ls -1TörténelemHUP adás-vételNépszerű témákNépszerű fórum témákHardverLinux Weekly NewsFreeBSD Project NewsOpenBSD Journal |
Egy középiskolai tanárnő betiltotta a Linuxot az osztályábanA The Inquirer egyik cikke szerint egy amerikai középiskolában az egyik tanulót HeliOS "open szósz" (ahogy a cikk említi) Linux terjesztése miatt vonta felelősségre tanárnője. A hölgy egy Windows által uralt világban él, alternatívát elképzelni sem tud. Elkobozta a srác lemezeit, majd levelet írt a disztribútornak, melyet Ken Starks blogjában idéz is. A tanárnő tájékozatlanságának köszönhetően a téli szünet után kellemetlen beszélgetésben részesülhet feletteseivel és a disztribútorral. Azt mindenki döntse el maga, hogy az eset vicces, vagy inkább szomorú...
»
|
KeresésNavigációBelépésHupWikiÁllásajánlatokHWSWFriss blogbejegyzések
HUP napi hírlevélLegfrissebb HUP videókLegfrissebb HUP képekLegfrissebb HUP dokumentumokSzavazásMit tudsz a B-tree struktúráról? Részletekbe menően ismerem a felépítését, funkcióját, határait és felhasználását. 11% Kevésbé ismerem, mint az első pontban, de hozzá tudok szólni a témához. 19% Használom, de nem ismerem minden részletét. 4% Hallottam már róla, minimális mértékben ismerem. 28% Egyáltalán nem ismerem. 33% Csak az eredmény érdekel. 6% Összes szavazat: 473
Új felhasználók
InformációKövess minket!Partnerünk |
Welcome to the United States of America, the land of the brain defected!
--
"SzAM-7 -es, tudjátok amivel a Mirage-okat szokták lelőni" - Robi.
ezt azért magyarországi ipcímmel nem mondanám, ill írnám.
lehet, hogy nem tudják a USAben, hogyan kell becsavarni egy villanykörtét a helyére, és azt sem, hogy inni vagy szürcsölve enni szokták e az open szószt, de az biztos, tudják hogyan kell jól élni.
ehhez képest magyarországon, mi hangzik el a kormányfő szájából? elkúrtuk... gyakorlatilag mindent, és még hazudtunk reggel, éjjel, meg este. és ki van még mindig kormányon? pedig ez az ominózus eset már több mint két éve volt.
életösztön nincs a magyarokban az biztos! innen szidni az amerikaiakat, kicsit nagyon komikus.
"de az biztos, tudják hogyan kell jól élni."
ROTFL.
Meg frankón tudnak olyan jelzáloghitelt felvenni aminek a fedezete az ingatlan jövőbeni értéke.
Most nem cumizna a világ 95%-a, ha a kedves amerikaiak nem b.sszták volna agyon a pénzpiacokat.
Meg az a sajátosan értelmezett demokrácia-terjesztés is az ő találmányuk, aminek következtében az emberek egyre jobban megtudják, mi is az a nemzetközi terrorizmus.
Ennek ellenere messze jobban elnek, mint mi.
while (!sleep) sheep++;
Mármint melyik réteg? Mert nincs olyan, hogy átlagamerikai. Nincsenek csodák: ott is van egy vékony felső réteg, egy középréteg, meg egy széles lecsúszott alsó réteg, akiknek még betegbiztosításra sem telik.
az 50-es és hatvanas években ez biztos így is volt. Most viszont nem így van. Úgy kb a nyolcvanas évek végétől kezdődően.
Ez egy kisse demagog kijelentesnek tunik nekem..
--
Bárki aki aritmetikai módszerekkel akar előállítani egy véletlen számot, az a bűn állapotában leledzik.
Akkor annyit mondok, hogy a jelenlegi tudasommal / vegzettsegemmel nem okozna problemat, hogy 25 evesen vehetek-e autot vagy sem.
while (!sleep) sheep++;
Az igaz. Csak tudogyulladast ne kapj vagy tord el kezed-labad. Merthogy az a kezeles is kozeliti egy kocsi arat...
Ott is hitelre veszik, itthon is veheted hitelre... Mi a különbség? :)
Az index cikke szerint (valós?), egy amerikai autógyárban dolgozó munkás átlagos órabére 70 dollár.
70*8*20*200 = 2.240.000 Ft bruttó havonta.
Voltam kinn az USA-ban, az árak pont ugyanolyanok, mint itthon.
Nem mindegy, hogy új Ford Mondeo-t veszel hitelbe, vagy 6 éves Suzukit...
