( gentoojedi | 2020. 10. 27., k – 09:32 )

Ezen szerintem teljesen feleslegesen vitáztok. Nem is olvasom tovább. Akármekkora zseni lehetsz haroldking, ne feledd, csak ember vagy, racionális elmével.

A tudomány édes kevés ide, hogy ez megmagyarázható legyen. Arról nem is beszélve, hogy a tudománynak is kellene lennie egy felső határnak, ahonnan már nem tud fejlődni. Na ez vajon hol lehet? Lehet nincs felső határ? Lehet az is végtelen? Akárhol is van, a mi tudományunk nagyon messze van a felső határtól, ha van ilyen. De ha egyszer elérjük, akkor sem lesz rá racionálisan felfogható magyarázat a kérdésedre, miszerint:

Tehát ki teremtette meg istent?

Vallás ide vagy oda, az összes nagy vallás szerint mindig is létezett. Eleve ott van a hiba, hogy racionálisan az időt nem tudjuk értelmezni, mint ahogy a végtelent sem. Mindennek kell lennie elejének és végének. Itt van a hiba. Definiáljuk az idő fogalmát. Én így definiálom: Az idő nem létezik, csak egy szimbólum a változásra. Mivel semmi nem állandó, mindig minden változik. Két változás között eltelt folyamatot tudjuk időként értelmezni. Természetesen a modern társadalom működésének alapja, ha időegységeket használnak a ciklikusan változó dolgokhoz igazítva. Gyönyörűen meg tudták határozni őseink modern kütyük nélkül is mennyi egy nap és mennyi egy év. Pusztán a nap állásából.

Egy lehetséges magyarázatom a sok közül, ami nem a megoldásra világít rá, hanem a problémára, miszerint miért nem érthetjük meg a mi elménkkel.

A természetben a körkörös ciklikusság mindenhol ott van. Mi van, ha az idő - ami szerintem a jelenleg értelmezett formában nem létezik - is körkörös. Tehát nincs eleje se vége, ezért lehet a Teremtő örök.

Egy apró kitérő. Az Isten szó nem jó ide, mert csak bizonyos vallások használják és a mitológiában másként van definiálva. A Mindenható, valamint a Teremtő szó a megfelelő, mert ezzel nem vitázhatnak a vallások. Ezt elismerik.

A párhuzamod az ember alkotta robotok és egy magasabb teremtő által alkotott élőlény között meg egyenesen vicc. Ha csak az alapanyagot nézzük. A robotok nem hús-vér élőlények, hanem az anyaföldből kinyert és az ember által átalakított fémhulladék, amit algoritmusokkal tesznek élővé. Egy algoritmusnak nem lehet öntudata. Sokat nézted a terminatort vagy a Rövidzárlatot.

Tudom számodra gyenge magyarázat, de én hiszek a lélekben. Egy robotnak nem lehet lelke, vagyis lélekanyaga.

Itt kívánok reagálni arra a válaszodra, amiben azt írtad, mára már tökéletes lettél. Tökéletes mi? Tökéletes vitapartner? Jó. Tegyük fel igen. De nem lehetsz mindenben tökéletes lény. Látszik, hogy egód nagyon elvitt. Kellene alázatot tanulnod. Nem velem és másokkal kell azt tanúsítanod, hanem az élethez kellene úgy állnod, hogy nem lehetsz tökéletes. Ilyen egyszerűen nincs. Itt csak egy valaki lehet tökéletes. Maga a Teremtő.

Ez a firkálmányomat nyomtasd ki és ragaszd fel a szobád falára, mert ez volt az első és egyben utolsó 100%-ban trollkodásmentes szösszenetem Hozzád. Mégegy ilyen nem lesz.