( saxus | 2010. 03. 13., szo – 22:57 )

Mar hogy a rakba lenne egyenlo? Ha leirok egy kodsort, akkor az az en szerzemenyem, azt tolem senki el nem plagizalhatja. Sot, azt is en mondom meg, hogy ki es hogy hasznalhatja.

Tudom, kicsit mas, de ld zenemuvek: szerzo te vagy, azt nem veheti el toled senki. De ha eladod a tulajdoni jogokat egy kiadonak, akkor onnan kezdve - altalaban - az ove.

Ugyanigy sw-k teren: azt senki nem veheti el toled, h te keszitetted az adott programkodot. Ezt szerencsere ma mar normalis esetben egyszeru bizonyitani. Mas kerdes h alairsz egy szerzodest, melynek kereten belul kimondod, h a munkaadod rendelkezik az elkeszitett termek tulajdoni jogaival. Eppen ezert a munkaadom csunyan leperelhetne rolam a gatyat ha engedely nelkul felhasznalnam mashol a kodot.

Egy tipikus open source projekt eseten persze nem ennyire letisztazott, foleg ott, ahol nincs megtamogatva a dolog par jogasszal. Egyes projektek pl. addig at se veszik a kodot, mig ala nem irsz egy nyilatkozatot, hogy lemondasz a tovabbi tulajdoni jogokrol es az xyz. szervezet/ceg/szemely a jogtulaj a tovabbiakban.

Persze, ahol ez nem tortent meg, ott mar macera. Pl. Linus nyilatkozta valahol a GPLv3 kapcsan, h szinte lehetetlen lenne felkutatni minden egyes kodsor szerzojet.

Gyanitom, hogy a Nexuis kapcsan se voltak ilyen jogi megallapodasok, szoval lesznek meg ebbol erdekes vitak.

----------------
Lvl86 Troll