Valóban, a mondeó szarabb ;)
Hehe nekem volt mondeóm, mondhatom nagyon meg voltam vele elégedve... ami a 70 dollárt illeti a dolog a következő, a GM-nek, Ford-nak és Chrysler-nek egy munkás (még az FDR idejében elfogadott Automotive Workers Union törvény miatt) óránként $73-ba kerül, ugyanez a munkás aki nem tagja az AWU-nak (ilyet a "Nagy három" nem alkalmazhat) és amelyek a Toyota, Honda, BMW, Mercedes stb. USA beli gyárjaiban dolgoznak átlag $44-ba kerülnek óránként. A Detroiti autógyárak nem azért mentek tönkre mert rosszul dolgoznak (azért ma senki sem megy tönkre a nagyok közül), hanem azért mert most már nem vizethetik meg a vásárlókkal azt a prémiumot mint azelőtt, mert most már az amcsi vehet Made in USA Toyotát vagy Hondát amely olcsobban árulja termékét mert nem kell neki számolni az AWU által politikai módszerekkel kiharcolt privilégiókkal mint a Detroitiaknak. Ez kb. ennyire egyszerű. És még véletlenül sem kapja a "Detroiti" munkás sem a $73 dollárt, sőt kevesebbet visz haza mint az aki a Hondánál vagy Toyotánál melózik, az igazi nyertes itt nem az AWU munkás, ő is vesztes, az igazi nyertes maga az AWU és a köré épülő gazemberek akik a munkásokat és azok helyzetét kihasználva harapnak le jó nagyot a tőkésektől a vásárlóktól és a termelő munkásoktól egyaránt.
+1 "annyiba kerül" a munkás, az nem azt jelenti, hogy annyit keres... Én belső elszámolási költségen a nettóm ötszörösébe kerülök... Ugye a cégnek a nettóm háromszorosába kerülök csak a bérem miatt. Erre jön az iroda, telefon, vízfej rám eső része, autó, stb. Kint még erre jön a szakszervezet mint másodlagos vízfej.
Üdv,
BaZso
Azon kivul, hogy ott feleannyiba kerul es ott negyszer annyit keresel ugyanazzal a munkaval mint itt, semmi. :)
Csak azert is fizetsz, amit itthon az adod tartalmaz(na, ha fizetnenk...)
Ott sincs kolbaszbol a kerites. Mondjuk nem laknek olyan orszagban, ahol egy tekintetert golyot kaphatsz a fejedbe. Az informatikus itthon is jol elhet, nem kell ahhoz kimaszni.
Csak azert is fizetsz, amit itthon az adod tartalmaz(na, ha fizetnenk...)
Hat igen, ugy vagyok en ezzel, hogy inkabb azert fizetek amit tenyleg hasznalok is....
ahol egy tekintetert golyot kaphatsz a fejedbe
???? nem tudom milyen tekinteted lehet....de egyebkent fogadni mernek, hogy az egy fore juto gyilkossagok szama kb. annyi NYC-ben mint Budapesten.
Egy másik cikknél már írtam:
Alex, a portugál tanárom pár éve települt vissza Brazíliába az USÁból, ahol 9 éves kora óta élt. (Most kb. 60).
Azt mondja, hogy mindent az ég világon hitelből vásárolnak vagy bérelnek.
Azt mondja, hogy amikor ide költözött, egy egész élet munkája után nem volt semmije, csak egy kevés ruhája.
Persze, jól élt. Volt autója is.
Nem, nem segédmunkás vagy kukabúvár volt, pszihológus diplomája van, és légi utaskísérőként dolgozott évekig, utána meg utaskísérőket tanított a légitársaságnál (AA azt hiszem).
Biztos vagyok benne, hogy hitelből Magyarországon is lehet venni autót 25 évesen. 0 kezdőrészlettel, 120 év futamidővel, jenben eladósodva :-)
Nem azt mondom persze, hogy nem kapnak több fizetést ugyanazért a munkáért, vagy hogy nem lehet jobban élni a mi munkánkból ott, mint mondjuk Magyarországon.
G
Még lehet 0% önrész/10 év futamidőre új autót venni, de már nem sokáig, egy cikk ezzel kapcsolatban.
ők minden különösebb erőfeszítés és áldozathozatal nélkül jutottak eddig olyan házakhoz/lakásokhoz, amikről az átlag magyar még csak nem is álmodhat. most a szívás 95%át megosztják a világgal, és még mindig jobban élnek, mint az átlag. a magyar életszínvonal persze még összehasonlításként is LOL. a demokrácia terjesztésnek és ennek a kis pénzügyi válságnak a hatása, hogy az olaj ára alig egy hónap alatt a felére zuhant, sőt alá. ennek is ők a legnagyobb nyertesei, a nagyobb országok között, ott a legtöbb az egy főre jutó olajfogyasztás. bár magyarországnak lenne olyan önző, csak a saját állampolgáraival foglalkozó kormánya, mint amilyen az amerikai kabinet!
Amerikát nagyon nehéz Magyarországgal összevetni.
Annak, hogy itthon nem keresünk annyit amennyit Amerikában, nem csak történelmi okai vannak, hanem mi is tehetünk róla.
Itthon munka helyett inkább az ingyenpénzt szeretik.
Mindenki tudja, hogy neki miért nem kell dolgoznia, a többi hülyének meg miért pont őt kell eltartania.
Életerős rokkantnyugdíjasokat látok magam körül és mozgássérülteket, akik nap mint nap elbicegnek a munkahelyükre dolgozni BKV-val.
Legutóbb az egyik kismama azon siránkozott, hogy ez a szemét kormány csak 27000 Ft GYES-t ad, a fizetése 70%-a (TGYÁS) csak 6 hónapon keresztül kapja, a családi pótlék, kelengye pénz, szocpol,... meg röhejes. Svájcban minden kismama 1800 eurót kap és nem érti, hogy ő miért nem kapja.
Siralmas mindaz, ami itthon van.
