( hajbazer | 2020. 07. 13., h – 16:56 )

Nem gépromboló topic. Gépromboló topic akkor lenne, ha a bázisállomások gyújtogatására szólítanék fel mindenkit. Ilyet nem tettem és nem is fogok tenni, bármennyire is szar tudomásul venned, hogy nem tudod rám aggatni a konteós huligán cimkéket, hogy ezzel hitelteleníts el és tereld el a figyelmet a valódi kérdésről és problémákról.

Van egy technológia, aminek a kiépítésével kapcsolatban, a profit érdekében lazítottak bizonyos korlátozásokon, amik eddig valamennyire garantálták, hogy a mobilhálózatok nem orrba-szájba, egymás hegyére hátára cellákból lesznek összetákolva. Van egy technológia, aminek máig nem tisztázottak az egészségügyi kockázatai és nem is ez a legnagyobb probléma, hanem az, hogy a technológiában érdekelt multik hallani sem akarnak arról, hogy tisztázva legyen. A mindenki számára elérhető, olcsó szélessávú mobilinternet eddig táptalajt adott a társadalom lezüllesztéséhez, elsilányította a szociális kapcsolatokat és felnevelt egy impulzusbuzi, veddmegdobdki generációt, az okostelefonokon és a közösségi hálózatokon keresztül, amik mobilinternet nélkül nem tudtak volna olyan szinten elterjedni, hogy népbetegség legyen az okostelefon-függőség. Az 5G ugyanezt járatná további csúcsokra. Nem csak a kedvenc alkalmazásodban látod a reklámokat, hanem a saját hűtődben és a saájt wc-dben is.

Nem az a kérdés, hogy bevezessük-e az 5G-t hosszú távon vagy sem, hanem hogy mikor és milyen áron. Jelenleg különösebb szükség sincs rá, csak befektetőék már idegesen pancsikolnak a jakuzziban, mert beleöltek az 5G-be jó sok pénzt és szeretnének már eredményeket látni, akár az emberek egészségét is kockára téve.

Miután elvégezték a szükséges (független!) egészségügyi, technológiai, nemzetbiztonsági, szociológiai hatástanulmányokat, beleértve az elterjeszteni kívánt IoT eszközök jelentette biztonsági kockázatokat is és ez alapján megalkották azokat a szabályozásokat, amik garantálják a kockázatok minimalizálását, az után nincs semmi baj az 5G bevezetésével, már feltéve, ha egyáltalán szükség lesz rá az elkövetkezendő 10 évben. Szerintem nincs és nem is lesz, maximum erőltetett növekedés és szemfényvesztés céljából.

Meg hogy mire kene kotelezni par for-profit vallalatot.

Azt üzleti etikának és társadalmi felelősségvállalásnak hívják, nem kommunizmusnak. Valódi kommunizmusban nem léteznek befektetői kézben lévő for-profit vállalatok, pláne nem vezető gazdasági pozícióban. Tudom, meglepő, hogy vannak egyesek, akik nem azt vallják, hogy a multik korlátok nélkül csináljanak azt, amit akarnak, sőt még adózniuk se kelljen és számonkérik rajtuk a társadalmi felelősségvállalást, pláne azokon, akiknek a profitjából bőven telne rá.