( duffy | 2020. 07. 15., sze – 18:35 )

"A szelektív blokkolás megoldható, ha jól van telepítve az eszköz. A börtönök blokkolói se zavarják be a hálózatot a környéken, ahol vannak. " - Az utóbbi célra alkalmas eszközök NBH-s vonalon használatos berendezések, közcélú használatukra, civil kézbe adásukra remélhetőleg esély sem lesz.

Továbbá azok konkrétan mindent is blokkolnak. A BV tiszt sem telefonál a saját eszközéről (csak a GSMR rendszerű szolgálati /és csak ott használatos/ kütyüjéről)

 

"Pont, hogy a saját mikrocellán van lehetőséged szűrni, ha oda jelentkezik fel az eszköz." - és ki fogja az adott berendezést üzemeltetni? A szolgáltatók felé (valamennyi szolgáltató) kapcsolódást, a felengedett SIM-ek listáját karbantartani, beállítani? Jogosult lehet-e egy iskolai rendszergazda a privát SIMID és a hozzá kapcsolódó hívásadatok kezelésére? (Személyes adatok ugye...) Én speciel kevésbé parázok a google-nél landoló adatok miatt, mint attól, hogy vaalmi agyhúgyköves barom kitalálja, hogy a telefonom/gyerek telefonja csak a munkahely/iskola saját mikrocellájára csattanhat fel, és minden forgalmi adatot az ottani (iskolák esetén erősen alulfizetett és kontraszelektált) rendszergazda kezel. 

A mikrocella nem lesz az iskola üzemeltetésében (ahogyan a plázákba és egyéb épületekbe telepítettek sem). Nincs az a szolgáltató, aki vállalja, hogy alapvető infrastruktúrális eszköz a hálózatában más üzemeltetésében legyen. Márpedig egy BS az ilyen. Az egész hálózatot (nyilván szélsőség) meg tudja borítani egy ilyen megoldás.

 

Amúgy másik szálon volt téma, hogy az LTE/5G streemben menő forgalmat el lehet különíteni vagy sem. Igen lehet válogatni a forgalom típusa között, de nem a cellák szintjén oldható meg. Mindenképpen a szolgáltatói hálózat "routing" (pongyola fogalmazás) eszközeiben kell ehhez konfigurálgatni. A cella max annyit tud, hogy melyik IMSI kapcsolódhat és azt, hogy mikor, meddig.