( BehringerZoltan | 2020. 07. 06., h – 23:21 )

Ezért is tekintek úgy az iszlámra, mint az utolsó bástyára. 

> Senki sem kényszerít minket (még) fogyasztásra, és nagy cégek hülyeségeinek követésére, elfogadására.

Azért ez nem teljesen van így. Olyan értelemben persze nem kényszerítenek, hogy nem szalad ki két biztonsági őr a Tescoból és rángat be a boltba, ahol a kezedbenyomnak egy karton pelenkát és az érte járó pénzt meg elveszik tőled :-D, de azért indirekt és trükkös módszerekkel nagyon is kényszerítve vagyunk, minthogy fogyasztás nélkül összeomlana a világgazdaság - persze én a magam részéről egyáltalán nem viselem a szívemen a világgazdaság sorsát, annál inkább a multinacionális vállalatok a bankrendszerrel szövetkezve, akik mindent meg is tesznek, h fenntartsák [de inkább növeljék] a fogyasztást. Eufémisztikusan fenntartható fejlődésnek nevezik. 

Vagy mondjuk ott van a világhíres Gumimacigyár, ami ugyan annyira nem jelentős vállalat mint a nagy tech cégek, de látva trendeket kisebb összeget lobogtatva szalad a nagyokat szállító gender-vonat után, hogy ő is közéjük tartozva hirdethesse a társadalmi nemeket (-ezzel prezentálva szervilitását - és persze h nagy reményekkel építhesse a kapcsolati tőkéjét). Na most az a  sportoló aki szerencsétlenségére olyan csapattal van szerződéses viszonyban akit a Gumimacigyár szponzorál, az azért jobban teszi ha nem beszél sajtónyilvánosan férfiakról meg nőkről, ugyi!   

De egyébként egyet értek, az államiságot spirituálisan kell megalapozni. Az embereknek hinniük kell az államban és az államnak meg kell felelnie ennek a hitnek. A kérdés az, és a Harmadik Birodalomban is ez volt a kérdés, h a kereszténységben van-e még annyi erő, hogy ezt a spirituális alapot biztosítani tudja? Jó lenne ha lenne, de nekem vannak kétségeim ezzel kapcsolatban. J. Evola pedig gyengének/megromlottnak tartotta a kereszténységet ehhez. De hát semmi törekvés és realitás nem látszik a deszekuralizációra. A KDNP ilyen vasárnapi boltnyitvatartás szintű dolgokkal faszkodik.