokia életében sem ez az első eset. A baj az, hogy jelenleg nincs Európában egyetlen igazi fogyasztói felhőcég és kütyügyár sem. Pedig több százezer munkahely lendíthetne a gazdaságon. És itt nem csak a napi jólétről van szó. Hatalmas pénzek folynak az éledező új űrkorszak beindításába, okos és kognitív rendszerekbe, bionikába, nanotechnológiába. Ezek a hatalmas pénzek egy gazdaságilag harmatgyenge környezetben, forráshiányos egyetemek mellett, ahol kicsi államocskák egymással acsarkodnak, nem teremthetők elő. Ha nem teszünk valamit, Európának - és benne Magyarországnak is - annyi.

Régen volt már éllovas, sőt mobilszolgáltató partnerek számában az Ericsson mindig a Nokia előtt volt a régi dicső években. Az NSN eredményeit kizárólag protekcionizmusnak köszönheti, anakronisztikus módon elsősorban USA protekcionizmusnak. ZTE, Huawei kínai konkurencia mára kinyírta a legtöbb Kínán kívüli konkurensét. A maradék például az NSN-ben koncentrálódott, így amikor az USA kitiltotta a kínai cégeket a piacáról kémkedésre hivatkozta akkor nagyon kényelmes helyzetbe került az NSN.

Az Ericsson 2006-ban vonult ki a CDMA piacról, amit 4 nagy amerikai mobilszolgáltató közül kettő is használ. Azóta visszatérek volna erre a piacra? Nem olvastam róla.
Az pedig, hogy Kínában zabálnák a NSN termékeit barokkos túlzás. Maradjunk annyiban, hogy jelen tudnak lenni azon a kompetitív piacon.

Ugyanezt megjátszották a DSLAM üzletágban is, ott a Siemens és a Nokia volt egyeduralkodó, majd bejött a Huawei, és elvitte az egész piacot. Hiába,
az ingyen adom, és majd csak az update-ért kell fizetni történettel nem lehet versenyezni, különösen úgy, hogy a kínai fejlesztés az a Cisco-s megoldást
ismételte...

Erről az a régi vicc jut az eszembe, amikor a faszi kifogja az aranyhalat és kívánhat hármat:
-Szeretnék nagyon gazdag lenni
-Szeretnék nagyon híres lenni
-Szeretnék a Világ történelmére befolyással lenni
Aranyhal, azt mondja:
-Oké, most álmot bocsátok rád és mire felkelsz, teljesülni fog a három kívánságod.
Ürge elalszik. Arra ébred, hogy szólítgatják:
- Felség kelljen fel, ideje készülődni
- Megkérdez, na de ki vagyok én, hol vagyok?
- Felség ne viccelődjünk, tényleg sietni kell elkésünk!
Az ürge gondolja, ha felségnek szólítják, akkor elég ha erélyesebben rászól:
- Megparancsolom hogy válaszoljon!
-Felség, ön Ferenc Ferdinánd és Szarajevóban vagyunk.

üdv: pomm

A 852-es kídlap telepötúsa sikeresen befejezádétt

Ennek semmi köze a magyar gazdasághoz. Az alkalmazottakkal pedig együttérzek (édesapám is otthon volt ~1 évet diplomával, sok éves tanári illetve autóipari múlttal, illetve édesanyám is fél évet, szerencsére már jó ideje mindketten újra dolgoznak), de sajnos ez van.

--
arch,xubuntu,debian,windows,android

dev: http://goo.gl/7Us0GN
BCI news: http://goo.gl/fvFM9C

Nem ismerem pontosan a gyárat belülről, de nem lehetne kihasználni valamilyen formában ara, hogy ellássák a magyar és régiós országokat nagyon olcsó arm alapú kis lapokkal? Szociális alapon állami pénzből, így munka és informatika is lenne?

Rosszul fogalmaztam. Nem arra gondoltam hogy állami pénzen hányja magából kifelé a lapokat, de állami tőkével elindítható egy olyan termelés, amivel a munkahelyeket meg lehetne tartani, a gyárat egyben lehetne hagyni és a régiót itt gyártott eszközzel lehet az internetre kapcsolni.

Ha már egy gyár így egyben készen van, meg lehet menteni, ha megszűnik akkor újra létrehozni már nem lehet.

Ha jól tippelem ez nagyjából olyasmi gyár lehet amint ahol a sony a rbpi-t gyártja Írországban, nem komáromi költségek közt piaci alapon ami megéri neki.

Leginkább csak tippelgetek a levegőbe, de az biztos, hogy ha felszámolnak valamit, azt újra már nem lehet létrehozni, csak nagyon nehezen.

Pénzt önteni a káderek feneketlen zsebébe teljesen más. Az teljesen kalkulálható volt, 1000-ből 1 privatizáció lett sikeres, a többi bedőlt, az teljesen más mint a hardkernel terveit megvenni és nyomni a gyártást, hogy mindenki hozzájuthasson egy olyan eszközhöz amivel eléri a világhálót, de ezt csak addig lehet megtenni amíg van ember és gép egy olyan rendszerben működve amit egy nagyon piaci cég talált ki. A húsüzem 30 éve is szar volt gazdaságilag, egyszerűen ugyanazt csinálták tovább amit a pénzöntés előtt.