Ezt a szálat varrjuk is el itt, mert hiába kortyolgatom a kávémat, mindjárt lefordulok a székről az álmosságtól, amit ettől a témától kapok. :)
--
trey @ gépház
Kell egy kis spuri? Én már azt teszek a kávémba.
--
"Maradt még 2 kB-om. Teszek bele egy TCP-IP stacket és egy bootlogót. "
Spuri? Old school. Újabban a piko megy cöpiben. :)
--
trey @ gépház
Egen, oregszik az ember, valtoznak az idok.
Gyerekkent van ugye a tejeskave.
Kiskamaszkent a kave.
Egyetemista, foiskolaskent a spuriskave.
Kezdo dolgozokent a fenyeskave.
Idos dolgozokent a xanaxoskave.
Korai nyugdijaskent a viagraskave.
Oreg nyugdijaskent a cavingtonoskave.
Ebbol is latszik, hogy a kave orok...
--
"Maradt még 2 kB-om. Teszek bele egy TCP-IP stacket és egy bootlogót. "
???
Amit nem lehet megirni assemblyben, azt nem lehet megirni.
A sötétség süt az egész webhelyből...
nem is ertem miert volt veszteseges (lasd fooldal) ez a prima kottabolt ;)
- Use the Source Luke ! -
Meg megindítottak egy támadást a fantasztikus titkosszolgálatuk jelentésének birtokában, amiről kiderült, hogy hazugság volt. Bush nemrég vallotta be.
És szépen kitölti az elnöki ciklusát.
Valószínű, ha ilyen tv székház jellegű incidens van, a résztvevők hosszú ideig Guantanamo-i szállodájuk vendégszeretetét élvezi.
ironikus, amikor olyanok szakértenek amerikáról, akik még sosem jártak ott:)
"George bush spoke out against the invasion of Georgia today saying: "Russia has invaded a sovereign state...such an action is not acceptable in the 21st century."
Who said Americans can't do irony?"
http://www.sickipedia.org
Én speciel éltem ott kb 1 évet.
Amennyire érthetetlen nekünk az angolszász világ, pontosan annyira érthetetlen számukra a miénk.
Egyszer kimentem Angliába és elmeséltem nekik, hogy sajnos Magyarországon nem túl rózsás az élet. Rögtön azt kérdezték, hogy akkor mi a fenének vagyok még mindig ott Kelet-Európában, miért nem megyek Angliába dolgozni?
Jogos volt a kérdés, azóta Angliában nem panaszkodom. Elmondom, hogy tök jó itt Magyarországon és nem akarok oda menni dolgozni. Így legalább nem néznek mazochistának.
Az meg még ironikusabb, amikor olyan osztja az észt, aki kint volt két-három hetet és azt hiszi az adott országról, hogy mindent látott. De gondolom, Te tíz éve ott élsz! :)
Csillagásznak is csak az mehet, aki legalább 3 évet élt a Betelgeuse-n?
Az csak utazó újságírónak mehet.
Azert nem csak. Ha jol csinalja, akar meg a galaxis elnokeve is valhat!
--
I don't always dress in a T-shirt and jeans. Sometimes people give me awards, and I dress like a penguin instead. - Linus Torvalds
De csak ha van torolkozoje.
--
"Maradt még 2 kB-om. Teszek bele egy TCP-IP stacket és egy bootlogót. "
akkor elrontottam valamit :(
--
Peace, Love, Unity, Respect
Betelgeuse-ről jöttél, és kihagytad a lehetőséget, hogy csillagásznak menj? :)
Először felvilágosulni és aztán szórni a dumát... nem ártana tudni, hogy ez nem csak az USA által létrehozott szar, először is a dollár a "world reserve currency" ami kb. annyit jelent, hogy mindenkinek megfelel ha fejetlenül hozzák létre mert minden központi bank ezt tartaléknak tartva nyomtathatja a saját pénzét. Szóval az USA belső és külső nyomásnak egyaránt kivan téve. Különben is a központi bank létezlése (minden országban) az ami ehhez vezetett (nagyrészben). A "pénznyomtatás" és akármilyen (legyen az ingatlan vagy akármi) boom ennek csak a következménye, és teljesen mindegy, hogy én, te, amcsi, török vagy akárki kezében is van ez a rendszer az ami most történik kikerülhetetlen következmény. Szóval mindenki egyformán hobázható, mindenki valamit akar és kér semmiért (erről szól a politika erről szólnak a választások stb.) és ez a probléma magja és gyökere, nem az amcsik és nem is az, hogy hülyék vagy nem. Ők csak azért járnak a dolog élén mert messze a lagfejletebb és legdinamikusabb nálluk a piac, de ne legyen tévedés a mai világban a munkahelyek nagyrészét politikai módszerrel hozzák létre és mivel ezeknek a munkahelyeknek nincs semmi esélyük, hogy saját tömegüket vigyék egyetlen dolog amelyel életben tarthatók az adó és az infláció, ezért van az, hogy automatikusan inflációgerjesztő politika van mindenütt és ez vezet ahhoz, hogy a piac az része amely az adott pillanatban a leggyengébben kötött az égbe szökjön és ez az égbeszökés fokozza azt a politikát (infláció gerjesztés) amely létrehozta és amely élteben tartja és egy pillanatban amikor a teher túl nagy, vagyis amikor a fogyasztói része a gazdaságnak akkorára dagad, hogy a produktív része képtelen elviselni a terheket akkor jön ez ami most van, az összeomlás.
