Linux desktop piaci részesedés: 1,41% -> 1,56%

Címkék

Hozzászólások

Na. De hol itt a marketing?

EEEMBEREEEK!!! HÁT 10%-OS NÖVEKEDÉS! ;)

Sok régi gépen (3-6 év) nagyon szépen elfut egy desktop Linux, régebbi eszközökhöz gyakrabban van driver.
Legtöbb ilyen eset XP-ről állhat át IMHO, mert az XP már kezd nagyon használhatatlanná, újratelepíthetetlenné válni,
Win7 meg nevetségesen drága, warezolni is nehezebb. Ráadásul ma már elmondható hogy legtöbbször tényleg csak netezésre kell a gép.

--
The Net is indeed vast and infinite...
http://gablog.eu

Avast vírusírtó volt rajta, annyira lelassította, hogy használhatatlan volt. Most nincs rajta semmi, de így 1-2 havonta újra kell telepíteni és ahhoz nincs sok kedvem.

Utóbbi vírus amit bekapott, hogy nem indított el semmit sem. Bármire kattintott nem csinált semmit. Ezt helyreállító módban megtudtam csinálni, de azóta néha kékhalált csinál. Erre nekem se kedvem se energiám.

Azon a laptopon játszani nem igen lehet, Skype meg van Linuxra, MSN is, Firefox is, Más meg nem nagyon van rajta.
---------------------------
Oszt jónapot!

Azt is kalkuláld bele, hogy Linux alatt egy olyan kezelhető felület mint az XP-n található GUI, nagyon erőforrásigényes. Erőforrásigényesebb, mint egy XP. Sokkal. (Egy KDE3, vagy Gnome2 is nagyon igénybe vesz egy ilyen gépet.)

LXDE, Openbox, meg hasonló extrém dolgok meg a felhasználók életét keserítenék csak.

Én megpróbálkoztam egy gyenge gépre Xubuntu-t telepíteni, aztán minimal Debian-t LXDE-vel, és így tovább. Nem tudtam egyszerűen XP-vel megegyező sebességre bírni. Nem ment.

Véleményem szerint, szimplán különíts el egy backup partíciót. Oda mentsd le a HDD képfájlt mikor kész vagy az alapvető telepítéssel. Mikor valami gond történik, állítsd vissza. Pár biztonsági frissítés után kész is a teljesen használható rendszer.

-1

Nem kell Gnome-ot, KDE-t használni. Az Xfce például miben rövidít meg? Komolyan nem bírok rájönni, mit kellene hiányolnom Xfce-n, pedig nem kényszerből, szűkös erőforrások miatt használom ezt a desktop környezetet, hanem azért, mert nekem ez áll kézre.

tr [:lower:] [:upper:] <<<locsemege
LOCSEMEGE

Egy kicsivel erősebb gépen ( AMD Athlon 2800+ és 512MB ram) gépen használok KDE4-et. Persze a animált ablakkezelés meg társai kivannak kapcsolva és szépen elfut. Én erre is KDE4-et tervezek felrakni, de majd használat során kiderül, hogy marad vagy megy.
---------------------------
Oszt jónapot!

Nem akarásnak beszarás a vége. Ha neked nem ment, akkor már nem is megy, mi? Érdekes módon az LXDE-n a menüben mindent megtalálsz, pont, mint a Gnome-ban, és emiatt pont ezerszer logikusabban, mint az alapból egybehányt XP-startmenüben. Milyen bonyolult...
Szerinted egy OpenBox+LXsession <50MB ram túl sok és lassú, mi? Egy XPSP3-hoz képest... Na ne viccelj már!
Míg Gnome2 volt az Ubuntuban, az alap ram használat 140MB körül volt. Egy kevesebb felesleges szolgáltatást futtató rendszeren ez persze jóval kevesebb.
________________________________________
"The vision of Christ that thou dost see
Is my vision’s greatest enemy."

jajj de szép :):):)

... azt hiszem az egyik vasunkon múltkor ezt nyalta be a windosz ...
... kattint ikon, nem m1, válasszam ki listából mivel kívánom futtatni ... ugrik m$ weblapra, kérdezze+ ott ... ja vásárolt pandacsöki lic volt rajt
szöszöltem 1 darabig vele, de a +oldás az volt, hogy átcsogattam 1 másik //ugyanolyan// gép merevlemez tartalmát cat-tal az áldozatra
:):):)
ha tudod, hogy hívják írd le a nevét, emlékezzünk+ róla, mert amit a virnyákirtó talált, ... az nem az volt :):):)
_____________________
www.pingvinpasztor.hu

Nevére nem emlékszem, de valamilyen Spyware és malware program képe jött fel, hogy ha megvesszük, akkor letörli a káros adatokat, de ezen kívül más programot nem lehetett elindítani. Beírtam a Google-be a nevét és első honlapot volt egy manual, hogy hogyan kell leszedni. Hát, egy fél órám biztos ráment.
---------------------------
Oszt jónapot!