Szerintem úgy gondolta, hogy lehetne ott gyártani valamilyen Raspberry PI magyar változatot, mondjuk Szamóca Pi néven. Csakhogy ebben a gyárban már nincsenek ehhez szükséges gépek, csak dobozoltak az utóbbi időszakban. Chipgyártó fab soha nem volt Komáromban, minialaplap gyártás pedig önmagában nem nagy üzlet. Egyébként valóban nem szerencsés szociális alapon gyártani, de nem is teljesen elvetendő ötlet. Az OLPC ilyen projekt, vannak eredményei. De az alapvetően üzleti alapon működő Raspberry Pi sokkal jobb eredményeket ért el, mert az újonnan felfedezett piaci szegmens saját pénzéből repteti a gyártást ameddig nem telítődik a piac. Ma már olcsóbban ki lehetne hozni egy gyerek-laptopot RPI-ből és kiegészítőiből mint amibe egy OLPC XO-1 kerül időarányosan.

Ma napig értetlenül állok a Nokia MS felé fordulásán. A WP, a Win8 és egyáltalán amin ez a kockás felület van, amire ezt ráteszik az kegyetlenül elbukik. Ők nyomatják ettől függetlenül ahogy kifér a csövön. Most kicsesztek több ezer emberrel, mert képtelenek azt gyártani sőt fejleszteni ami az embereknek kell. Most az államnak egy nemes egyszerűséggel be kéne jelenteni, hogy akkor x éven belül átállunk az MS cuccairól nem MS cuccokra akár Linuxra. Ezek meg menjenek a profitjukkal meg a kockás felületükkel a málnásba.

--
A kudarc nem végleges, a feladás teszi azzá.
honlapom http://dyra.eu/

Nem mondtam hülyeséget. Pár év alatt le lehet zavarni egy váltást pénz és akarat kell hozzá. Akaratból több. Egyébként a Franciáktól az Oroszokig kb mindenki szabadulna a hivatalaiban az MS termékektől. Nem mellesleg nem függene egy ország attól, hogy az MS éppen ad termékfrissítést vagy hibajavítást vagy nem ad. Lásd Windows XP esete. Gyanítom még kishazánkban is rengeteg XP gép van a közintézményekben. Ha úgy gondolod jelenleg felelős vezetés folyik a Magyar informatikában akkor alapvetően másképp gondolkodunk.

--
A kudarc nem végleges, a feladás teszi azzá.
honlapom http://dyra.eu/

Most erre mit mondjak? 1800 ember plusz agglomeráció megélhetése került veszélybe mert egy partner meglehetős barátságtalan lépéssel leépít (miközben stratégiai megállapodás van a felek közt gyanítom adókedvezménnyel + még kitudja). Kapitalizmus van menjenek. De mint Magyar állampolgár ezek után nem szeretném ennek a cégnek a termékeit használni. Ez megint egy gondolkodásmód amit ha nem értesz akkor alapvetően másképp gondolkodunk. Nálam egy termék megvásárlásánál előny ha az Magyar munkahelyeket teremt.

--
A kudarc nem végleges, a feladás teszi azzá.
honlapom http://dyra.eu/

Ezt "be fogják nyelni" erre nagy téteket tennék. Annyi kiegészítést teszek, hogy nem véletlen az idézőjel. Itt most valóban nincs szó benyelés tényének fennforgásáról Magyarország vonatkozásában. :-) Az EU és Finnország joggal felháborodhat, de a mi érdekeink itt nem sérültek komolyan. Szerintem a megmaradt Nokia dolgozók jól tudták az utóbbi évben, hogy meg vannak számlálva a gyár napjai. Volt korábban egy jelentős leépítés a komáromi gyárban. Azelőtt pár nappal említette a miniszterelnök a Nokiát, Audi, GE és más nevek társaságában mint dicsőség és prosperitás indikátorait. Az akkori szövegíró megérdemelt volna egy nagy faszkorbácsot.

1800 ember megélhetésének elvesztése az nem jelenti az érdekeink [komoly] sérülését? Akkor mi jelentené azt?
Lehet, h az un "stratégiai megállapodás" csak PR fogás (én nem tudom). Viszont ha az is, abban az esetben is fennáll az "arcvesztés", hisz egy ilyen leépítés akkor is rombolja azt, amit a megállapodás által nyert a kormány. Ami pedig nyilván fontos volt számára, hisz azért is kötött ilyen megállapodásokat. Nyilván nem dirketbe fogják deresre húzni a MS-t, és az is lehet nem ma v. holnap, de meglesz ennek a böjtje. Könnyen megromlik a kapcsolat az olyan vállalatokkal akik [veszteségre hivatkozva] bezárnak gyárakat és elbocsátanak ezreket.

Én csak ennyit találtam "Nokia stratégiai megállapodás" témában. http://hvg.hu/kkv/20130128_Strategiai_megallapodas_uj_kozpontot_nyit
Azt mondjuk ironikusnak tartom miért kell ilyen megállapodás a mobilkommunikációs profilú NSN-nel ha az pénzügyi szolgáltató központot nyit Magyarországon?! Ha a Google jégkrém manufaktúrát nyitna 180 dolgozóval, hogy saját jégkrémmel láthassa el dolgozóit akkor kötnénk stratégiai megállapodást?
De az NSN és a Nokia komáromi gyára két teljesen különálló vállalkozás. Már a tulajdonosuk sem közös.

