[pol] Izrael, USA vs. Irán háború #01

Fórumok

Állítólag kitört egy újabb háború, vagy legalábbis valamiféle különleges katonai művelet. Források:

Donald Trump szerint négy hétig tarthat az iráni háború – Európa is csapásra készül https://index.hu/kulfold/2026/02/28/iran-egyesult-allamok-izrael-tehere…

Emiatt támadta meg Izrael és az Egyesült Államok Iránt - https://index.hu/kulfold/2026/03/02/iran-egyesult-allamok-atomprogram-atomfegyver-dusitott-uran-nemzetkozi-atomugynokseg/

Ami ténynek látszik, hogy a csapásokat Izrael és az USA kezdte, és Irán úgy válaszolt, hogy a térségben több országban is támadta az USA és NATO-béli szövetségeseinek támaszpontjait: https://444.hu/2026/02/28/az-egyesult-allamok-es-izrael-megtamadta-irant néhány idézet ebből a cikkből témaindítónak:

"A teheráni rezidenciájában érte a légitámadás a 86 éves Ali Hámenei ajatollahot, akit holtan húztak ki a romok alól." - 4chan-en azt olvastam, hogy egyáltalán nem bújkált, lehetséges, hogy mártírrá akart válni.


"Leállt a Közel-Kelet egyik legnagyobb olajfinomítója Dróntámadás miatt hétfőn leállt Szaúd-Arábia legnagyobb olajfinomítója"

"Dróntámadás a magyar katonák kurdisztáni bázisa ellen is"

"Ciprusi támaszpontra is iráni Sahed támadhatott, evakuálások és iskolabezárások a szigetországban"

"Lezuhant egy amerikai F-15-ös Kuvaitban, támadás az amerikai nagykövetség ellen"

"Irán nem tárgyal az Egyesült Államokkal"

"80 dollárt súrolja az olajár az iráni háború miatt"

"Az amerikaiaknak csak a negyede támogatja Trump akcióját"

"Erős robbanások rázták meg Teheránt, a titkosszolgálati minisztériumot is találat érte"

Tegyék meg tétjeiket, hogy mi az oka, meddig fog tartani, mi lesz az eredménye, melyik államok keverednek még bele, satöbbi! Kulturált kocsmai beszélgetést várok egymás anyázása nélkül a tényekre és véleményekre koncentrálva!

Hozzászólások

én úgy tudom hogy az Illegális És Indokolatlan Háborúkat szankcionáljuk

soha többé meki meg linux

Én már csak azt várom, hogy az oroszok - megismerve az legfrissebb újbeszélt - megelőző csapásra nevezik át a már amúgy is régen elrongyolódott "különleges katonai művelet" kifejezést.

Nem kell a "[pol]" megjelölés, mert 1. a topik a flame szekcióban van, 2. a címéből egyértelmű a tartalma jellege, valamint 3. a sokdiplomás analfabétáknak úgyis mindegy, mit írtál oda.

:)

Én Orbán helyében elfogadtam volna Magyar Péter javaslatát: oké, menjünk együtt, te elintézed, hogy megnézhessük én meg viszlek magammal.

Együtt repülünk a Hungarian Air Force gépén, te meg én, barátom, én hozom Szijjártót, te meg hozhatsz egy kibicet, csak Evelynt nem, fiú legyen, mert az ulti komoly dolog.

"80 dollárt súrolja az olajár az iráni háború miatt"

Ugye a csúszóár konstrukció miatt az áremelkedés most pont addig a két-három hónapig nem érintene bennünket, ameddig országunk ellenzéke szerint meg nem javul az a fránya Barátság Ukrajnában. 

Affenemegette, ezt aztán jól kiszámolták az oroszok, amikor szarrá bombázták az egészet, hogy egy hónap alatt se sikerüljön megjavítani.

Milyen jó, hogy tagjai lettünk a BékeTanács-nak (Board of Peace). 
 

"Tekintettel arra, hogy az Önök országa úgy döntött, hogy nem adományozza nekem a Nobel-békedíjat azért, mert több mint 8 háborút megállítottam, már nem érzem kötelességemnek, hogy pusztán a békére gondoljak" - fogalmazott Trump a norvég miniszterelnöknek címzett üzenetében."

!!!!4!!4!

háború gazdasági hatása:

Egy Európába tartó LNG.tanker menet közben megfordult Kínába viszi inkább a gázt.

Az európai gáz ára 1 hét alatt 66%-al emelkedett. Katar az EU gáz szükséglet 20%-at adja leállította a LNG terminált, nem folytatja a gáz cseppfolyósítását - így az eladás, hajóba áttöltés is szünetel.