+1 Regebbi gepen sokkal szivesebben hasznalok Linux-ot mint Windows-t. Ezert is nem ertem, hogy miert az az uj tendencia, hogy a mainstream distrok dobaljak a regi hw tamogatasat. (Pl. van egy gepem ami cmov-ot nem tud, de amugy eleg lenne egy Scientific ala... raadasul a cmov amugy is egy rossz utasitas)

Hát reszkessenek is csak Redmondban, mert lesz ez még 1.9% is!

:)

azért ehhez annyit hozzátennék, hogy lehet, hogy egy régebbi gépen elfut a linux, de csak addig,
míg nem kezdesz el használni valamit, legyen az akár egy Firefox, vagy Chrome.
nekem egy 1GHz-es 512MB RAM-all ellátott notebookon ubuntu 10.04.3 LTS van, és meg kell mondani,
nem egy kapkodó idegbolond, ha pl. elindítom akár a FF-ot, akár a krómot rajta, és egy-egy tab-ban ott van a gmail/facebook..
szerintem manapság ez az alja kategória, ennél kisebb vason nem nagyon lehet használni semmit,
köszönhetően a flash, java és egyéb erőforrászabáló webes technológiáknak.
ugye, a 10.04-ben a gnome (2) az alap, próbáltam xfce-t is, de az se sokkal (de legalábbis nem észrevehetően) gyorsabb...

próbáltam xfce-t is, de az se sokkal (de legalábbis nem észrevehetően) gyorsabb...

Persze, mert nem a desktop környezettől volt lassú, meg nem is a kerneltől. Az alkalmazások viszik a legtöbb erőforrást, így egy Firefoxnak mindegy, milyen desktop meg kernel van alatta, így is, úgy is sokat eszik. Ami persze elég nagy baj.

tr [:lower:] [:upper:] <<<locsemege
LOCSEMEGE

Részben egyetértek, anyám laptopja most lesz 5 éves (és ezzel együtt a rá telepített xp is), amikor vette akkor volt benne 512MB ram. Akkoriban netezésre ez bőven elég volt, aztán két éve kénytelen voltam bővíteni a memóriát, mert a böngésző önmagában több száz megát képes volt megenni. Most a cpu gyengesége okozza az igazi problémát, elsősorban a masszív javascript használata miatt. A flash és a java ahhoz képest semmi, igaz a pluginek miatt némileg több memória kell nekik, de cserébe gyorsabban futnak. Úgyhogy megérett a gép a cserére, a cpu limiten a linux sem tud segíteni.

Azért azt elég nehéz mérni, hogy hány régi P4-en cserélték le az XP-t linuxra, ezért aztán nem is abból szokás kiindulni. Inkább az eladásokból.

De nekem meggyőződésem, hogy az egykulcsos adó bevezetése kezdte el érzékeltetni a jótékony hatását.

azt jól értem, hogy az utóbbi fél évben 50%-os növekedés történt? ez elég durva, ha tényleg így van. ez vajon minek köszönhető? történt bármi extra?

Hat kozigben erosen allnak at linux desktopra(nem csak itthon).
Nalunk is lesz egy radikalis XP-purge hullam, ezereves gepek (pIII-IV, athlonok, nemelyik 512 koruli v. kevesebb rammal akar), xp tamogatas megszunt. Gyakorlatilag office/bongeszo/PDFolvaso/celprogram fut. Mas nem kell. Se win licence, se antivir.

Szerk: es ha user azt latja, hogy a cegnek jo, akkor elgondolkozik, hogy lehet neki is jo...

Ha egy 2,5 éves grafikont nézel, akkor látható, hogy vannak benne csúcsok, amiket majd csökkenés követ.
http://netmarketshare.com/report.aspx?qprid=9&qpaf=&qpcustom=Linux&qpct…

Sajnos nagyobb léptékű grafikont nem találtam, de gyanitom, hogy az összgazdasági beruházási kedvvel korrelál (fordítottan). Magyarán, "ha nincs pénz, jó a linux is."

Az 1.5%-os market share feltehetően pénzforgalomban kifejezett arányt jelent. Mivel a Linux nagyrészt ingyenes, ez jócskán alatta lehet a tényleges használatnak. Amúgy a Linux legalább 10 éve alkalmas desktop használatra (a Suse 6.3 1999-ben már tartalmazta a StarOffice-t). A családomat pl. Linuxon tartom, nincs velük sok baj, pedig nem IT emberek.

--
ulysses.co.hu

\o/
Az élet apró örömei... :-)
Most már nem érzem magam annyira egyedül a Linux desktopommal...

Ha ez igy folytatodik, 60 ev mulva mar 90% lesz a linux desktop reszesedese. :D