( thebeast | 2023. 04. 02., v – 09:24 )

Lófüttyre nem jó semelyik ilyen okosóra. Pulzust jól mérik általában, nekem mi watch color van, munkahelyi pulzoxyval összevetve 2-3/min az eltérés max. A pulzoxymetria része már gagyi, az 90-97% közötti random számot dob be. Ez nemigazán korrelál a várttal, vagy a megbízható adatforrással. Vérnyomásmérésre az enyém nem is alkalmas, nem is állítja magáról, elvből nem vennék olyat, ami ezt ígéri. Igaz olvastam a samsungnak valami publikus publikációját arról, hogy ők ezt hogyan oldották meg, elfogadtam, hogy akár egész megbízható is lehet nyugalmi körülmények között, de nem látom értelmét. Ahogy fent írták már páran, a következő dolgok merülnek fel orvosi szempontból:

-ABPM - ezt a legtöbb háziorvosnál lehet kérni, 24 órás vérnyomásmérés, felrakják, leveszik, kiértékelik, ez alapján állítanak a gyógyszerelésen, majd kontroll, és további állítás, ha szükséges. Utána évente-kétévente kontroll célszerű, vagy ha a vérnyomásnapló alapján a terápiás céltartományból tartósan kilógó értékeket mér.

-Vérnyomásnapló - nekem orvosként lidlis sajátmárkás BT képes vérnyomásmérőm van. BT-vel felírja saját alkalmazásba a mért értékeket, viszonylag pontos, a munkahelyemen van osztály, ahol ugyanezt a márkát használják. Napi 3* mérés, kb ugyanabban az időpontban, ennek kis füzetben vezetése. Kellően informatív, műtét előtti kivizsgáláskor, ha az ambulancián valakinek kiugró értéke van, ha bemutat vérnyomásnaplót, és abban megfelelőek az értékek, ezt teljes mértékig elfogadjuk, betudjuk fehérköpenynek a kiugrást.

-Mit csinálsz, ha jelez az alkalmazás, hogy teszemazt 200/100mmHg? Mentő/SBO? Ha igen, hamar kiborítod a helyi személyzetet, és ez potenciálisan árthat (az ember aki farkast kiáltott című római mese) Gyógyszereled? Ha igen, mit? Mennyit? Miért?

-bizonyos kor felett jobb megfelelő szűrésekre elküldeni a rokonokat, és ellenőrizni a megfelelő gyógyszerszedést, diétát, mozgásmennyiséget, mintsem izgulni egy-egy kiugró vérnyomáson.