"Emlékeztetett arra, hogy a cégcsoport 1998-ban, 20 munkavállalóval nyitotta meg Budapesten kutatás-fejlesztési központját, ahol mára az NSN által Magyarországon foglalkoztatott több mint 1000 ember nagy része dolgozik."

http://hvg.hu/gazdasag/20130128_Matolcsy_megketszerezett_GDProl_beszelt

De ugye nem csak a Nokiával van stratégiai megállapodása a kormánynak, hanem -több más közt- a Microsofttal is.

Ez még mindig az NSN és nem a maroktelefongyártó Nokia.

De ha már belinkelted:
"Matolcsy György hangsúlyozta: a kormány olyan cégcsoportokkal kötött és köt a jövőben is stratégiai megállapodásokat, amelyekkel egyszerre tudja bővíteni a foglalkoztatást, segíteni Magyarország innovációs és kreatív központtá emelkedését. Ezek a cégek támogatják Magyarországot a gazdasági növekedés újraindításában, és abban, hogy Magyarország minél magasabb hozzáadott értékű termékeket, szolgáltatásokat állítson elő."

Na ez egy klasszikus stratégiai tévedés. Teljesen felesleges stratégiai megállapodást és megkülönböztetett bánásmódot biztosítani egy innovációban utazó, teljesen saját IP-ra építő multinak. Az ott dolgozókhoz nem kapcsolódik többször annyit munkavállalót foglalkoztató sok beszállítók. Maximum takarító és irodaépület karbantartó alvállalkozók. Azt viszont elérik, hogy hátrányos helyzetbe hozzák a valóban magyar innovatív technológiákban utazó startupokat, ha az egyébként is nagyobb és erősebb konkurenseiket priorizálja az állam. Ez nem az IBM ahol ingyen oktatást szerez sok szakember piacon értékes certekkel amit utána más cégeknél is hasznos tudást jelent.
Stratégiai megállapodást olyan cégekkel kell kötni, ahol sok szakmunkást foglalkoztatnak, magas a beszállítói igény, így egy munkahely valóban generál továbbiakat a beszállítói körben. Bár a beszállítói legendában is sok a parasztvakítás. Ritkán lesz beszállító egy valódi magyar tulajdonú vállalkozás egy multinál. Általában a multi külföldi beszállítói hozzák ide a cégeiket, amik ugyanúgy külföldi tulajdonban vannak, csak kisebb cégekről van szó.

IP területen már a startup támogatás célszerű. Know-how import már lejárt lemez.

Ebben van valami. De azt se felejtsd el, hogy a tamogatashoz kellenek magyar IP startupok. Az meg... aaaah.
Nomeg amilyen burokracia meg mutyizas van az ilyen "magyar IP startupok tamogatasa" programok korul, abban nagyreszt tehesegtelen mutyibajnokok lesznek. Az igazan tehetseges startupok crowdfunding-gal es VC-k bevonasaval erik el, amit akarnak. Csak ahhoz nem kell MO-n lenni, sot: egyszerubb az USA-bol. Es ismet visszatertunk a klasszikus "nincs lehetoseg <-> agyelszivas" tyuk-tojas paroshoz.

BTW sajnos volt alkalmam sajat szememmel latni, hogy hogy is mukodik az allami/EU-s "felzarkoztatasi" tamogatas. Hatalmas burokracia, hozza nem ertok dontenek, teljesen eszement projekteket tamogatnak, amit aztan szarul viteleznek ki kontarok, aztan a felulvizsgalat siralmas eredmenyet eldugjak/hamisitjak/eltussoljak, tipikusan nincs felelose az elvert penznek, projekt lezarul, es minden megy a regiben.

Mivel a penzosztas kvazi random ("aki ert, csinalja, aki nem, ... burokraciat epit kore"), a tehetseges startupok a penz kb. akkora reszet kapjak meg, amekkora aranyban palyaztak. kb. 20% megy jo helyre, es ugy 5-10% tenyleg jo helyre. A tobbi sajnos elveszik a hozza nem ertes es mutyizas fekete utvesztojeben.

Es mielott "magyar ugar" kifejezesekkel jonnenk, nehogy azt hidd, ez mashol jobban megy. Az aranyok masok, ott 20/5 % helyett mondjuk 40/10% van, de az okok ugyanazok. Nem veletlen, hogy manapsag senki se szereti az oriasprojekteket - iszonyat ineffektivek ugyanis. Gondolj a NASA lelovesere, vagy a vasutra, vagy atomeromuvekre. Nem veletlen, hogy ezeket jegeltek, a hatalmas burokracia es atlathatatlansag miatt csak dol belejuk a penz, es semmi eredmeny. Pedig mindegyik uttoro - hatalmas fejlesztesek NASA-nal, hatekony, tiszta es ipari meretu szallitas vasuton, tiszta es kvazi vegtelen energia 4-5. generacios atomeromuvekben. Csak epp a megvalositas az esetek 95%-aban kisiklik, 2-3x budget tullepesek, rengeteg penz elfolyik, es akkor mar ugye nem lehet kiszallni belole, mert futunk a penzunk utan.

Emiatt is preferaljak annyira az autopalyat (amiert raadasul frankon penzt is lehet szedni, mint a kozepkorban, igy kvazi nullszaldos) es a kismeretu, flexibilis kamionnal szallitast. Ezert adjak inkabb a SpaceX-nek es tarsaiknak a palyazatokat. Es ezert preferaljak a napkollektorokat, szeleromuveket is. Kis befektetes, atlathato, es ha felresikerul, a veszteseg is kicsi, idoben le lehet loni.