Kívánom, menjél élni oda a következő 2 év biztosan tanulságos lenne neked. Távolról minden szép.
én jól élek. nem panaszkodom. tudok jól élni.
:: by BRI.
:: config :: Acer TravelMate // Ubuntu Intrepid
:: tothab [a] gmail [pötty] kom
:: black rose immortal's weblog
Tegyük hozzá, hogy még...
ne tegyük hozzá. jelenleg nem látom úgy, hogy majd azt kéne mondanom, hogy "már nem".
:: by BRI.
:: config :: Acer TravelMate // Ubuntu Intrepid
:: tothab [a] gmail [pötty] kom
:: black rose immortal's weblog
elemi logika:
Az hogy hol elek mennyiben befolyasolja egy masik helyre vonatkozo allitasom igazsagtartalmat?
(Semennyire.)
Ettol fuggetlenul persze ott se mindenki hulye.
Nálunk ilyen nem fordulhat elő, mert a diákok se tudnak a linuxról...
Azért ez túlzás. Számtek suliban, ahova én is járok, mindenki tudja mi az(eltekintve 1-2 hülyét aki erre tévedt), valamivel kevesebb ki is próbálták és néhányuk szereti is.
Meg idén volt pl ubuntu előadás is...
Ezt így azét erős kijelenteni. Nálunk mindenki tudja mi az, a diákság egy része elsődlegesen használja is. Továbbá mégtöbben vannak akik legalább kipróbálás szintjén feltették már magunkak.
Egyébként a sulis gépeken XP/Ubuntu dualboot van.
Bye Bye Nyuszifül
Az én megfigyelésem az, hogy aki (jobban) ismeri a Linuxot, valahogy sok téren rögtön tájékozott(abb) is. Nem rémül meg azoktól a dolgoktól, amiket nem lehet csupán pár kattintással elérni. Hatalmas előny.
+1
+1
:: by BRI.
:: config :: Acer TravelMate // Ubuntu Intrepid
:: tothab [a] gmail [pötty] kom
:: black rose immortal's weblog
+1
http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=114498
Jogos, ott szebben ki van fejtve. En csak hirtelen kaptam a linket, es gondoltam, kozze teszem...
--
"It all keeps adding up / I think I'm cracking up / Am I just paranoid? / I'm just stoned"
/Green Day - Basket Case/
Tipikus pedagógus hozzáállás. Amihez én nem értek, azzal a diákoknak sem szabad foglalkozni, mert nehogy már okosabbak legyenek nálam...
Azt megértem, hogy egy pedagógus nem mutathatja magáról, hogy valamihez nem ért, mert akkor hiteltelenné válik. Ahány pedagógussal találkoztam, mind kitért azok elől a kérdések elől, ahol nem 100%-os a tudása és bajba keverülhet.
Mindenesetre a kitérés (jelenleg sajnos nem fér be a tananyagba...) és a diák büntetése más kategória.
Az, hogy Magyarországon a pedagógusok közé félnótásokat is fölvesznek, nem újdonság, de eddig azt gondoltam, hogy az USA-ban más a helyzet.
szerencsére csak középfokig. egyetemen már el szokás ismerni, hogy nem tud vmit egy oktató.
Hát igen, egyetemi tanárok között arányaiban sokkal több értelmes ember van, mint középiskolában. Mindenesetre én egyedül a BME-t láttam, ott nem voltak problémák.
Az is nagyon durva, hogy ha kirúgnak egy tanárt gyakran évekig nem talál utána állást magának. Amit tud, az semmire sem használható.
Én azt várnám, hogy az oktatók után kapkodjon azonnal az ipar, mert ők tudják a legjobban a dolgokat, ezzel szemben minden pont fordítva van.
Nálunk (középsuli) nem szokott ebből gond lenni. Ha a diák többet tud, azt a tanár úgy kezeli, hogy büszke arra, hogy ilyen diákot taníthat. Ha a tanár egy olyan információt szeretne mondani, amiben nem biztos, nem jut eszébe, vagy csak simán nem tud, megkérdezi azt a diákot, aki tájékozottabb a témában. Nem is tudnék olyan esetet mondani, amikor a tanár nem tudott valamit, amit a diák igen, és ezért a diákot érte volna valamilyen hátrány.
A középiskolát 13 éve fejeztem be. Akkor még az volt a jó oktató, aki jó pártember volt.
Az általánosiskolai tanáraim meglehetősen gyengén muzsikáltak, középiskolában már voltak jó tanárok is (a rajztanárom pl. művész volt), a BME-n meg elenyésző volt a hozzá nem értő.
Lehet, hogy azóta megváltoztak a dolgok. (Nagyon remélem)
Én egy picit régebben, és akkor sem volt ennyire fehér/fekete a dolog. Voltak jó tanárok, meg voltak, akik azért voltak jó tanárok, mert... A kettő halmaz nem fedte egymást, sőt... Volt olyan tényleg jó tanárunk, aki általában nyitott ajtó mellett tartotta a töriórát, mert az ablakot nem lehetett nyitva tartani az utca zaja/füstje miatt. Volt viszont olyan téma, amikor nem... Pl. akkor, amikor a Panoráma sorozatban megjelent Románia útikönyv került szóba, meg az, hogy hova lehet vinni, meg hova nem...
