( feczo | 2008. 05. 06., k – 06:40 )

No igen csatlakozom nehany elottem szolohoz: a focim meg a lista nem passzolnak ossze, ez a lista inkabb "Elso Linux vagy BSD disztribuciom ... volt" kerdesre ad valaszt .

En is Irix-en keresztul talalkoztam huzamosabb ido tavon *nx-el volt a C3-tol kapott login-on keresztul ismerkedtem a parancsokkal. Redhat aztan ismerosom unszalasara SCO unixware, kis QNX probalkozas, elso ami huzamosabb ideig (8 ev) a desktopomon maradt az Debian 2.0 Hamm volt a kiadas napjatol egeszen Sarge-ig, viszont 2000 korenyeken megrendult a hitem a Linux kernelben a legendas 2.4.0.x stabil szeriak nyoman, ezert kezdtem 2000-tol FreeBSD-t hasznalni olyan szerverektol eltekintve ahol a Linux-nak vitathatlan elonye van (pl Xen)

Gentoo-val is talalkoztam 2006 tajekan Oracle kapcsan, ugy hiszem az egyik legjobban dokumentalt Linux disztribucio, legalabbis ami a webes howto-kat illeti es kis atkoltessel mukodnek mas disztriben is.

Neha belebotlottam a Suse-ba is de suse nyerte el tetszesemet teljes mertekben, viszont 2007-tol Novell Enterprise/Suse-val is muszaj volt kozelebbi kapcsolatba kerulnom munkam soran, ugyesek a Novell fiuk a Groupwise melto ellenfele az Exchange-nek de azert az RPM-et mint csomagkezelest tovabbra is lassunak es kuszanak erzem (tul sok metodus van: rug,yum,yast,rpm,zypper,apt... biztos kihagytam valamit) de valahogy egyik se az igazi
meg az hogy neha ra van/volt kenyszeritve az ember hogy ne kezzel hanem yast-ol modositsa a konfigokat

Manapsag ha desktop akkor Ubuntu/Fedora Linux, lehet hogy az openSuse-re is rapillantok majd.