Na, EZ az oka annak, hogy a crowdfunding site-ok es VC-k 10x, 100x annyira effektivek a startup tamogatasban, mint _barmilyen_ allami program.

Általában egyetértek az általad írottakkal. Annyit tennék hozzá, hogy az Amerikában szokásos kockázati befektetési rendszer aminek egy itt is elérhető ága a crowdfunding, szintén nagy "hibahányadossal" dolgozik. Mégis jobb abban, hogy szűri a csókos mutyis ál-startupokat, mivel nem közpénzzel hanem a sajátjukkal finanszíroznak a befektetők. Illetve közvetlen kapcsolat van a tőketulaj és a döntéshozó között, és személyesen csavarja meg a tulajdonos a döntéshozói tökét ha mutyinak csak a gyanúja is felmerül. Továbbá a befektetett tőke fejében résztulajdont kapnak a befektetők még az EU pályázati rendszere általában vissza nem térítendő támogatásokra épül, amihez viszont tetemes önrész kell. Az önrészt tipikusan banki hitel biztosítja, Magyarországon gyakorlatilag uzsorakamatokra. Szóval az eredmény végül az, hogy az Eu pályázati rendszere közpénzekkel magánkézben levő bankoknak tolja be a profitot.
Nagy probléma az irreálisan magas európai áfa-rendszer. A 27% rekord-áfa borzalmas de az átlag 20% is bőven elég ahhoz, hogy stabil hátrányba tolja az európai startupokat a kiélezett globálpiaci versenyben. Hiába lehet visszaigényelni az áfát, egy likviditási nehézségekkel törvényszerűen küszködő startup cégnél egyáltalán nem fájdalommentes a áfával növelt ár kicsengetése.
Két azonos pénzügyi helyzetben levő induló új vállalkozás Európában és Amerikában azonos kezdőtőkével teszem azt épp meg tudja venni a szükséges munkaeszközöket nettó áron. (Külön probléma, hogy Európában még a nettó ár is magasabb mint USA-ban) Az amerikai konkurens megveszi a munkaeszközöket és már működik a vállalkozás. Az európai konkurense vakarhatja a fejét miből fizesse ki az a plusz 20-27%-ot. Vehet fel hitelt rossz feltételekkel és horror kamattal amit utána abból a pénzből kell kifizetnie amit a vállalkozása további fejlesztésére fordíthatna. És kapásból versenyhátrányban van.
A szabadkereskedelmi megállapodások miatt pedig már a hazai piacon is versenyeznie kell a tengerentúli konkurenciával.

... es akkor nem beszeltunk arrol a gyonyorrol, ami akkor jon, ha a startup alkalmazni akar valakit. :) hiring/firing egy kinszenvedes EU-ban.

Azt is vedd eszre, hogy az atlag amerikai bizony nem el olyan jol, mint mi. Horror egeszsegugy (ar+biztositasok), kvazi 0 szabadnap, nincs szulesi szabadsag, barmikor kirugnak (ja, es ezzel oda az egeszsegbiztositasod is am! privat alapon kotni meg 5x annyiba kerul, zoh). Viszont a fizu jo, minimalis az ado, es nincs afa.

Mas vilag.

A szabadkereskedelmi megállapodások miatt pedig már a hazai piacon is versenyeznie kell a tengerentúli konkurenciával.

Azert nem egeszen. Az arut ugyanis el is kell szallitani ide. Ehhez tipikusan kell egy helyi branch regionkent. Aztan mivel itt adod el, helyi szabalyozas vonatkozik ra, vagyis 2 ev gari (US: 90 nap ugye) es >20% AFA. Nem eszik olyan forron azt a kasat, a versenyelony minimalis lesz igy.

Azért 100 dollárból sokkal gazdagabb bevásárlókosarat raknak össze Amerikában mint itt 100 euróból. Úgy mondanám másféle problémáik vannak nekik ott. Ha megbetegszenek akkor valóban sokkal rosszabb helyzetben vannak.
Az optimális helyzet most európai állampolgársággal Amerikában dolgozni. :-)

Az áfa és kötelező európai garancia azonban az európai startupot ugyanúgy érinti mint az ide exportáló amerikait. Ezért ez nem hozza be a versenyhátrányt.

"BTW sajnos volt alkalmam sajat szememmel latni, hogy hogy is mukodik az allami/EU-s "felzarkoztatasi" tamogatas. "

Ezért kellene már felfogni, hogy önerőből kellene talpra állni és nem mástól várni a kolbászkerítést.

----------------
Lvl86 Troll, "hobbifejlesztő" - Think Wishfully™

Ha egy cég bezárja egy "telephelyét", és emiatt tönkremegy az agglomeráció, az kurvára nem a cég hibája.

Finoman, félve teszem fel a kérdést: nem lehet, hogy a helyi érdekeltségű politika/képviselők/polgármesterek/járás/minisztérium hibája az, ha egy lábon áll ennyi ember megélhetése...?

