Érintőképernyős okostelefon esetén milyen billentyűzet?

Címkék

szoftveres qwerty
48% (304 szavazat)
hardveres qwerty
27% (169 szavazat)
csak az eredmény érdekel
26% (162 szavazat)
Összes szavazat: 635

Hozzászólások

(*) szoftveres qwertz

--
trey @ gépház

Szerepeljen az előhozható karaktertáblázatban smiley-készlet is. :-)

Attól függ. 3" alatt fizikai mindenképpen, 3,5"-nál már a szoftveres is elég nagy tud lenni (azt hiszem, ekkora pda-m nem volt, plusz azt sem tudom, hogy a kapacitív multitouch hogy viselkedik). Legalábbis az én ujjaimnak. Most 2,8"-os van, ezért a fizikait használom inkább, vagy rövidebb szövegnél szoftveres, de a klasszikus telefon billentyűzet.

Szerettem volna hardveres qwerty billentyűzetet, de azokat gyengébb telefonokba tették, az erős/nagy kijelzős telefonokhoz nem nagyon volt qwerty, amihez volt, azt errefelé nem árulták (például Samsung Epic 4G).

A 4.3" méretű Desire HD egy kompromisszum, elég nagy ahhoz, hogy tudjak gépelni, elég combos ahhoz, amit szerettem volna, de jobb lenne fizikai billentyűzet. :)
--
http://wiki.javaforum.hu/display/~auth.gabor/Home

Azert annyi erofeszitest tehettel volna hogy utanajarj az MSM7230-nak, ami bizony snapdragon proci. ( Eleg lett volna csak mondjuk a megefelelo Wikipedia szocikket tanulmanyozni) Ujabb generacios cucc leven 800 MHz-en siman tudja azt a teljesitmenyt amit a "klasszikus" desire-ben talalhato 8250 1G-n hoz. (ujabb generacio, kisebb csikszelesseg, ujabb GPU, kisebb teljesitmenyfelvetel)

http://gpsforum.hu - Navigációról szájkosár nélkül

Gondolom azért ad az összes teszt fele-kétharmada teljesítményt a Desire Z-re, mint a Desire HD-re, és nyilván a gyártó is ezért mondja, hogy nem erős a hardver. Ha megnézed, akkor egy Desire HD-ben (8255) pont ugyanúgy 45nm a technológia, azonos generáció, azonos a GPU... csak más az órajel és ez erősen kijön a teszteknél és a használatnál is.

A Snapdragon családot valóban elírtam, abban a tekintetben fogalmaztam rosszul, hogy a Desire Z-t a Desire HD-vel vetettem össze, de ezt nem írtam le konkrétan.
--
http://wiki.javaforum.hu/display/~auth.gabor/Home

Hat nem tudom, igaz en nem probaltam meg vegeselem-modelleket szamittatni a telefonommal vagy seti@home-ot, se 3d animaciokat nem renderelek rajta, a mindennapi hasznalatban meg inkabb meg underclockolom is, hogy meg tovabb birja az akksi egy feltoltessel, de akinek erre van merevedese, annak lehet hogy valoban csak a DHD teljesitmenye a megfelelo, meg egy genetikai beavatkozas hogy 30 centis arasza legyen. es fel kezzel is tudja hasznalni a telefonjat. A DZ teljesitmenye annyival gyengebb egy DHD-hez kepest amennyivel kisebb az orajele, cserebe viszont siman elfut 1 napot normalis hasznalattal egy feltoltessel, ami a DHD-rol nem igazan mondhato el ugyebar, meg utangyartott nagyobb nevleges kapacitasu akksival se mindig.

Webezesre, levelezesre, engribördszre, az MSM 7230 teljesitmenye is boven eleg, aki meg e-penisz novelesre hajsznalja a telefonja szamitasi teljesitmenyet az jarjon pszichomokushoz inkabb. Lehet, hogy az nalam a problema, hogy nem teszteket futtatok a DZ-men, hanem hasznalom, ezert nem tunik fel milyen "szar" is a szamitasi teljesitmenye?

A gyakorlati tapasztalat viszont az hogy normalis, mindennapi hasznalatra meg egy MSM 7227 (ZTE Blade, Motorola Defy) teljesitmenye is megfelel, pedig az boven lemarad a 7230-tol is. Azokrol nem is beszelve, akik az elozo generacios snapdragont tartalmazo "mezei" Desirevel vannak el nap mint nap teljesitmenyproblemak nelkul.