Te nem számoltál el valamit?
Ha 13 éve fejezted be a középsulit, akkor az 1995-ben kellett legyen.
Vagyis még ha esetleg technikusnak tanultál volna 5 éven át, akkor is a rendszerváltás után kezdted az egészet.
Én 1992-ben érettségiztem. Elsőben se volt már semmi olyan, hogy valaki jó pártember volt-e vagy nem, (akkor még év elején megkérdezte valami aktivista, hogy ki akar belépni a KISZ-be, egy srác jelentkezett is az osztályból).
Később viszont már (a tanárok körében is) ment a rendszerváltozás hangulata.
Ha nálatok pártkatonák voltak, akkor bizonyára elírtad az évet.
G
Én is '92-ben érettségiztem, így ki lehet számolni, hogy 89-ben kezdtem. Honvéd kollégista voltam és felvételin kekeckedtek, hogy miért akarok én katonatiszt lenni a Magyar Néphadseregben, amikor az édesapám nyugaton, a kapitalista Ausztriában dolgozik. :) Kérdezte ezt tőlem az akkori felvételiztető nevelőtanárom, akinek akkor még tanár elvtárs volt a megszólítása (a hivatalos dolgok ellenére nagyon jó fej ürge). Jött a rendszerváltás. A tanár elvtársból tanár úr lett és édesapámmal hozatott az autójába autós magnót a "sógoréktól". :)
Szóval voltak még érdekes dolgok a végjáték idején is... :)
Ja! A történet vége csak annyi, hogy mivel nem indult hajozó szak a repülőműszaki főiskolán abban az évben amikor mi végeztünk, angolosan távoztam három év után. Így hát lettem informatikus. Ma már úgy érzem, hogy jobban jártam vele. :)
Aki tudja, csinálja, aki nem tudja, tanítja. Persze vannak kivételek, de nem minden jó képességű ember hajlandó belső indíttatásból lényegesen kevesebbet keresni, mint az iparban tudna. Az iskoláknak meg kevésbé számít, hogy milyen a színvonal. A pénzeket nem az alapján osztják nekik, hogy mennyire hasznosak, hanem létszámra.
"...de eddig azt gondoltam, hogy az USA-ban más a helyzet."
http://cikii.blogspot.com/2008/08/no-comment.html
Ps.: az a 4. pont üt... ;)
Azé az ciki, hogy ezek szerint az Apple-t sem ismeri. :)
Ha ez komoly, én elkaparom magam.
Nekem az első pont a kedvencem. Ez olyan sírva nevetős.
Bye Bye Nyuszifül
"Ez olyan sírva nevetős."
Mint ahogy az is, hogy valaki ránézésre fake képen pörög ;)
--
trey @ gépház
Jól van na :P
Bye Bye Nyuszifül
ehhh trey, te mázlista!
biztosan a java mikulás lobbizott titokban:)
http://cikii.blogspot.com/2008/12/blog-post_3899.html
Ha így nem látod, mentsd le a képet, nagyítsd ki és nézd meg a betűk körvonalait. Szerintem fake. Szerintem a nő is az rajta.
--
trey @ gépház
Nem látok rajta szelepet.
Lehet, nem szoktam nagyítóval nézni képeket, de felnagyítottam, és télleg fura.
Mindenesetre émmá nem csodálkozok semmin ami USA, mióta elpárolognak az eltérített utasszállítógépek a Pentagon környékén... :)
http://www.ratemyeverything.net/image/10711/2/Innovative_Teacher.ashx
Utána megnéztem ezt is, meglepő a bal felső részen a hasonlóság a betűk környezetében. És ez tutira nem fake.
Ps.: Tessék, itt van felnagyítva, ugyanolyan jellegű pixelek vannak a fehér betűk körül.
http://kepfeltolto.hu/i/?310702
A fenti kep egyertelmuen fake, eleg csak megnezni a betuket. Pixelre pontosan ugyanugy nez ki. Nincs olyan ember, aki egy tablara kretaval bitre ugyanugy irja fel a 'We are'-t.
A no valoszinuleg nem fake, egy sima tanarno, csak fotosopban letoroltek a tablat.
Szimpla fanatizmus. Felsőbbrendűség-érzet. Az ilyenekből mindig jó tömeggyilkosok lesznek :-)
Al Gore - An Inconvenient Truth
Emlit egy tortenetet, melyben egy diak vizsgalgatva Afrika es Del-Amerika partvonalat, kerdi a tanart hogy azok valaha illeszkedtek-e (Did they ever fit together?)
A tanar badarsagnak titutalta a dolgot. Kesobb a Bush kormanyban tudomanyos tanacsadoi allast kapott.
:D Nagy az Isten állatkertje... :D
--
Coding for fun. ;)
Szomorú, hogy ilyen hülyeségre képes valaki.:D
De legalább most már ő is ismerni fogja a linuxot.:)
Nálunk annyi a különbség, hogy a tanárok hallottak a Linuxról, de baromságnak tartják és tanítják, mert nincs benne explorer...
Tévedsz. Nem a blogjában, hanem a bog-jában idézi ezt Starks. (Ahogy a cikk említi...)
