Saját zeneáruház felállítását tervezi a Canonical az Ubuntu felhasználók számára

Címkék

Az Ubuntu mögött álló Canonical azt tervezi, hogy DRM-mentes zeneáruházat illeszt a tavaly tavasszal elindított, Ubuntu One névre hallgató, online fájltárolási szolgáltatása mellé. A hírek szerint az Ubuntu One Music Store DRM- és vízjel-mentes MP3 zenét kínál majd, amelyet a Canonical a 7digital médiaszolgáltatótól tervez beszerezni. A Canonical nem zárkózik el attól, hogy később akár más (pl. Ogg Vorbis vagy FLAC) formátumokban is kínálja a zenét. Vizsgálják a lehetőségét annak, hogy ezt hogyan lehetne megtenni. A kínált MP3-ak jó minőségűek (256 kbps vagy jobb) lesznek. Az áruház zenelejátszójának a Rhythmbox-ot választották, és a megfelelő plugin fejlesztése már meg is kezdődött.

Ubuntu One Music Store

A szolgáltatás igénybevételének követelményei: Ubuntu 10.04, feltelepített Rhythmbox, zenelejátszás képessége és internetkapcsolat. A Ubuntu One Music Store-hoz Ubuntu One fiók megléte szükséges.

A szolgáltatás hivatalosan feltehetően az Ubuntu 10.0.4 megjelenésével (április vége) egy időben indul majd.

A szolgáltatás részleteiről ez a wiki oldal ad bővebb felvilágosítást. Ez a blogbejegyzés részletesen, képekkel illusztrálva ír az Ubuntu One Music Store-ról.

Hozzászólások

Árukapcsolás! Akarom mondani: vendor lock-in!

Lehet, hogy tévedek, de az árukapcsolás az, ha két különböző gyártó termékéről van szó. X gyártó laptopját az Y gyártó operációs rendszere nélkül nem lehet megvenni. Például: http://index.hu/tech/2010/03/03/torolnek_a_windowst_a_gepekrol/
Az Alma esetében az OS X és a hardver szerintem egymás kiegészítői, hasonlóan, mint a mobiltelefonoknál. Szerintem inkább plusz szolgáltatás jellegű, ha nem különböző gyártóról van szó.

Azért ez nem annyira vészes. A kedvenc operációs rendszeredre telepítesz virtuális gépre egy ubuntu 10.04-et (ingyen van!) és a megvásárolt és letöltött mp3-t már bárhol hallgathatod. Annyiszor másolod, amennyiszer akarod. Ez azért mesze nem ugyanaz, mint a(z) Xxxxx-féle megoldás.

-----
Több szem, több csipa.

"A szolgáltatás igénybevételének követelményei: Ubuntu 10.04, feltelepített Rhythmbox, zenelejátszás képessége és internetkapcsolat."

Ebből nekem van: zenelejátszás képessége és internetkapcsolat. Van viszont ubuntu helyett windows 7, rhythmbox helyett meg bármi, ami elfut windowson. Ha foobar2000 plugint írnak, úgy is jó. De amúgy nem értem, minek hozzá rhythmbox? Miért nem böngésző alapú a cucc, ha már egyszer egy webáruház?

Hm... Szabad-zenés kiadóként is üzemelni fog? ;)
Az nem lenne egy hátrány.

Psssszt!!!!
Azon mi dolgozunk éppen.

Susie feat. the Creative Commons

(Ubuntu nem fog, MS a Yahoo-n keresztül nyújtott anyagi jellegű Canonical-támogatásért cserébe
fillérekért kihasználja az Ubit az Apple ellen, és cserébe még jár mellé egy kis látszólagos USA kormányzati torta is.
Felháborító.)
-
"Attempting to crack SpeedLock can damage your sanity"

Fogadjunk, hogy Magyarországról nem lesz elérhető.

hat.. ha ez up2date es jo lista

edit:
Can I shop at 7digital from outside of the UK?

If you are located outside the UK, you will be unable to purchase from our 7digital.com site. However, we operate download sites in an increasing number of other countries.

To see if we have a store for your country, please scroll to the bottom of the page to view the links to our current international services.

International: België/Belgique Canada Deutschland España Finland France Ireland Italia Nederland Norway Österreich Portugal Schweiz/Suisse Sweden United States

Amíg Magyarországon a jelenlegi "jogvédő" szervezetek garázdálkodnak, addig soha a büdös életben nem lehet gazdaságosan online zeneboltot nyitni. Mert jelenleg az árbevétel nagy részét be kell csengetni nekik, akik majd azt valami tökéletesen igazságtalan rendszer alapján visszaosztják egyes magyar előadóknak, vagy magukra költik.

bővebben: http://index.hu/tech/net/2010/02/18/epitsunk_sajat_itunest/

Igen, csak ez meg azért rossz, mert az adathordozós matricákból befolyó pénzt pont azoknak adják, akiknek nem kéne, t.i. a mainstream művészeknek. Holott a letöltések között lehet, hogy nagyobb arányban vannak alternatív, kisebb közönséggel rendelkezők. A matrica torzítja a piacot.

Ha ehelyett kétszáz forintért tudnék úgy zeneszámot venni, hogy a bevétel jó része a művésznek megy (ne feledjük, az online zeneterjesztés költségei kisebbek, mint a fizikai adathordozóké), akkor nem lenne szükség kalózkodásra. Ehhez arra lenne szükség, hogy egy művész dönthessen úgy, hogy nem ad egy fityinget sem az Artisjusnak, és nem is igényli a szolgálataikat.

teljesen egyet értem azzal amit az Artisjus által kierőszakolt feudális jogdíjrendszerrel kapcsolatban írtál.
de lehet online zeneboltot az országon kívül is üzemeltetni magyarok számára. a szerver és az üzemeltető cég is lehet !magyarországi, attól nyugodtan szolgáltathat ide is. a UPC épp most emigrálta sat szolgáltatását Luxemburgba.

remélem lesz kubuntu alá is natívan mihamarabb

ezzel remélhetőleg nagyobb publicitást fog kapni a Jamendo és Magnatune is, és általában a CC szabad licences zenék és zenészek.

En meg mindig nem ertem h miert jo mp3-at venni.
Bar nekem facebookom meg twitterem sincs, szal nembiztos h emberszamba vagyok veheto ;D

Ez alapvetően jó hír. Mint mindenhol, itt is a részletekben lesz a lényeg. Legyen zene olyan előadóktól, akiknek szeretem a zenéjét, rámásolhassam ipod-ra, fizethessek átutalással / paypal-lel, lehetőleg legyen lossless (de minimum 320 cbr), vásárolhassak track-enként, mindezt Magyarországról. Úgyis ki akartam próbálni a következő LTS-t :)