Ez nem a magyar állam dolga. Van abban valami, hogy viszontválaszt illene adni arra amit az amcsik (nemcsak a Microsoft) az európai Nokiaval műveltek. De ez az EU dolga, tagállamok között a finnek dolga. Nálunk csak egy üzeme működött egy világméretű multinak. Olcsó munkaerő, adókedvezmények vonzották ide valamikor a Nokiát. A profitból soha nem jutott említésre méltó szelet Magyarországra.
A Microsoft nem tartozik azok közé a multik közé akik sokat ártottak volna az országnak. Valójában nem is multik lopták ki innen tonnaszámra a pénzt hanem olyan regionális cégek mint a Strabag és társai.

És ez jó szerinted, hogy ezt egyre kevesebb fékkel megtehetik? Már nekik biztos, de úgy értem, a társadalom egészének?
Eredetileg a társadalmi fejlődés _érdekében_ jött létre a részvénytársasági forma. Ma már egyre kevésbé tűnik úgy, hogy ez mindenkinek jó, de ezen elég nehéz lesz változtatni, mert a nagy cégek azóta uralnak mindent, a politikát is. (Azaz még szabadpiacról sincs szó, ez egy félreértés)

a féket a társadalom ( a piac ) tudja jelenteni, ha a fogyasztó tudatos.
olvas, gondolkozik.

Ausztriában, hiába erőlteti az EU, hogy elérhetőnek kell lennie minden terméknek és nem szabad a piacról kizárni egy terméket, mert nem helyi, az osztrák polgár eredendően törekszik rá, hogy osztrák terméket vegyen és csak atrán vesz EU -sat, lehetőség szerint mást pedig nem.

Már bocs, de mikor volt az RT a "társadalmi fejlődés érdekében" létrehozott társadalmi forma?

+sok

Svédországban dolgoztam fél évet ezelőtt 3 évvel. Van ott egy húskonszern, Scan a neve. 6 gyára volt Svédországban, egyet bezártak. A dolgozókat saját buszokkal elvitték a legközelebbi Scan üzembe, megkérdezték, akarnak-e, tudnak-e ott dolgozni. Aki akart, azt átképezték(!!) a másik gyár munkafolyamataira, úgy, hogy közben kapták a teljes azaz 100% -os fizetésüket. Aki nem akart, az meg ment munkanélkülire végkielégítés után. (Svédországban egy évig a teljes fizetésedet kapod munkanélküli segélyként) Amikor az átképzésnek vége lett (kb 2 hónap), szépen jöttek a Svéd dolgozók sorba, és álltak be dolgozni. Jah, azt elfelejtettem, hogy ez Észak-Európa, és ott létezik (nem korrumpálható) szakszervezet, annak ellenére, hogy az is fújmocskos vadkapitalista ország... Csak ott a helyi döntéshozók számára többet jelent hazafinak lenni, mint Magyarországon.. Tulajdonképpen ez minden más EU országra érvényes, ahol eddig jártam..

A baj ott van, hogy ha egy magyar politikusnak, felső vezetőnek adsz 2 milliót havonta, nem teszi a dolgát elégedetten, hanem azt lesi, hogy hogyan lehetne még mellé harminc milliárdot összesikítani, akár emberek ezreinek tönkretételével is... De nem picsogni akarok, hála az égnek én már rég megtanultam ezen felülemelkedni, mert magyar vagyok, és van agyam, hogy használjam, és mindig kitaláltam eddig valamit, mások megkárosítása nélkül is nagyszerűen éldegélek. Esténként pedig nyugodtan alszom, ha van pénzem, ha nincs. Illetve mindig pont annyi van, amennyire szükségem van az élethez. Elárulom: nem kell hozzá sok.

http://taklertamas.blogspot.com/ ::: http://www.taklertamas.deviantart.com/ :::Be::Shell:::

Igazad van. Ott is elvileg piacgazdaság van, csak ott számít a hazai munkaerő, tudás, ipar. Inkább hasonlít a szocializmusra. Sőt ha lehet mondani, akkor nemzetiszocialista piacgazdaság, és ezt a nemzetiszocializmus jó értelmezésében értem. Már ha van jó értelme.

http://taklertamas.blogspot.com/ ::: http://www.taklertamas.deviantart.com/ :::Be::Shell:::

Minden épeszű piacgazdaságban számít a hazai munkaerő, a tudás és az ipar. Az pedig mítosz, hogy az északi országok (nemzet)szocialisták lennének. Egészséges kapitalizmus a megfelelő versenyhelyzetekkel. Ez a siker kulcsa.

http://kapitalizmus.hvg.hu/2014/03/27/a-sved-modell-ujratoltve/

Azért egy olyan hír alatt sikerről beszélni, hogy eladták (és jelentős részét leépítették) a finnek szent tehenének, kissé abszurd. :)
Egyre erősebb a verseny Európa és a távol kelet között is, és korántsem biztos, hogy hosszútávon mi jövünk ki jobban belőle.

A nemzeti-szocializmus legalább annyira kapitalista volt mint amit a cikk fejteget. A szocialista történelemszemlélet a nemzeti-szocializmust, amit egyébként a szocialista szó kellemetlen hangzása miatt inkább nácizmusnak vagy még inkább tévesen fasizmusnak nevezett, a kapitalizmus végső legszélsőségesebb formájának próbálta láttatni. Ez ugyan inkább propaganda volt mint objektív történelemszemlélet, de abban sok igazság van, hogy a nemzeti-szocializmus és a kapitalizmus nem zárja ki egymást.

