Firefox 30

Címkék

A Mozilla elérhetővé tette népszerű böngészője, a Firefox 30-as verzióját. A változásokról részletesen a kiadási megjegyzések weboldal számol be. A kiadásban javított bugok teljes listája itt. Elérhető Windows, Linux és OS X platformokra számtalan nyelven, köztük természetesen magyarul is.

Hozzászólások

Nem tudom, valószínűleg semmivel. Én ehhez szoktam hozzá, ennek tetszik a console-ja, a "DOM vizsgálója" és a CSS panele. Teljesen szubjektív, hogy miért jobb ez nekem, holott tudom, hogy pl a Chrome dev panele is tudja ugyanezeket, és hogy valszeg' a FF beépített is....
Ez ugyanolyan mint hogy melyik a jobb a Pepsi vagy a Coca? (egyiket sem iszom egyébként)

________________________________
blog: http://horvathjanos.wordpress.com

A beépített ha más lényegi különbség nincs annyival jobb, hogy nem kell még egy cuccot feltenni, ami ugye hely és erőforrást igényel, a beépített pedig akkor is ott lesz ha kiegészítőként telepítesz másikat.
Nekem ennyi elég ahhoz, hogy a beépítettet használjam, illetve váltsak arra. :-)
--
Tertilla; Tisztelem a botladozó embert és nem rokonszenvezem a tökéletessel! Hagyd már abba!; DropBox

Én a beépítettel eddig nem foglalkoztam, mert volt a firebug, megszoktam oké volt és kész, szeretem a megszokott bevált dolgokat meghagyni. Viszont most a frissítés után, és hogy szóba hoztátok, megnézegettem a beépítettet, és határozottan tetszik, és nem zavaró benne semmi, ami miatt mindenképpen firebugot akarnék.
Most használgatom ezt, aztán meglátjuk, ha minden szempontból megfelel a firebug helyett és nem lesz semmi kényelmetlen vele, akkor le is törlöm a firebug-ot. :)
Amúgy igen, minél kevesebb pluginra meg egyéb kiegészítők jelenlétére törekszem én is.

________________________________
blog: http://horvathjanos.wordpress.com

Tesztelni a programot rendesen, hogy ne a hibákkal legyen kidobva.
Ja bocs, akkor nem tudnának hirtelen minden szart belerakni és nagy átalakításokat végezni. Szerintem elég ciki kidobni programot hibákkal még akkor is, ha a program ingyenes. Persze most majd jönnek a válaszok, hogy de hát ez így megy jól, ez a normális. Nem, ez nagyon normális. A felhasználó teljes joggal elvárhatja és el is várja, hogy a program kifogástalanul működjön.

......................
Egymás segítésére még: http://pc-kozosseg.com

https://github.com/atomjani/osztalyok

"osztályok A használatukat igyekszem megtanulni és néha problémákba ütközök, amiken hosszú próbálkozás után sem tudok túljutni." ;)

Szerk.: emellett különösen vicces, hogy OOP témakörben osztja az eszet a WL-en: http://weblabor.hu/forumok/temak/113429#comment-105896

Nekem ez különösen tetszik, jól struktúrált, rendezett, tiszta kódnak tűnik:

https://github.com/atomjani/osztalyok/commit/bc53f9266957184723af7822de…

----------------
Lvl86 Troll, "hobbifejlesztő" - Think Wishfully™

Ostoba vagy, aki fogalom nélkül pofázik bele mindenbe, nulla hozzáértéssel, sőt nulla elképzeléssel arról, hogy egyáltalán miként működik valami.

Kicsit már a f*szom tele van azzal, hogy a sok idióta beugat a fejlesztőknek, hogy miért nem tökéletes a cucc, amit lefejlesztünk. Nekem személy szerint nem szokott ezzel gondom lenni, mert normális munkahelyeket fogtam ki, de attól még ismerem ezt a jelenséget, és elég zavaró.

