Tovább csökkent a Microsoft mobil OS-ek piaci részesedése az USA smartphone piacán

Úgy tűnik - legalábbis a comScore friss jelentése szerint -, hogy a Windows Phone 7 sem tudta egyelőre megállítani a Microsoft piacvesztését az USA smartphone piacon. A Windows Phone 7 az Egyesült Államokban november 8-án mutatkozott be.

A Microsoft részesedése az USA smartphone piacán 9.7% volt tavaly október végén. 2011 januárjára ez a részesedés 1,7 százalékpontos eséssel 8%-ra csökkent. A BlackBerry készülékeket szállító RIM is bukott. 35,8%-os részesedése 5,4 százalékpontos csökkenéssel 30,4%-ra esett. Az Apple egyelőre minimális (0,1 százalékpontos) erősödéssel tartja pozícióját. A negyedév győztese a Google Android-ja volt, amely 7,7 százalékpontos erősödéssel jelenleg a piac 31,2%-át tudhatja magáénak.

A részletek itt.

Hozzászólások

Azon hírekből, amiket hallok a WP7-ről, nem meglepő...
Tudom, hogy az idő sürgette őket, amikor piacra dobták, de azt hiszem, megint sikerült egy Beta-t rásózniuk az emberekre.

Tábla fronton még rosszabbul állnak. Ki az a hülye, aki Windows 7-et tenne táblára?

Az okostelefon és a tábla most a menő, az M$ viszont kimarad belőle :)

És mi lesz, ha bejön a Google víziója, hogy a webalkalmazásoké a jövő az asztali programokkal szemben? Akkor feleslegessé válik a Windows és az Office is. Mondjuk ezekre már most van megfelelő ingyenes alternatíva, ezek a jövőben még jobbak lesznek (asztali Linux, Google / Zoho Docs, LibreOffice). Sokan csak megszokásból használnak MS terméket, mert lusták átállni az ingyenes, azonos tudású megoldásokra.

Az win alkalmazások 99%-a _jelenleg_ alkalmatlan a táblás használatra. Nem csak az ára miatt nem terjednek a windows táblák. Ami nekem van azon a chrome-ot plugin-nel sikerült kicsit igazítani, de még így sem az igazi. Ha várhatóan le kell ütnöm akár egyetlen betűt, akkor már inkább visszafordítom laptopnak. Hol előjön a virtuális billentyűzet, hol nem. Hol jó helyre kerül, hol nem. Hol lebegő, hol nem.
Az akkus üzemidő meg összehasonlíthatatlan egy ipad-del. Ez esetleg javulhat egy arm porttal, de ehhez optimalizálniuk is kell, az meg nem szokott összejönni.

Vagy azért mert a rendszergazda csak az ezeréves win xp-t meri feltenni, mer csak azt ismeri és passz... Pedig azért had ne mondjam hogy ezek a gépek elbírnák a win7-et, bőven, és akkor nem kellene itt szenvednem emiatt a sok f@szság miatt amit az xp csinál. Ja és nem utolsó sorban, már 9 éves, ami egy desktop OS-nél sok.

Ez a koros dolog érdekes kérdés, a Linux hány éves? (költői a kérdés) Szolgáltatásokat illetően XP-be is folyamatosan érkeztek a frissítések, mint egy linux disztróba (ha más nem, SP-k formájában). A win7-et nem érzem technikailag akkora hatalmas előrelépésnek, minthogy az XP-t sem érzem elavultnak. Tulajdonképpen az operációs rendszernek nincs is akkora lehetősége szerintem fejlődni, az m$ pedig sose bánt bőkezűen az oprendszerhez adott alkalmazásokkal (nem értem miért van a mai napig win7-ben sima notepad, miért nem nő fel egy notepad++hoz). De hát a win7 (meg a sok apple termék) sikerében is látszik, hogy a csicsát nagyon sokan hajlandók megvenni :).