Trey-nek mondd, en azt irtam az eredeti post-omban, hogy "mocsaraban"...
--
"It all keeps adding up / I think I'm cracking up / Am I just paranoid? / I'm just stoned"
/Green Day - Basket Case/
Az igazi hithű patrióta amerikai szerint a Linux a terroristák operációs rendszere. Használata romlásba dönti Amerikát, erkölcstelen. Délen legalábbis biztosan.
"Jegyezze fel a vádhoz - utasította Metcalf őrnagy a tizedest, aki tudott gyorsírni. - Tiszteletlenül beszélt a feljebbvalójával, amikor nem pofázott közbe."
Kellene egy Blikk kategória is :-D.
Sztm ez egy jókora mediahack a "Helios project" "tollából".
Mindenesetre sok sikert nekik, marketingből jeles :-).
hehe +1
--
1&2
Szerintem szomorú.
Sajnos a világban nem az IQ uralkodik az emberek felett, hanem az emberek uralkodnak az IQ felett.
Az IQ egy konstans. 1000 eve valamivel jobb volt az 1 fore eso arany mint napjainkban.
Egyetemista koromban almodoztam arrol, hogy emigralok. Elobb Amerika, majd Ausztralia volt tervbe. Vegul parszor voltam tobb honapig Nemetorszagban, most mar csak akkor mozdulok el Erdelybol ha nagyon muszaj. Magyarorszagra kb felevente jarok, az utobbi idoben egyere jobban gyozodok meg arrol, hogy itthon jobb nekem mint az Anyaorszagban.
Egyeduli hely ahol eddig normalisan bantak velem az Nemetorszag volt, sajnos annyira plasztik elet van ott, hogy nem volt kedvem ottmaradni. Tul tokeletes nekem ami ott van.
FeZo
Ausztrália is érdekes hely: http://hvg.hu/Tudomany/20081211_lelki_serules_trauma_tanulo_pszichologia.aspx
Szerintem leginkább szánalmas.
+1
+1 az ilyen "amerikai...." híreknek mindig.
----
Hol van a kígyónak farka? Minek annak az a nagy karkötő?
Amit tiltanak az még izgalmasabb a diákoknak.
misem jellemzi jobban az atlag hup olvasot mint az h ebben a threadben 62 hozzaszolas van mig a technikai threadekben jo ha 10-20
lassan osszefesulhetjuk a velvet userbazsist a huppal csak h ne kelljen ket helyre regisztralni
hmm, ez lehet jó ötlet :)
--
"SzAM-7 -es, tudjátok amivel a Mirage-okat szokták lelőni" - Robi.
Minek kellene több hozzászólás a technikaiakba, hiszen a legtöbbjét rögtön megoldod te átlagon felül. Az átlagnak meg marad a "trollkodás". Eh...
Ez valami olyasmi lenne, mint az Eltés bölcsészlányok és Ubuntusok közös rendezvény, amit az egyik release partyn kitaláltunk? ;)
Feltetlenul szoljatok, ha szervezodik... :)
Btw. teljesen egyet ertek a thread-indito hozzaszolassal, maga a post is azert jott letre, hogy ezt teszteljem. Es bevallom oszinten, jo ideje a szakmai hireket csak olvasom, es tanulok belole, a flame-gyanus cuccokhoz meg erdemes hozzaszolni - szorakozaskepp... ;)
--
"It all keeps adding up / I think I'm cracking up / Am I just paranoid? / I'm just stoned"
/Green Day - Basket Case/
De ez minden normálisan szocializált ember számára természetes. :)
Mármint minden ilyen cikkekhez hozzászólni szórakozásból és bölcsész csajokat tolni. :P
,,A hölgy egy Windows által uralt világban él, alternatívát elképzelni sem tud. Elkobozta a srác lemezeit, majd levelet írt a disztribútornak''
Fura ez. Azzal tisztában volt a hölgy, hogy szoftvert terjeszteni így (általában) illegális, azzal nem, hogy vannak szabadon terjeszthető szoftverek is. Aztán tisztában volt vele, hogy kinek kell írni ezzel kapcsolatban.
Beírom a google-be, hogy 'helios linux', és tizesével jönnek a találatok, hogy free, open source, free to copy, stb...
Gondolom az illető tanárnő tekintélyén is nagy csorba esett ezek után. A történet inkább szomorú, szerintem.
--
Keep it simple, stupid.
Lehet, hogy megsem mediahack?
http://www.austin360.com/blogs/content/shared-gen/blogs/austin/digitalsavant/entries/2008/12/11/breaking_local.html
feny az alagut vegen?
"Nevertheless, there’s a bit of a silver lining in the story of how an angry e-mail could rile the entire Linux world: on Saturday, Starks says, he has been invited to install the Linux operating system on Karen’s home computer."
Szerintem is ez a megfelelő hozzáállás. Nem kell elitélni feltétlenül, hanem segíteni neki, inkább jöjjön ki pozitívan az egészből és ismerje meg a linuxot.
---
http://blaselinux.extra.hu
"Due to the current financial crisis facing the world at the moment, the light at the end of the tunnel will be switched off to save on electricity costs, until further notice."