Én sem szakértem meg, hogy milyen tápot adj otthon a csirkéidnek, úgyhogy ünnepélyesen megkérlek, hogy fejezd be a devek basztatását, mert a felhasználó egyáltalán nem várhatja el teljes joggal, hogy kifogástalanul működjön az _ingyenes_ program. Ha többet akarsz tudni a fejlesztők felelősségéről, itt kezdj olvasni, a 15. fejezet fog segíteni neked. Ha azt szeretnéd, hogy egy program "tökéletes" legyen, keress egy balek vendort, gyártass vele egy új böngészőt, és papírozzátok le, hogy nem lehet benne hiba. Persze valószínűleg nem fogsz ilyet találni, mert rajtad kívül mindenki tudja (beleértve a nagymamámat, aki csak most ismerkedik az internettel, de nálad már jobban ért hozzá), hogy a dolgok _nem_így_működnek_, tökéletes program _nincs_

Kösz, ez már kikívánkozott egy ideje.

A webfejlesztést és a „nem értek a PHP-hez, de azért gányolok benne” megoldást ne vegyük már egy kalap alá, köszi.

Csak két link tőled, szerintem nem véletlenül kerültél ki ide:
http://phpfejlesztesmagyarorszag.tumblr.com/post/88558907434/nem-vagyok…
http://phpfejlesztesmagyarorszag.tumblr.com/post/87200290147/szeretem-a…

A hozzászólásaidat olvasva még sokkal több dolgot lehetne idézni tőled, mint a fogalomnélküliség iskolapéldáit.

Ui.: Ne tegyünk egyenlőségjelet az „egy fejlesztő gányol valami pár soros szkriptet, amit egy dolgot csinál és felhasználja egy helyen” és a „sok fejlesztő készít sok ezer soros, multiplatformos programot, aminek több funkciót kell megvalósítani, számtalan különféle konfigurációban fog futni” esetek közé.

„még nem adtam olyan munkát ki a kezeim közül, ami ne működne rendesen”

Ez azt jelenti, hogy párféle módon végigkattogtattad és működni látszott? Mert ez még messze van bármilyen komolyan vehető minőségbiztosítástól.

-----
"Egy jó kapcsolatban a társunkat az ő dolgában kell támogatni, nem a miénkben."
rand() a lelke mindennek! :)

Olyan kódot kell írni, ami csak azt csinálja, amit mi akarunk. Ha csak számot kérsz be, az csak szám legyen. A funkciónak is megvan a maga szerepe, megoldható, hogy csak a meghatározott módon működhet. Én szoktam tesztelni, ökörködni vele, hogy vajon túl lehet e játszani az eszén.
Igen, nagy projektekben nem veszek részt, különben átfutnám az összes kódot. Legalábbis, ha én felelnék a program működésért. Szerintem megér elég időt áldozni rá.

......................
Egymás segítésére még: http://pc-kozosseg.com

„Én szoktam tesztelni, ökörködni vele, hogy vajon túl lehet e játszani az eszén. Igen, nagy projektekben nem veszek részt, különben átfutnám az összes kódot.”

„Ne tegyünk egyenlőségjelet az „egy fejlesztő gányol valami pár soros szkriptet, amit egy dolgot csinál és felhasználja egy helyen” és a „sok fejlesztő készít sok ezer soros, multiplatformos programot, aminek több funkciót kell megvalósítani, számtalan különféle konfigurációban fog futni” esetek közé.”

-----
"Egy jó kapcsolatban a társunkat az ő dolgában kell támogatni, nem a miénkben."
rand() a lelke mindennek! :)

És ne tegyünk különbséget sem. Szerinted a nagy projekt is miből áll, ha nem elágazásokból, ciklusokból, műveletekből, függvényekből, osztályokból? Talán nem ezekből épül fel a program, legyen az nagy vagy kicsi?
Sőt a nagy programok esetén méginkább fontos, hogy a benne lévő függvények, osztályok jól működjenek, hiszen még több programrész használja őket. Sőt a jó átláthatóság még fontosabb. Sőt sokszor kell a jól megírt függvényt használni, így a függvény hibája is hamarabb kijön. És akkor még itt van a jó dokumentáltság is, hogy a függvény megváltoztatása mire lesz hatással. Mondjuk ilyenkor talán az osztály kap új metódust használatra, ha ez tűnnik ésszerűbbnek.
Én nem azt mondom, hogy nem könnyű hibázni, azt bárki tud. Viszont hogy ne kövessünk el hibát, arra vannak módszerek, eszközök. A kis projektnél fejben is lehet tudni, hogy ha az ember itt változtat, hol milyen módon érinti a változtatás. Nagyobb projekt esetén a dokumentáció és a megfelelő eszközök segítik ezt.
......................
Egymás segítésére még: http://pc-kozosseg.com

„még nem adtam olyan munkát ki a kezeim közül, ami ne működne rendesen”

Ez azt jelenti, hogy párféle módon végigkattogtattad és működni látszott? Mert ez még messze van bármilyen komolyan vehető minőségbiztosítástól.

