( bolond | 2023. 04. 01., szo – 17:13 )

Érdekes, mert a nem nyugatszopó médiában szintén vagy egy hónapja mondják, hogy az ukránok siklóbombákat használnak.

Szomorú, hogy a "cáfol" kifejezés jelentésével sem vagy tisztában (de legalább a "csodafegyverezéshez" kellően tájékoz(tat)ott vagy). Persze nem is kell semmivel tisztában lenned, hiszen az idegen gazdádnak elég, ha megismétled, amit eléd rakott.

Javaslom, hasonlítsd össze a HIMARS (*MLRS/GLSDB) és a JDAM által célba juttatható "hasznos teher" tömegét... Kb. tízszeres a különbség (~egy mázsa vs. ~egy tonna). Mivel forrást nem adtál, így nem derül ki, pontosan mit mondtak a "szakértőid" a "szakértőkről", de az nyilvánvaló, hogy per lövedék a JDAM nagyobbat tud ütni.
Az ukránok számára a JDAM hátránya, hogy ~kicsi a hatótávolsága, és valamivel fel kell emelni a levegőbe. A levegőbe emeléssel az a gond, hogy a hordozó eszköz viszonylag drága és/vagy könnyen lelőhető, ill. kérdéses, hogy hány olyan célpont van, amire az ukránoknak érdemes nagy tömegű lőszerrel tüzelni, és mennyi olyan, amit HIMARS segítségével vagy kisebb drónokkal is harcképtelenné tehetnek, ráadásul messziről (a GLSDB hatótávolsága nagyobb, mint a *MLRS-é (~150 vs. ~50 km)). A JDAM hatótávolsága kb. annyi, ameddig a hordozó eszköz képes elrepülni + ~30 km.

Megint át akartad baszni az embereket. Remélem, nem sikerült.