( SzaCsaJo | 2019. 01. 21., h – 16:32 )

Nem, nem ilyen egyszerű.
Környezetvédelmi célok, hol Magyarországon? Budai gázgyár mond valamit.

Ugye nem az 2018-as IPCC jelentés az alap, meg a CO2 csökkentés?

Magyarországon nem azt kell figyelni amit mondanak hanem amit csinálnak.
2014. január 14. után mit tettek a CO2 kibocsájtás csökkentésérért? Felfuttatták a lakossági házszigetelést? Vagy a termálkutak metán szennyezésének megszüntetését?
CO2 1 GWP, CH4 23 GWP

Bármit tehetünk ha az nem igazodig a klímaváltozás következményeihez Magyarországon az nem ér semmit. Klímaváltozás ha akarjuk ha nem eljön. (pl hűtőtornyokat kell utólag építeni PAKS II hőz.)

Cseréjére sem biztos, A REAKTORTARTÁLY SZERKEZETI INTEGRITÁSA – KÜLÖNÖS TEKINTETTEL AZ ÜZEMIDŐ HOSSZABBÍTÁSRA 42. oldal 5.4. Regeneráló hőkezelés és újra-elridegedés. A legolcsóbb valószínűleg az ha lehetne még 5-10 esetleg 30 évet üzemeltetni Paks I.-et.

Egyébként meg midig tetszenek ezek a távlati ködös célok CO2 csökkentés, amikor a vidéki Magyarország se nem a Lignites se nem a Gázüzemű erőművek füstjében, hanem a lakossági szeméttüzelés füstjében fuldoklik, csak hab a tortán hogy ez a füst rákkeltő is. CO2 elleni harcot akár kezdhetnék ezzel is, szigetelés, napkollektor, büntetés.

Állami busztársaságoknál meg, átalhatnának az elektromos buszokra. (mellesleg a völgyidőszakban lehetne őket tölteni)

Nem ártana egy becslés arról hogy egyéb a jelenlegi technológiai és földrajzi lehetőségek, kihasználásával mit lehetne elérni.
pl termálgáz vagy és depóniagáz (ennek van egy olyan összetevője, hogy nem engeded hogy egy adott méretnék kisebb szemétlerakó létesüljön)