( bucko | 2020. 11. 11., sze – 14:15 )

Nem aról írtam, hogy az iparban mi a szabványos nyelv, hanem (ahogy írod) a jól körülépített pici PIC-ekből rengeteg fogy és egy csomó új fejlesztés is van.

Régen úgy mondtuk: A C struktúrált assembler. - Azóta már sokkal fejlettebbek a C fordítók, nincs szükség a kézi asm optimalizálásra.

Jön a HA! Ha szoftvert írsz, akkor igaz. Én nem szoftvert írok, hanem firmware-t. Tulajdonképpen csak felparaméterezem a hardvert, hogy azt csinálja, amit kell. (Erre szívesen írok egy példát, ha érdekel.) Néha kell szorozni, meg összeadni, sőt valamilyen logikát leírni, de ezek egyáltalán nem kritikus dolgok.

A rosseb sem akarja hordozni ezeket a programokat! Elkészül egy szerkezet és gyártjuk. Van olyan termékünk, amit másik cég is gyárt. Egyetlenegy konkrét processzort tudunk használni. A 16k helyett 24k flash váltáskor meg ugyanaz a kód fog futni, csak néhány config word lesz 2 bittel gazdagabb. ;)

Ha másik processzorra kerülne a sor (mondjuk egy 16 bites PIC, vagy akármi más), és a nem hordozhatóság miatt át kell írni az USB drivert, akkor sincs gond. Eleve az "én driveremet" valaki más írta, disassemblált forrásból indultam ki, amely szinte bitre megegyezik egy publikus C forrással. Ezt kijavítgattam, kiegészítettem és töröltem néhány dolgot, így használhatóbb lett. Viszont pontosan tudom mi van benne. Ha egész héten ki se jövök a kocsmából, akkor is képes vagyok bármire átírni. :-D

Akik ugyanilyet C-ben programoznak, valamelyik gyártó libjét használva, ennél kevesebbet tudnak. Felhívták a figyelmemet, hogy mindig a legfrissebb libet használjam. Kiröhögtem őket. Az én driverem többféle és több, mint 1000 szerkezetben működik már 6 éve, sohasem volt vele hiba. A jótanácsadók interfésze instabil - és nem is én mondtam. Na, melyik a jobb.

Az meg soha nem fog előfordulni, hogy a PIC-ből kimarad az I és holnaptól PC-n kkell futnia a programnak. ;)