( azbest | 2024. 07. 23., k – 09:05 )

Microsoft has Windows Defender, its in-house alternative to CrowdStrike, but because of the 2009 agreement made to avoid a European competition investigation, had allowed multiple security providers to install software at the kernel level.

Mármint, ha az euban szabad lenne monopóliumként működni, akkor nem crowedstrike incidens lett volna, mert nem lenne crowdstrike.

Microsoft's main competitor, Apple, in 2020 blocked access to the kernel on its Mac computers, arguing it would improve security and reliability.

Az apple saját készülékeit árulja, amin belül természetes monopóliuma lehet, hiszen ő a gyártó. A termék piacán pedig nincs monopólium szintű részesedése. Az ms beszállítóként akar monopóliumot építeni más cégek termékei felett. Az ms más cégek termékét próbálja elfoglalni, a saját gyártás surface cuccain viszont neki is szabad keze van.

Under its new Digital Markets Act, Europe is currently trying to force Apple to give access to its iPhone to allow alternative app stores and web browsers to be used.

Ami nettó kreténség és ellentétben áll minden korábbi normával. Csak egy elcseszett gazdasági háborús lépés, ami majd vissza fog nyalni, mert az új szabályok miatt nem lesz egyetlen nagyobb eu cég sem, mert rájuk is vonatkozik az, hogy ingyen be kell engedni a konkurenst a termékükbe. Az eun kívüli cégek ezért mindig előnyben lesznek az eun kívüli piacok miatt. És mégegyszer: a beszállító és a termékgyártó összemosása a legbutább és leghazugabb tényelferdítés a sajtótól. 

Inkább a szoftverszabadalmak ellen lépne fel a buta eu, amit itt is érvényesítenek angolszász cégek, pedig eu-ban nem hatályos. És a termékek javíthatóságának mesterséges, copyrighttal való visszaéléssel történő korlátozása ellen lépjenek fel.