Az ipari forradalom óta, mikor egy-egy befektető, vagy szűk társaság pénze nem volt elegendő egy-egy nagy beruházáshoz, amik viszont szükségesnek látszottak. Az állam hozta létre a részvénytársasági formát, és a létezése annyira az emberek érdekében kell hogy történjen, amennyi az állam az emberekért van.
Az egy dolog, hogy sok jogot adtunk a társaságok kezébe, hogy hatékonyan működhessenek, de azt világosan kell látni, hogy ezeket a jogokat az állam adta. A profittermelés nem valami szent, magasztos cél, hanem eszköz.

nem jó, néhány szerencsés országban jól mennek a dolgok, a világ sokkal nagyobbik része meg vegetál. A legtöbb országban ráadásnak brutális a munkanélküliség miközben szemmel láthatóak a felhalmozott vagyonok amik csak épp rosszul vannak elosztva.

Más kérdés, hogy ez a rendszer így működik. De ne mond már, hogy ez így jó.

--
A kudarc nem végleges, a feladás teszi azzá.
honlapom http://dyra.eu/

azt azért fogadd el, hogy ez nem szerencse kérdése. sosem volt az.
azpedig, hogy sok országban nagy a munkanélküliség sajnálatos, de erre nem az a megoldás, hogy segélyezni kell az embereket, vagy akik gyüjtötte vagyonokat, azoknak szét kell osztani... ez a kommunizmusban volt hirdetve, de ott sem csinálták.

éspedig jó, mert neked is megvan a lehetőséged a gyarapodásra.

Szerencse kérdése. Afrikába születsz nagy valószínűséggel ott állnál az út szélén lyukas cipővel. Semmiféle befolyással nem voltál rá hova születsz.

A felhalmozott értékek pedig egy normális planétán nem csak a szerencsés 20%-nál vannak. Én is azt kérdezem tőled, hogy akik vagyonokat gyűjtenek elvehetik az emberektől? Nekik lehet? Semmiféle kommunizmusról nem beszélek. De amíg a világ profit és nem ember központú addig túl sok boldog arcra nem számítok egy országban sem.

--
A kudarc nem végleges, a feladás teszi azzá.
honlapom http://dyra.eu/

Én egy társadalmi jelenségről beszélek, arról, hogy a világon a profit a legfontosabb. Az embernél is sokkal fontosabb. Akik elveszik, azok a kormányok, nagy cégek, stb.. A világ mostanra olyan és akkora erőforrásokat halmozott fel, hogy jutna mindenkinek elég, csak egyszerűen igazságosan kellene elosztani. Torzult az emberek szemlélete pl a pénzügyben nagyon látszódik egy Bankár 10x annyit keres mint egy orvos. Hol értékesebb a bankár munkája? Az IT-ben és még jó pár területen monopóliumok jöttek létre akik azt csinálnak amit akarnak a jog és a törvényesség égisze alatt.

Jogilag igazad van, senki nem vesz el senkitől semmit. Nem jogilag lerabolják az egész bolygót a sosem elég profitért.

--
A kudarc nem végleges, a feladás teszi azzá.
honlapom http://dyra.eu/

Sokszor azon gondolkodom, mi lenne az ilyeneknek elég? Ha már áll egy Pagani Zonda a garázsban, akkor 10 kell? Ha egy egész ország a zsebükben van akkor, még több kell? Mire KELL? Ha meghal magával viszi? Még ha az emberiség fejlődésére fordítaná, azt mondom, jól van, halmozzanak, mert majd a sok pénzből lesz hiperhajtómű, vagy Mars bázis, de csak azért, hogy Thai ribancokra, meg szivarra költse... *itt egy kicsit irígykedek..* Egyszerűen az utóbbi 50 évben sehova nem fejlődött az emberiség, a technológiai robbanás ellenére sem. Mert rossz kezekben van az irányítás. Nem csak M.O.-n, hanem mindenhol ezen a sárgolyón. De remélem még az én életemben történik valami, ami ezt megváltoztatja. Annyira szeretném, ha a 21. század embere felülemelkedne a múlt mocskán....

http://taklertamas.blogspot.com/ ::: http://www.taklertamas.deviantart.com/ :::Be::Shell:::

Tegyük fel, hogy te egy egyszerű Joe vagy, aki dolgozni jár, pénzt keres és egy kicsit félre szeretne tenni a nyugdíjas éveire. Simán bankbetétbe tenni nem biztos, hogy jó ötlet, így - mivel nem tőzsdeguru - valamelyik befektetési alapba (vagy nyugdíjpénztárba, de a lényeg u.a.) rakja. Azt választja, amelyik jónak tűnik. És az tűnhet jónak, amelyik nagy profitot hozó cégekbe fektet. Sok millió ilyen Joe van, akik öregségükre nem akarnak totál elszegényedni. Évi ezer dollár megtakarítás több millió emberrel beszorozva, az már jelentős nyomás a minél jobb profit elérésére.

"Mire KELL? Ha meghal magával viszi? Még ha az emberiség fejlődésére fordítaná, azt mondom, jól van, halmozzanak"

Hát mondjuk bill gates egy alapítványt csinált a vagyona jelentős részéből, és ebbe buffet is beledobott asszem olyan húszmilliárd dollárt.

Amúgy meg nem tudom, hogy te mit szólnál hozzá, ha valaki beleszólna abba, hogy _te_ mire költsd a pénzedet. Hogy mi a fenének kell neked ekkora ház, meg autó, meg ekkora adag vacsora, mobiltelefon és internet, miközben Afrikában köztudottan éheznek.

