Ettől kicsi én is rettegek, hallottam, hogy nehéz volt eleinte, mindent magadnak kellett forgatni, kicsit Linux from Scratch (LFS) jelleggel ment. A ténylegesen, több csomagból álló, nagy disztrók, amik CD-n érkeztek az már később volt, bár ezeknek több lemezterület is kellett, meg CD meghajtó. Igen, az internet hiánya is nagy gátló tényező lenne, ez a mai napig hibája egyébként a Linuxnak, hogy nagy majer vagy vele, amíg van net. Bár már lassan minden modern OS az állandó netkapcsolatra épül, lásd Windows és MacOS online fiókkényszere, Android, iOS, stb.. A CP/M, DOS, régi Windowsoknak valóban megvolt az az előnye, hogy fix bináris, offline feltetted a megszerzett offline programjaiddal együtt, és futott, nem kellett állandóan mindenféle update, patch.
Bár akkor ezek még Linuxon se kellettek, nem pörögtek így a verziók. Ha a 90-es évek elején az egyfloppy-s Linuxot felküzdötted, azt használtad 2-3 évig, mindenféle frissítés nélkül. Nem is volt miért frissíteni, nem az, hogy sechole-oket foltoztál volna be, mert internet nélkül azoknak sem volt szerepe. Ez CP/M-en, DOS-on is így ment, hogy sok ember sok verzióval volt lemaradva, eleve CP/M-nél sokan a 2.2x-es ágon maradtak, mert a 3.x hiába volt újabb, nem volt teljesen kompatibilis, vagy egy új CP/M verziót csak olyan formában tudott volna megszerezni a user, hogy az más memóriaméretre volt fordítva, stb.. DOS-on is jellemző volt, hogy az offline korban sokan még csak régebbi DOS verzión voltak, meg pl. én az ősidőkben Norton Commander 3-at is nagyon sokáig használtam, egyszerűen mert a 4-eset nem tudtam megszerezni sokáig. Az 5-ösnél dettó, bár azt mire megszereztem, addigra már a DOS Navigatorra tértem inkább át, az volt a new sheriff in town, meg a rá megjelenő modernebb windowsos fájlkezelők, FAR, Windows Commander, stb., a Norton Commander 5 kb. senkit se érdekelt már onnan, ezt a Norton is érezte, bele is állt a fejlesztése a földbe. Pedig kihozták az 5.5-őt, meg a megjelent Win9x-re a GUI-s verzió, de addigra elpártolt tőle mindenki, nem is fejlesztették tovább. Visszanézve hiba volt, lehetett volna erősebb konkurenciája a Windows Commandernek, amit később Total Commanderre neveztek át. Pedig van a Total Commandernek is versenytársa, FreeCommander, EFCommander, Double Commander, de ez későbbi fejlemény.
Persze ebben a Linux-szal kb. azonos korszakban megjelenő 386BSD meg korai Net/FreeBSD se volt jobb, könnyebben telepíthető.