( zeller | 2020. 07. 14., k – 22:51 )

" szelektív mobilblokkolókat " - mert az RF-jel az olyan, hogy megáll az épület, sőt a tanterem falánál...

" végiggondold, hogyan lehetne lehetséges, amit felvetettem " - végiggondoltam, és nem csak elsőre, hanem sokadjára is az jött ki, hogy baromság, és még az elvi lehetőség is csak nagyon korlátozottan adott - és továbbgobdoltam a legalapvetőbb fizikai tényekből eredő problémákat.

" azt akarod bebizonyítani, hogyan nem lenne lehetséges " - akarja a fene, egyszerűen rákérdeztem az ötletgazdánál, hogy alapvető fizikai ismereteivel is felmerülő kérdésekre van-e válasza? És igen, a mérnöknek az is a feladata, hogy az ötlet megvalósításának útjában álló problmákat, akadályokat számba vegye, és ha tud rá megoldást, akkor megoldja, ha meg nem, akkor feltegye a kérdést, hogy azt meg hogy kéne megoldani, hogy gondolja az ötletgazda? Ahhoz, hogy "hogyan működik" a "hogyan nem működik"-ek megtalálásán és megodlásán keresztül vezet az út.

" Bevihető (az okostelefon az iskolai munkába), de ahhoz nem kell mobil internet, sem hívás, tehát továbbra is nyugodtan mehet a blokkoló. Elég egy iskolai WiFi hálózat, valamilyen transzparens proxyval, ami a tananyag szempontjából hasznos irányokba enged forgalmat. "

Mint írtam, RF odlalon nem tudod blokkolni, mert nem azonosítható be a számodra sem az eszköz, sem a forgalom tipusa/jellege/tartalma. Léteznek 3G/4G mikrocellák, amiken tudsz SIMID-re korlátozni hozzáférést - viszont forgalom tipusa alapján már nincs lehetőséged szűrni, ugyanis egy LTE stream ugyanúgy lehet sms, lehet vészhívás, lehet hanghívás, vagy épp mobilnetes forgalom.

Az iskolai hálózatok uplinkje, illetve az iskolai wifi-k -mondjuk úgy- nem mindenhol alkalmasak arra, hogy kiváltsák a diákok által használt mobilnetet - majd talán valamikor lesz olyan szintű a sulinyet, hogy lehet rá építeni.
A "tananyag szempontjából hasznos" kitétel megint fogalmatlanságot mutat: https-en content filteringet nem fogsz tudni jól megvalósítani, ez az egyik (nem, a telefonra nem fogja a gyerek rárakni a sulis rendszergazda által generált ssl-átcsomagolós CA-nak a certjét - még csak az kéne, hogy a pistiketantóbácsiésrencergazda által mókolt cert megbízhatóként belekerüljön a telefonba).
A másik, hogy páldának okáért forráskutatást, keresést hogyan oldanál meg? Vagy mondjuk művészeti tárgyak esetében kép/hang/videóanyagok keresését és az osztálynak való bemutatását hogyan oldanád meg?

Sajnos az nagyon látszik, hogy az első (fél) gondolatnál nem lépsz tovább, nem próbálod átgondolni azt, ami felmerül benned ötletként, hanem idebüfized - aztán ha kritikát kapsz rá, ha visszakérdezést kapsz rá,a kkor terelsz, és jön a "másik a hülye" hozzáállásod.