- Nincs autóm nincs rá szükségem, a tömegközlekedés elég jó mifelénk, és egyébként is inkább az a motoros féle arc vagyok{{voltam, majd egyszer megint leszek... talán..}}, mindemellett, ha lenne is autóm, vennék egy "papír" Swiftet, vagy egy Opel F Astrát, azt fillérekből is meg tudom venni, OTTHON szerelni, és van mindig alkatrész. Ha nincs benzinem nem megyek vele, és nem akarják ellopni, feltörni, mert a kutyának sem kell. Viszont, ha kell BÁRHOVA elvisz ez is. Mielőtt még valami nagy Harley-Davidsonokban gondolkodna bárki is, elárulom, hogy számomra az nem motor. Nekem az a motor, amivel mindenféle feltűnés nélkül eljuthatok A-ból B-be, otthon megszerelhetem, de, ha kell a világ végére is elvisz. Bár, a régi iron-head Harleyk egész jók voltak, csak nem szerették a városi közlekedést nyáron... Viszont kicsit drágának tartom ezt a márkát, mivel az EU-ban élek. USA-ban fillérekért kapsz használt Harley-t is, meg alkatrészt is. EU-ban valami EU gyártmányt, vagy EU piacra szánt tömegterméket kell használni, amit napi közlekedésre terveztek, hosszútávra. Ezek általában nem túl dekoratív jószágok, de sokat bírnak.
- Nincs hivalkodó méretű házam, amim meg van, azt a két kezem munkájából teremtettem. Senkinek nem kellett a nagyravágyásom, és a tisztességtelen egyoldalú szerződésmódosításaim miatt éheznie, vagy felkötnie magát végső kétségbeesésében. De végső esetben hajléktalanként is meg tudnék élni, ha arról lenne szó, természetesen akkor esélyem sem lenne az utódlásra. Bár Mongóliában nomád körülmények közt is megél egy egész ország..
- A vacsorám jó részét önmagam termelem meg a kertben, valamint a ház körül. Napi 10-20 perc az internet helyett a kertben töltve, csodákra képes(nem a fűnyírásra gondolok, a szomszédénál lehetőleg kétszer-háromszor drágább önjáró fűnyíróval, zsebkendőnyi terület nyírva)!
- Mobiltelefonomat már csak végszükség esetén használom(havi 1-2 alkalom, és ez valóban igaz, hála a skypenak, és a chatnek, ha viszont ezek nem lennének, akkor is túlélném, tudod, én már akkor éltem, amikor még senkinek sem volt mobiltelefonja, nemhogy internet nem volt, de még vonalas telefon sem a közelünkben senkinek).
- Internet már mindenhol van. Szinte már ingyen. Mert bizonyos nagyhatalmú embereknek az az érdeke, hogy az információ áramoljon a földön MINDENHONNAN, MINDENHOVA. Ha nem lenne internethozzáférésem, akkor mondjuk hetente elmennék egyszer egy Kioskba/@-pontra, hogy megkapjam a heti szar adagomat. Elég lenne(elárulom, már éltem olyan helyzetben, hogy csak hetente egy órát szántam internetezésre, és láss csodát, még mindig élek! Az előző pontban már említettem, hogy a civilizáció ezen melléktermékei, életem 38 évének csak az utóbbi 18 évében vannak jelen, előtte is éltem pedig valahogy).

Mindent összefoglalva, ha minden összeomlana, és az összes szolgáltatás egyszerre behalna a világon, én akkor sem kötném fel magam. Viszont remekül ki tudom használni a civilizáció összes "vívmányát" az életem során. Az életem nem ezektől függ, vagy bukik. Dolgozni is fogok, mindig. Munka mindig lesz, amíg az ember társadalmi berendezkedésben fog élni. Vannak alantas munkák, és vannak könnyű munkák. Lehet válogatni. Én sosem válogattam, ami jött, mindig azt csináltam. Mindig van holnap, amire felébredhetsz(kivéve persze, ha meghalsz). Minden nap egy újabb tapasztalat.

http://taklertamas.blogspot.com/ ::: http://www.taklertamas.deviantart.com/ :::Be::Shell:::

ja, értelek...

persze, ez így nem szép. De legyünk őszinték, Te is elvárod minden év elején, hogy kapj egy boritékot, amiben az van, hogy jól dolgoztál és emelkedik a fieztésed. Nos, a tulajdonosi rétek is ezt szereti.
Azmeg, hogy a bankár 10x annyit keres mint az orvos ( imhó többször ), az legyen az orvos dolga. Mindenkinek annyit fizetnek, amennyit "ér", amennyiért fel tudnak venni mást a helyére.

Persze, ez csúnya dolog, de Te sem fizetsz rendes tarifát a TB -nek, mígpedig a havi számlavezetési díjadat a piaci verseny határozza meg. Ha a Reiffeisen kijön a Kisnyuszi Csomaggal, ahol minden számla mellé egy nyula adnak ajándékba, akkor az Erste előhozza a Mamut csomagot...

A legtöbb ember nem telhetetlen én sem vagyok az. Egyébként vállalkozó vagyok néha jobban megy néha éppen hogy vegetálok. Személy szerint boldogabb lennék, ha az emberek nem pénzért dolgoznának és mondjuk napi 4 órát. Lévén mostanra a technikai fejlettség ezt bőven lehetővé tenné. Ráadásnak a munkát is el lehetne úgy osztani, hogy jusson mindenkinek. Bízom benne, hogy az emberiség képes lesz a kapzsiságon felülemelkedni.

