( RaptoR | 2021. 03. 07., v – 12:44 )

Pont azért kéne erőforrásokat beleölni, mert nehéz.

De hát fejlesztik a terápiás módszereket is, hiszen lesz rá bőven kereslet. Csak van, amit egyszerűen nem lehet hatékonyan kezelni a baj megtörténte után, ezért a preventív megoldás lesz mindig az elsődleges. Nem csak a járványnál, hanem úgy általában mindenhol az életben.

 

Kezdi elveszteni a komolyságát a társalgás.

Ha olyanokat írsz, hogy miért nem oltják be a kórházba került embereket, akkor nem tudlak lassan komolyan venni. Vagy hatalmas hiányosságaid vannak a biológiában, vagy direkt ugratsz ilyen nonszensz kijelentésekkel. Próbálom csak mémekkel oldani a feszültséget. :)

 

Már nem tudom, hol olvastam, hogy hány szabályt szegtek meg a tesztelések lerövidítésével

Nem rövidítettek, hanem párhuzamosították a tesztfázisokat. Normál esetben ez elég rizikós lenne, mert ha kiderül, hogy rossz valami, akkor kidobtak egy rakás pénzt az ablakon a többi fázis túl korai elindításával. De ezt most bevállalták a gyártók és azok az oltások kerültek piacra a >100-ból, amik működtek.

 

A társadalomnak nem okoz gondot az ekkora halálozási ráta.

Pontosabban neked nem okoz gondot a halálozási ráta. Ha mindenkin végigmegy a járvány, akkor pár esszenciális ágazat elég nagy bajban lesz, pl. a közoktatás az igen elöregedő tanári karral.

 

a tönkrement emberekből miért nem csinálsz? Azok nem fontosak?

De fontosak, ezért kell minél hamarabb túl lenni a járványon, hogy utána a gazdasági problémákkal is lehessen foglalkozni tartósan és eredményesen. Egy tönkrement kisvállalkozást újra lehet indítani megfelelő eszközökkel, egy elhunyt embert nem.

 

Az, hogy sutyiban maguk között oltanak, az nem jelenti azt, hogy együttműködnek.

Ha olcsón hozzáférnének oltóanyaghoz, akkor miért ne oltanák be a lakosságot?

 

Azaz: le vannak szarva, mert nem lehet nekik oltást eladni?

Nem. Én úgy fogalmaznék, hogy ők nagyon megszívják, ha nem lesz nyájimmunitást. Például egy immunrendszer-problémás betegnél sok szerencsét a kezeléshez miközben a tüdőgyulladás miatt alig jut már oxigénhez a szervezete. Ha egy egészséges embert is alig lehet megmenteni a betegség késői szakaszában, akkor miből gondolod, hogy hipp-hopp olyan kezeléseket lehet kifejleszteni, ami jobb alternatíva lenne egy immunrendszer-problémás embernek, mint a nyájimmunitás általi passzív védelem?

 

Gyógyszer-amputáció. Alma-körte. No comment.

A covidos tüdőgyulladás és/vagy a mesterséges lélegeztetés majdnem felér egy amputációval, mivel olyan mértékben sérülhetnek a légzőizmok és a léghólyagocskák, hogy lehet nem is jönnek már helyre teljesen.

 

Magyarul túl lehet adagolni. Köszi, hogy végre elismerted.

Ez megint surprised_pikachu.jpg helyzet. Túl lehet adagolni egy gyógyszert? Na neee. De szerinted miért állítják be pontosan a dózist és miért meghatározott ütemben oltanak? Mert úgy nem fog semmi bajt okozni. Miért gondolod azt, hogy ha extrém esetben fél évente kellene kapni egy oltást, az gondot okozna? Nincs erre utaló információ. Az immunrendszered gyakrabban is találkozhat sokkal nagyobb kihívást jelentő feladatokkal. Az oltás a könnyebb feladatok közé tartozik.