( uid_21365 | 2020. 10. 31., szo – 16:28 )

Most nem tudom mire gondolsz hogy mi van megoldva. Az ugyanis lehet hogy meg van oldva hogy csak a megfelelő "igényelt" karakter kerüljön be a memóriába, de mit érek vele ha az akkor sincs megoldva hogy meglegyen minden Unicode karakter egyetlen fájlban, az aztán meg pláne nem hogy helyesen jelenjenek meg terminál(emulátor)ban! Gyakorlatilag ugyanis terminál(emulátor)ban, (mély)konzolban, whatever még azon karakterek egy része se jelenik meg, amiről jól tudom hogy ott kell lennie valahol a gépemen mert naponta használom például LibreOffice-ben. Igen, ezek még az X alatt futó terminálemulátorban se mindig jelennek meg.

Most persze lehet ehhez ideológiát költeni, megmagyarzni hogy „jaj kérem ott fix szélességű a betű és a bonyolult karaktereket ezért nem lehet jól kirajzolni, whatever”, de akkor is tény, hogy ez a gond nincs megoldva. Nota bene, a kínaiak meg japánok „hieroglifái” gyakran jóval bonyolultabbak mint azok a karakterek amikről én beszélek, s ők érdekes módon mégis megoldották - ennek egyik módja ha jól tudom hogy 2 karakterhelyet fogtak össze egynek, s így máris több helyük maradt a kirajzolásra.

De különben is, ha X alatt fut a terminálemulátor, akkor ugyanúgy meg lehetne oldani a karakterkirajzolást mint amikor a LibreOffice-ban történik. Az X mindegyik alatt ott dübörög elvégre. Attól hogy terminálemulátor, még nem okvetlenül kell ragaszkodni hozzá hogy bittérképesen jelenítse meg a karaktereket. Elvégre amiatt EMULÁTOR és nem „igazi” terminál, mert nem igazi és kész. Ergo, bőven nyílik lehetőség akár a továbbfejlesztésre is, mert nem ugyanazok a fejlesztés korlátai mint az „igazi” termináloknak, amiket én amúgy mélykonzolnak nevezek, bár tudom hogy ez sokaknál kicsapja a biztosítékot. Mindegy, tehát én értem hogy annál ahol nincs egy X „a mélyben” ott elég limitáltak a lehetőségeink, de ahol van X ott nekem senki be ne mesélje hogy ez megoldhatatlan lenne.