--
A kudarc nem végleges, a feladás teszi azzá.
honlapom http://dyra.eu/

Igen, ezek szép dolgok.

Hm, nem tudom elképzelni, hogy 4 órát dolgozzak egy nap. És -szerintem- ez a normális. A "kapzsiság" azért jó, mert az egy belső motiváció, hogy többet érj el. Ha kivesszük a képletből a pénzt ( értsd jól javadalmazást ), akkor miben mérjem le, hogy többet értem el?
Te ( + én és a 75% HUP ) szerencsés, mert azt dolgozzuk, amivel szeretünk foglalkozni, valami számítógépezéses. Vannak itt fejlesztők, rendszeradminisztrátorok, meg tudom is én... Mi évezzük a munkánkat ( ok, van aki nem, de az meg váltson :)).

Viszont a bolti eladó nem évezi a munkáját, ez tuti. Nem hiszem el, hogy bárki szeret egész nap a péztárgép mellett ülni és püfölni, a takarító sem egész nap felmosni.

Ők dolgozzanak pusztán azért, hogy a nap végén az akinek dolgoznak ( boltvezető / cégvezető ) odamegy és jól megdicséri?

Ezt hívták régen élmunkásnak. Ha többet teljesítettél kaptál egy sárgarézből készült plecsnit, oszt aszonták, jól dolgoztál. De ez a plecsni semmivel sem ért többet egy zsák kutyaszarnál. Nem mehettél belölle nyaralni, nem vehettél zsigulit.

És ezért szeretjük a pénzt, mint motíváció.

Ez nem teljesen igaz. Úgy hallottam, hogy az ilyen sárgaréz plecsni hozott kézzelfogható előnyöket is. Hosszabb SZOT üdülés jobb helyen szebb üdülőben például.
Elég sok plecsni után pedig már dolgozni sem kellett. Lehetett iratokat tologatni az üzemi szakszervezetnél, illetve pártirodán. Természetesen hivatalosan ez is munkának számított, de ugye legalább annyira élvezetes időtöltés volt mint ma az infós munka.
Nagyon sok plecsni összegyűjtése pedig már munkahelyi pártitkári pozíciót eredményezett. Ahhoz már járt a saját iroda, csini titkárnővel, aki semmihez nem értett a kávéfőzésen kívül de minden nap meg lehetett dugni apró kedvezményekért cserébe, mint például SZOT üdülés elintézése. :-)

Hja persze, igen, 2-3 év alatt. Nálunk egy szerver migrációja néhány hónap-fél év az előkészítő munka elkezdésétől a kivitelezésig. Pedig még csak OS-t, szoftvert sem váltottunk, maximum Windowsból meg MSSQL-ből ugrunk 2 verziót. Ősszel lesz még két Linuxos szerverünk kukázása egy új gépre, téma volt már 3 hónapja is, azóta is csak tervezés szintjén leledzik a dolog.

----------------
Lvl86 Troll, "hobbifejlesztő" - Think Wishfully™

IT problémák megoldásáról volt szó ebben a rövidke szálban. Nem akarok belemenni semmilyen vitába (nincs értelme), szerintem ezt a két soros blogposztot nem kell magyarázni sem.

Valaki, aki tudja, hogy hogy lehet azt a szájbakúrt tetves rühes suggestion mode-t kiírtani a picsába, azt megkérném, hogy ne tartsa magába.

VS2010-ben még lehalább ki lehetett kapcsolni, itt miért nem? MS RLY?

Azt hittem az első 10 hsz-ban benne lesz, de úgy látszik rövidebb az emberi emlékezet mint hittem:

" A lap forrásai szerint kerülte a konkrétumokat, ám azt „sugallta”, hogy a Microsoft a komáromi gyárba a jelenlegi telefongyártás mellett további hardvergyártást is hozna.

Ha tényleg születik erről konkrét terv, annak egyik alapja a beszámoló szerint az, hogy az amerikai társaság, vagy személy szerint Elop nagyon elégedett a komáromi gyártás rugalmasságával."

"Elop úgy fogalmazott, „ilyenfajta rugalmasságot” a Microsoft rendszerén belül nem tapasztalt, ráadásul ilyen gyártási lehetőségük sincs más Európában. Hogy Elop szavai nyomán a gyár dolgozóinak optimizmusa eltúlzott-e, azt ma még nem tudni – fogalmazott a lap."

http://hvg.hu/gazdasag/20130924_Magyar_gyarlatogatast_tartott_a_Microso…

LOL!
--
"The only valid measurement of code quality: WTFs/min"

> azt „sugallta”
> Ha tényleg születik erről konkrét terv

Hagyjuk már... magyarul senki nem ígért semmit, csak pár ember azt hitte, hogy tud a sorok között olvasni. Sok dolgot lehet a multik rovására írni, de azt, hogy ezerrel pörög a wishful thinking néhány emberben, azt pont nem.

remélem nokiáék +tartották nemzeti hatáskörben a gumicsizma üzletágat, abból az összeomlás után újjá lehet építeni a teljes csiriviri IT rojt, és bojthalmazt :):):)
_____________________
www.pingvinpasztor.hu