--
"It all keeps adding up / I think I'm cracking up / Am I just paranoid? / I'm just stoned"
/Green Day - Basket Case/
Erdemes elolvasni a blog kovetkezo bejegyzeset is.
Sot, esetleg feltenni kulon hirkent is. Foleg, ha Ken ma felteszi a Linuxot a tanarno gepere...
A slashdoton is fent volt mar egy hir a folytatasrol.
Nem is az a legnagyobb baj, ha o mondjuk _ertelmetlennek_ latja a Linuxot ("mindenhol windows van ugyis", "en azt ismerem", stb), hanem olyan kijelenteseket tesz, hogy illegalis, erkolcstelen, stb, ami azert teljesen mas jellegu, mint azon vitatkozni, hogy ki mit szeret, hasznal, stb. Es ugye mivel o tanar, ez meg fokozotabban veszelyes dolog, hiszen fiatalokat tanit. Akar be lehetne perelni hitelrontasert is, hiszen X db gyereknek nem a velemenyet adta elo feltetlen, hanem megtiltotta nekik a linux hasznalatat kvazi, es valotlan allitasokat tett (az, hogy velemenyt mond - "szerintem ez nem elterjedt/nincs ertelme" az meg kevesbe lenne problema).
Amerikai Egyesült Államok: a határtalan lehetetlenségek országa.
Bocs mindenkitől, de én azt mondom, hogy még több ilyen hír kéne.. Miért?? Hogy végre elterjedjen a Linux híre ( Média ), és hogy végre észrevegyék, hogy van világ a Microsofton kívül is.. Ráadásul talán a tanár is rájönne, hogy mégse akkora hülyeség ez a Linugz, és nem csak az elvetemült kelet ( Kína, Oroszország ) használja az ilyen rendszereket hogy a saját pénztárcájukat kímélje...
____________________________________
Az embert 2 éven át arra tanítják hogyan álljon meg a 2 lábán, és hogyan beszéljen... Aztán azt mondják neki: -"Ülj le és kuss legyen!"..
Ja, az átlag amerikai éve szinten 5 (öt) nap szabit vesz ki. Te hogyan állsz ebben a kérdésben? Ez csak egy példa, hogy nem fenékig tejfel az élet ott sem.
en sem vettem ki tobbet ebben az evben, mert kotetlen munkaidom van, es nem volt ra szuksegem
most jol ra is b...tam, mert felszamoljak a cegunket, igy december vegeig mar csak minusz ket napot kell bejonnom dolgozni...
vicces && szomorú
:: by BRI.
:: config :: Acer TravelMate // Ubuntu Intrepid
:: tothab [a] gmail [pötty] kom
:: black rose immortal's weblog
Hajjaj. Áron, Áron te kis gpl huszár. :)
"He is a brilliant kid and he's learned more using Linux than he ever did using Windows."
:)
Szerintem mondjuk szomorú a történet. Amerikában miért HeliOS? Miért nem Fedora, vagy CentOS? :D
>>: sys-admin.hu :<<
Végülis semmivel se durvább ez azoknál a Linux fanatikusoknál, akik hasonló baromságokat mondanak a Windowsról, fogalom nélkül... :)
Ühüm.. valamint elveszik az xp telepítőket és levelet írnak Ballmernek, hogy a Microsoft az illegális tevékenységet folytat. Aham..
>>: sys-admin.hu :<<
Nem Ballmernek írnak, hanem treynek, hogy tiltsa ki a szemét, renegát tagokat ;)
Én betiltanám a középiskolai tanárnőket.
init();
Én csak huszonkilenc felett. Illetve kötelezővé tenném nekik (szelektálás után) a miniszoknyás kosztüm használatát magassarkú cipővel és alanyi jogon kapnának előfizetést a myfirstsexteacher.com-ra, amiből tanulva össze tudják állítani a nemzeti alaptantervet. :)
lol
---
/* No comment */
Ketchup elementál megidézése a sajt síkra
Azt hittem viccelsz, de nem. Van ilyen oldal :D
--
Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.
Egyébként valóban csak vicceltem, de tényleg van ilyen oldal. Én azt tanultam, hogy ha véleményt alkotok, akkor jelöljek meg forrást is, amiből kialakítottam ezt a véleményt. :)
Mondjuk lejebb láthatod, hogy van aki vérig lett sértve. Gondoltam, hogy valamelyik pedagógus vagy hozzátratozója be fog szólni.
Van egy rokonom, aki úgy 35 éve tanít középiskolában. Ő szokta mondogatni a saját kollégáira, hogy a "tanerő a legelcseszettebb állatfajta a világon". Erős önkritikával bír az úriember. Becsülendő. :)
Ettől függetlenül én nem sértésnek, csak viccnek szántam, amit leírtam. Minden tiszteletem a harminc feletti aktív tanárnőké. Meg persze egy kicsivel több a harminc alatti, miniszoknyás... XD
Köcsiöcsi, ezt légyszíves a feleségemnek mondd el, aki 29 fölötti, középsuliban tanít (most épp a második lányunkkal van itthon), és szeretik a tanítványai -- miniszoknyáról való álmodozás nélkül.
Én meg betiltanám az ilyen barom köcs... kölyköket, menjenek kapálni-kaszálni, szántani meg aratni, oda valók...