Hint: én még sose terveztem nem működő autót.

Az, hogy te nem talaltal hibat a kodban, nem implikalja, hogy nincs is benne. Hiba minden kodban van, a kulonbseg max annyi, hogy te nem tudsz rola. Ami eleg valoszinu, ha pl. senki nem hasznalja a kododat.

Minel tobb user hasznal egy szoftvert, annal tobb bug ticket is szuletik. Es nem azert, mert menet kozben elfelejtettek a dev-ek kodolni, hanem mert tobb konfiguracio = tobb lehetseges hibaforras.

Ezek utan lecci ne rokonyodj mar meg, hogy az x millio ember altal hasznalt Firefox-ban tobb known bug van, mint a te garazsban osszehanyt webapp-odban.

Egyebkent nekem nagyjabol 3 masodpercbe telt hibat talalni a te muvedben. Ja bocs, nem sajat mu, csak osszekattintgatta a webfejleszto ur, bocsanat. Bar ha mar annyira dicsekszik vele, igazan kijavithatta volna, hiszen ert hozza.

A helyes mukodeshez nem teszteles kell:
"Program testing can be used to show the presence of bugs, but never to show their absence!"

Az OOP "vallas" kovetoinek tanulsagul egy "trivialis" pelda:

We observe the various interpretations of overriding and overloading in object oriented languages. With the description of an intend, represented as the following UML diagram, we have "naively" implemented in 15 different languages the same piece of code... and obtenained 11 different results.

http://public.enst-bretagne.fr/~beugnard/papiers/lb-sem.shtml

Nem tudom mi lett a Firefox-szal az utóbbi időben (amióta áttértek az újra dizájnolt verzióra), de olyan szinten lassú lett, hogy hajtépés a böngészés. A JS scriptek egyszerűen megeszik a CPU-mat. Chrome-ban ugyan az a lap zökkenőmentesen töltődik be. Más is tapasztalt hasonlót?

Nálam firebug volt a ludas (talán). Mióta nincs fenn és áttértem a FF beépített webfejlesztő eszközére azóta nem csinálja, pontosabban tized annyi alkalommal. Biztos, hogy van más gond is, de annyira kiszámíthatatlanul jelentkezik a dolog, hogy nem tudom pontosan mi az oka.
Míg fenn volt a Fireb. addig minden x. új tab nyitásakor 10-20 másodperces fagyás jelentkezett, és már nyitott tabok közt váltáskor is ugyanezt csinálta. Olykor feljött egy ablak, hogy fut valami js a háttérben ami nem bálaszol, és a firebug kódjára mutatott a hibaüzenet, ezért gyanakodtam arra. Viszont amióta nincs fenn, azóta hibaüzenet nélkül jelentkezik a fagyás, igaz sokkal-sokkal ritkábban.
Valahol olvastam, hogy az Adblock Plus is okoz hasonló problémákat, de nem néztem utána annyira.

Ha esetleg rájöttél az okára akkor várom ide a megfejtést én is... :)

________________________________
blog: http://horvathjanos.wordpress.com

Találtam egy egész jó workaroundot: Chrome

Xmarks-ot, Ad Block Plus-t, Last Passt szoktam csak használni kiegészítőknek. Ugyan ez a felállás Chrome alatt immáron zökkenőmentes. Azt hiszem nyugdíjba küldöm a FF-ot, pedig szerettem.
Több időm és energiám sajnos nincs arra, hogy más workaroundot keresgéljek.
Nem akarok evangelizálni, de neked is ezt ajánlom, ha nem akarsz korán megkopaszodni. ;)

:) Teljesen megértelek. Nálam más a helyzet, én sajnos sosem fogok egy böngészőt használni mivel a munkám, web programozás tölti ki a gép előtt töltött időm nagy részét.
Ha tetszik ha nem, nyomkodhatom a FF-ot, Chrome-ot, IE*-t stb. de megszűntettem a Firebug-ot és a FF beépített cucca nagyon jó eddig, úgyhogy marad ez, és a fagyások is mondhatni eltűntek... :)

________________________________
blog: http://horvathjanos.wordpress.com