BTW kerestem a gyartonal a DZ leirasanal azt, hogy "nem eros a hardver" de nem talaltam. Adnal ra egy linket esetleg?

http://gpsforum.hu - Navigációról szájkosár nélkül

És meg kell indokolni erősen, hogy jó választás volt... és ezen öntömjénezés és fikázáshalom után...

Megindokolni? NEKED?! Jabocs, nem tudtam, hogy szemelyesen Napoleon... Maaaaargiiit! Nooormaaaliiiis?! Az hogy ha valotlansagokat allitasz, (a koznyelv ezt nevezi hazudozasnak, bar en felteteleztem, hogy nem tudatosan teszed) mas meg ramutat, az nalad mar ontomjenezes meg fikazashalom? Tenyleg fordulj szakemberhez meg mielott elkezdesz artatlan jarokeloket meszarolni az utcan szerintem.

Tortenetesen volt mar SGS-em, es abban a szerencses helyzetben voltam, hogy mielott eldontottem hogy DZ vagy DHD, mindkettot tesztelhettem egy jo ideig. Ugyhogy pontosan tudtam hogy miert azt vettem meg vegul amelyiket. Nekem mar az SGS merete sem volt kenyelmesen kezelheto 1 kezzel, es marha sokra mesz a 4.3-as kepernyovel ha egyreszt a mai akkumulatortechnologia mellett lehetetlen elfogadhato ideig ellatni energiaval normalis meretu/sulyu akksival, masreszt a kepernyo 2/3-at elfoglalja a virtualis billentyuzet ha irni kell. Ezert nem lett vegul DHD-m erosebb proci ide, tobb ram oda.

Egy csucskategorias muszaki cikk mindig kompromisszumok osszessege. Azok a kompromisszumok amiket a DHD eseteben kenytelen volt megkotni a HTC, szerintem kevesbe vallalhatok mint a DZ eseteben megkotottek. Ha ez neked fikahalom, ontomjenezes vagy patakvér, hat lelked rajta, en konkretan lesz@rom. (Es ezt ertsd szo szerint - Latod mire nem jo egy fizikai qwerty? Segitsegevel bizonyos elkerulhetetlen reggeli holtidoben joval kenyelmesebben irhatunk ilyen teljesen ertelmetlen hozzaszolasokat.)

http://gpsforum.hu - Navigációról szájkosár nélkül

Gyengébb? Gyengébb. Pont. A többi szubjektum.

OK elismerem, a telefonod "erosebb", nagyobb az e-peniszed, oblithetsz. Az meg hogy normal hasznalt mellett ha nincs modod tolteni napkozben is telefon nelkul maradsz a nap vegere szubjektum. Ertem en, vilagos mint a nap.

akkor miért sírtál három bekezdést ismét?

Mert marhara raertem reggel a slozin ulve a "gyenge" QWERTY billentyuizetes DZ-met hasznalva. Te jo esellyel nem fogsz 3 bekezdest irni bivalyeros 4.3-as tapiqwertyvel, plane ha nem vittel magaddal tartalekakksit :-P
Masreszt azert mert - veled ellentetben - szeretem ugy indokolni az allitasaimat, hogy megalljak a helyuket egy vitaban, de belatom folosleges volt, vitat veled lehetetlen folytatni.

http://gpsforum.hu - Navigációról szájkosár nélkül

Olvasd vissza, hogy mire mit írtál, ok? És milyen hangnemben, ok? Kezdve a személyeskedésen, át a sértegetéseken, majd megérkezve a másik közvetlen lehülyézéséhez. Én ezt nem tudom se vitának, se alátámasztott indoklásnak betudni, csak bő lére eresztett fröcsögésnek és önigazolásnak...
--
http://wiki.javaforum.hu/display/~auth.gabor/Home

Franko, egyikotok se volt jobb a masiknal ebben a szalban. Nem erdemes az ilyet etetni, en igyekszek az ilyen szalakat 2-3 pengevaltas utan kieheztetni. Mondjuk, nekem se mindig sikerul, de sokszor igen.