Drága zeller barátom! Humorérzéked a nullával egyenlő. Csókoltatom a feleséged kezét. Sok sikert kívánok neki mind a gyermekneveléshez, mind a munkájához!
Ja, Kicsiöcsipöcsi! 35 vagyok, úgyhogy nem hiszem, hogy megengedhetnéd magadnak ezt a fajta személyeskedést. A frusztrációdat meg ne itt éld ki, hanem szedd elő a Hahota című régi-régi kiadványt, hátha megérted, hogy mi a különbség a vicc és a valóság között!
Javaslom még felütni mondjuk a Wikipediát az emoticon/smile címszónál. Segítek, jó?!
http://en.wikipedia.org/wiki/Emoticon
Ha lehet, akkor itt hagyjuk abba, míg trey ki nem vág!
További szép napot!
Természetesen abbahagyjuk, minthogy én vagyok az idősebb, úgyhogy tegezhetsz :-P (Hahota rendben, ha jól tévedek, a 2. hiányzik csak, de majd utánanézek...)
A kézcsókot átadom, ha lesz sörözés, akkor behajtom rajtad B-{)> de lehet, hogy a páromat :-)-B is viszem, és ő fogja megtenni -- bár az előbbi megoldáson jobban mulatna a t. közönség.
Na, látod, így kell ezt csinálni! Remélem nincs harag... :)
A Hahota másodk számát pedig megpróbálom neked megszerezni. ;)
Nincs harag, gondolom a részedről sincs -- a Hahotával kapcsolatban várj, mert az ugyan biztos, hogy egyet nem tudtam megvenni annak idején (kevés jött a suliba, és nekem már nem jutott...), és csak saccolom, hogy a második szám volt -- a gyűjtemény viszont a szüleimnél van, oda meg valamikor az ünnepek alatt fogunk eljutni, ha minden igaz. (Kézcsók átadva.)
Tisztelt Zeller Úr!
Azzal ugye egyetért hogy a fiatal serdülő hormonokkal telített ifjúságot jobban meg tudja fogni egy miniszoknyás tanerő mint egy "kiöregedett" véncsont. :-) Természetesen nekem is sok tanárom volt és ezek közül nem mindig a fiatal volt a nyerő ha a tanítás szinvonalát nézzük, de azért a látvány néha kárpótolta az embert a hiányosságokért :-)
--
Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.
Én inkább azt a kérdést tenném fel, hogy milyen jogon gyakorolhat az iskola és ennek fügvényében a tanár olyan dolgot amelynek semmi köze az oktatáshoz és milyen jogon tilthat be olyan dolgot amely nem okozhat senkinek sem kárt. Na ebben kérdésben és a mindenben beleavatkozó, saját véleményüket mindenkire kényszerítő (akár törvénybe foglaló) úgynevezett Nanny-state világban van a válasz.
Különben baromi hülye ember lehet, én nem elbeszélgetnék vele, hanem kirugnám mint a szart, hiszen ez nem más mint szándékos sérelem.
a slashdoton van folytatasa hirnek, tovabb arnyalva a kepet.
- Use the Source Luke ! -
Ha most nagyon ki akarnánk csavarni a dolgot, akkor mondhatnánk, hogy nálunk meg a mindenkori szaktárca és a mindenkori kormány kényszeríti a M$-Fos-t nebulóinkra?
Ha úgy vesszük itt nem tiltották be a Linuxot, csak mást KELL használni!
Ez pontosan így van. Ki van csavarva. Nem teljesen igaz az irány amit így bevettél. Összetett keményen, hogy a társadalom igényli e az ms termékeket, vagy csak az ms erőszakolja a társadalmat. Jelenleg úgy nézne ki, hogy ha a kormányzat erőltetné a free softwerek használatát az lenne beavatkozás. Inkább választja a jogkövetést (mert ugye használják az iskolában, pedig nincs előírva a használata) valamint az épp aktuálisan ott ülőnek anyagi érdeke is fűződik hozzá így aztán kényelmes. Az ms kizárása illetve a mostani helyzet azonnali felszámolása ugyanúgy versenyjogi illetve a továbbhasználat miatt licenc problémákat vetne fel, és ez is visszahullana rá.
Igen, túlcsavart. Viszont az iskolás lurkó idehaza sem döntheti el, hogy mondjuk Ubuntun szeretne Openofficeszal szöveget szerkeszteni, vagy XP-n a Worddel. Az utóbbi ugye kötelező, a másikon ugyan nem tilos, csak éppen nem azt tanítják és több esetben nem is fogadják el.
Nagyon buli, hogy minden ilyen hírnél jön M$ meg Gyurcsány.
"no video codec le a win32vel", de "Gentoohoz lehet meg tul fiatal vagy"
Ha ez nekem lett célozva, én nem emlegettem a Ferikét. Sőt igazából nem is érdekel.
Az viszont tény, hogy itthon is túlerőltetett a közoktatásban az MS termékek használata.
Én nem azt mondom, hogy ne tanítsák, vagy ne használjuk. Csak szerintem nem ártana kitekinteni más megoldások felé is.
Hint: hasznald a threaded megjelenitest, es rogton latod, hogy ki kinek valaszolt.
"...cirkuszt a nepnek..." ;)
--
"It all keeps adding up / I think I'm cracking up / Am I just paranoid? / I'm just stoned"
/Green Day - Basket Case/