Öhm, bocsi, de itt wp7-ről van szó :)
sztem egész jól muzsikál eddig a wp7, gyakorlatilag nekem úgy tűnik mintha úgy fejlődne mint anno az iOS.
kedves barátom most vett HTC-t wp7-el, és nagyon elvan vele. sztem is jó, csak nekem nem tetszik a felülete.
bánatomra, de sztem fel fog zárkózni.
én linux debian és android párti vagyok :)

KisSzikra - TTZ Modding Csoport

a masik frissitesnel meg a Samsung volt a hibas, hogy teglat gyartott telefon helyett :D

Viccet felreteve szerintem sokkal jobb lett volna, ha a WinMo-t folytatjak. Szar frissites minden rendszerre szokott jonni, nekem mas bajom vana WP7-tel, amit most nem reszletezek, mert a konstans vitapartnereim mar nagyon unjak

az lehetett volna, ha okosabb a Nokia. így viszont a Nokiának nincs jövője.
mind1, így még gyorsabban fog terjedni az Android és még hamarabb nyírja ki a windowsokat. mobilon már most halott a windows phone, tableten esélye sincs, a windows netbookokat jelenleg is nyírja az Android és iOS tablet áradat, utána a wines notebookok következnek, és onnantól game over:P

a Meego sajnos nem, ugy tunik (bar ez meg nem hivatalos), hogy az x86 Atom System-on-a-chip tesztrendszere lesz

Hogy is allnak ezek most?
Atom: 1GHz : 2.1W fogyasztas (fixme)
ARM: 1GHz : 0.018W fogyasztas

(kisakkus eszkozokrol beszelunk)
Bar az x86 egyelore ugyanazon a sebessegen picivel nagyobb teljesitmenyt nyujt meg a legtobb dologban (de annal tobbel nagyobb meretu es tobbel tobbet fogyaszt)

Maemoert viszont kar, nagyon jo ARM-os Desktop GNU/Linux rendszer (a rendszer meg igy is teljesen versenykepes, bar az N900 egyetlen Maemo-s keszulek leven lassan outdated hardware kategoria)

2009-ben 85mW volt (azt akartam, csak elirtam, bocsi, igazad van):

http://www.arm.com/about/newsroom/24418.php

"The Cortex-M0 processor, which consumes as little as 85 microwatts/MHz (0.085 milliwatts)"
1MHz-en 85 mikorwatt, igy 1 GHz-en 85 milliwatt (igaz ketmagos mar 170 mW)

A 10-es kitevoje is stimmelt, csak az egyutthato nem :D

Jött már ki WP7-es Nokia, vagy még nélküle csökken a részesedés?

Ha alkalmazást fejlesztesz és nem akarsz Objective-C-ben csinálni dolgokat, akkor javaslom a Appcelerator Titanium fejlesztői környezetet. Ebben Javascriptben írod a kódot és az fordul le natív kóddá iOS és Android platformra. Nemsokára jön a Blackberry kimenet is és már lehet hallani a WP7-ről is.
http://www.appcelerator.com

Ha játékot akarsz írni, akkor én a Unity 3D-t ajánlom. Itt is Javascript vagy C# a kód alap és abból fordít natív kódot az alábbi platformokra: iOS, Android, Windows, Mac OS X, Playstation 3, Xbox 360, Nintendo Wii, browser plug-in (Win és Mac).
http://www.unity3d.com

Mindkét rendszer esetén van lehetőség natív kód (pl. Obj-C iOS-en, Java Androidon, C++ Windowson, stb.) közvetlen beillesztésére is plug-inként.

Ha már van és fejlesztek, akkor azért néha lehet, hogy használnám a saját appjaim :) Vagy ez olyan, mint némelyeknél a főzés, hogy a saját maga által készített kaját nem eszi meg?:)

De amúgy jogos, köszi. Mondjuk Android emulátorát nézegettem, feltűnően lassú volt, meg többen is panaszkodtak rá a környezetemben. Így nehéz tesztelni az app sebességét. Az ősz hajszálak kialakulásának veszélyéről nem is beszélve.

De ahogy hallom, csak AppStore-ba lehet itthonról (fizetős) appot feltölteni, úgyhogy valószínüleg marad az, vagy a fentebb említett multiplatform toolok valamelyike.