Mindenki azt a telefont fogja isteniteni, amelyiket eppen hasznalja, az emberi hiusag mar csak ilyen fura allat. Ha nem kinlodnek azon, hogy mar az Adobe Readert is nehezen futtatja a G1-em, akkor en is istenitenem.
--

Ki oda vagyik, hol szall a galamb, elszalasztja a kincset itt alant. | Gentoo Portal 

Szofveres maszatolódik. Hardvereset nehéz eltalálni + be is kell nyomni. Végülis szofveresre szavaztam.
---
O Fortuna! Velut luna! Statu variabilis! --- műűvelt aláírás http://bit.ly/gut42V

Egyertelmuen hardveres. Nem veletlenul varakozik ram turelmesen egy ilyen telo a postan. Kedden megyek erte.
--

Ki oda vagyik, hol szall a galamb, elszalasztja a kincset itt alant. | Gentoo Portal 

csakis szoftveres qwerty ; a telefonomat csak az email-ek ellenorzesere hasznalom, emailt szinte csak akkor irok mobilrol, ha a notebook-om lemerult, havonta max 15sms, beszelgetes csak specialis esetekben,

szoftveresnél nálam sajnos alapeset, hogy 1 ujj = 3 gomb... Ezt szem előtt tartva írd be légyszi szoftveres billentyűzettel a következőt pl:

cat /etc/dhcpd.conf| sed '/^\#/d' |egrep -o "([A-Fa-f0-9]{2}:){5}[A-Fa-f0-9]{2}|([0-9]{1,3}\.){3}[0-9]{1,3}| host.* {"| sed 's/ host //'| sed 's/ {//' |egrep -v "11.255" |sed -e '1,10d' | sed 'n;n;G;'| tr '\n' ';' | sed 's/;;/\n/g'| tr ';' ';'

nekem meg is van hw keyyel, addig megyek ebédelni és inni egy kávét, amíg pötyögsz

Én is azt használom a 3x4-es elosztásban, mint ha telefon gombok lennének. Amennyire idegenkedtem az elején a érintő kijelzőtől, ahhoz képest szinte már vakon írok vele. Jó cucc lenne még a Better Keyboard, de az sem tud magyarul.

--------------------------

Csak a viták elkerülése végett. Ha nem használok ékezetet, mobiltelefonról írok.

De, a swype már tud magyarul. Én is azt használom.
Csak csatlakozni kell a béta teszthez a weboldalukon. Megadod az e-mail címedet és néhány napon belül visszaüzennek.
Korlátozás, hogy csak olyan készülékeken megy, amikre nincs előtelepítve swype (vagy rootolva van és eltávolítod kézzel, ahogy az én esetemben is történt).

Nekem a swype-al az a bajom, hogy nem tudtam megszokni 3,5" kijelzőn, mindig eltakartam az ujjammal azt, ahova húznom kellett, hatalmas szórása volt a kis képernyőn, ezért mindig félregépeltem... most a 4.3" már jobb eredményt az, de még sima billentyűzetként használom, majd csak sikerül megtanulnom. :)
--
http://wiki.javaforum.hu/display/~auth.gabor/Home

Pont ez volt az egyik oka, ami miatt letiltottam végül a SlideIT-et is, mivel a sima Samsung billentyűzeten gyorsabban tudok írni. Bár ott nehezebb előhozni az ékezeteket és a vessző is kicsit el van dugva, de simán írok rajta két hüvelykujjal.

-----
"Egy jó kapcsolatban a társunkat az ő dolgában kell támogatni, nem a miénkben."
rand() a lelke mindennek! :)

hardveres szamajli billentyuzet

--
neked aztan fura humorod van...

(*) Hardveres QWERTZ
(olyat is vettem)

Mi kérdés magyar nem tudom nyelv értelmez…

int getRandomNumber() { return 4; }  // ← aláírás
//szabályos kockadobással választva. garantáltan véletlenszerű.  xkcd

Vagy milyet szeretnék, milyet tartok ideálisnak, vagy melyik a legolcsóbb, vagy…
Valószínűleg tényleg erre gondolt a kérdező, de most is csak azért grammarnáciztam, mert megakadt a parserem, és egy nyelvi minimumot azért lehetőség szerint tartsunk… :-/
Egyébként természetesen hardveres colemak :P De egy megbízható kézírásfelismerő akár még jobb is lehetne…

int getRandomNumber() { return 4; }  // ← aláírás
//szabályos kockadobással választva. garantáltan véletlenszerű.  xkcd

Nekem ebban a mostani smartphone világban hiányzik a toll, amivel tudnék skicceket vagy kis ábrákat rajzolni, mert az ujjam nem alkalmas erre a feladatra. Láttam már kapacitív tollakat 5 és 50 dollár között, nektek van ilyesmiben tapasztalat, hogy melyik a jó, illetve melyik az, amelyik már eléggé jó?
--
http://wiki.javaforum.hu/display/~auth.gabor/Home